Zamjena podizaca(Sajele) zadnjih prozora Fiat Brava.

Autor Citadels, 20 Kolovoz 2019, 01:03:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Citadels

Lp svima. Trebam pomoć vezano za naslov. Znaci zadnji prozor vise ne mogu spustiti, dići. Skinuo sam u potpunosti vrati panel, ručku za podizanje, zvucnu izolaciju i dosao do samih vrati ju i vidio da je sjela popucala. Mene zanima dali netko zna kako se to mijenja sam proces jer sam mislio to sam zamijeniti, ali ako zna da me ukratko uvede u taj dio. TakoÄ'er sto da upotrijebim za podmazivanje te vodilice i mehanizma vratnoga jer mislim sve panel po skidati i namastit da to sve ide kako treba jer se bilo zapelo. TakoÄ'er sto da uzmem za ljepljenje zvučne izolacije s obzirom da sam i nju Skinuo pa kada budem vraćao da to zaljepim da drzi kako treba. Hvala

forsage

tehnički dio oko mijenjanja ne znam točno al Å¡to se tiče izolacije zvučne ja sam eto nedavno mijenjao zvučnike na stilu i stavljao samoljepljivu gustu spužvu debljine 1 cm ...neznam točno kak se zove ali s njom se oblažu cijevi ventilacije na graÄ'evinama...nisam lijepio po cijeloj unutraÅ¡njosti vrata već samo gdje je zvučnik i primijetio sam da je zvuk puno bolji.Ipak treba paziti da se to ne zalijepi do dna jer po dnu mora biti bar 1 cm slobodno kuda može prolaziti voda da se ne zadržava jer to može dugoročno stvoriti uvjete za koroziju.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

g3ar

Kontaktiraj mariterm telefonom. Kod njih sam uzeo samoljepljivu traku KFLEX imas različitih debljina.

Evo ti na linku moja ponuda sto sam ja uzeo da se mozes orijentirati https://drive.google.com/file/d/0B0EvbzfroU0_NENiU2J2ckFZNHowNVptdDN3aGdyUzh4X293/view?usp=sharing
<3JTD

Citadels

Ekipa uspio ja sam sve evo nekoliko slika

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk


Citadels

Skinut podizac sa stare brave

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk


Citadels

Ukratko... 5 vijaka(matica) drzi podizac stakla, njih se odsarafi i s unutrašnje strane vrati ju dode se rukom do zadnjeg dijela stakla prozora i ono na sredini kroz sebe ima rupu, kroz tu rupu prolazi plastični čep mehanizma podizača. Taj čep ima plastični osigura na sebi, osigura se okrene za 180 izvadi se, po makneš staklo nazad i cijeli mehanizam van... Mehanizam ispuho, išpricao wd-om, sprejem za čiščenje lanca, stavio mast u sajele po vodilici, stavio kap lancola bolje nego novo... Mehanizam skinuo sa brave 1997 god[emoji16]

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk