Restauracija farova

Autor niko33, 24 Srpanj 2020, 22:27:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

niko33

Imam neki bon u pevex-u. Supruga ide po neko cvijeće,ja trebam neke gluposti i naletel sam na neki kit za polirat farove

https://www.bauhaus.hr/quixx-set-za-poliranje-farova.html

Jbg Bauhaus link,ali ista stvar.
Farovi nisu mutni,imaju pokoju ogrebotinu i malo žuto po rubovima - jel ima tko iskustva ili da colnem nekom pa da odradi??


Sent from my iPhone using Tapatalk

AntonioK

Imaš od sonax-a kit za farove oko 100njak kuna,odlična stvar.Peži sam ispolirao farove ko novi su :super:

niko33

Jel se isplati,puno posla ili bolje platit da neko odradi kak spada?


Sent from my iPhone using Tapatalk

forsage

MožeÅ¡ uzet set jer nije preskupo, a možeÅ¡ i samo kupit nekoliko gradacija vodobrusnog Å¡mirgl papira i deri.Vrlo važno...ovisno od stanja farova moraÅ¡ odabrati početnu gradaciju ...za jako oÅ¡tećene i farove sa većim brojem ogrebotina i dubljim ogrebotinama počneÅ¡ sa 240, 400, 600, 800, 1000, 2500 i za kraj je dovoljno 3000 iako nije loÅ¡e ni proć sa 5000 na samom kraju no ključno je mijenjat vodu sa kojom ispireÅ¡ pri svakoj izmjeni gradacije prilikom postupka.Ne treba ti nikakva polir pasta za kraj i te Ä'iÄ'e miÄ'e...kad zavrÅ¡iÅ¡ sa 3000 ili 5000 samo dobro očisti far 70% alkoholom i dobro posuÅ¡i.Nakon toga bi farovi i dalje trebali biti malo mutni pogotovo ako zavrÅ¡avaÅ¡ sa 3000 ali neka te to ne brine jer nakon toga uzmeÅ¡ bezbojni lak otporan na UV i takve malo mutne ali suhe i očišćene preÅ¡pricaÅ¡ bezbojnim u dva sloja (naravno prvi sloj tanko a drugi malo deblje al da se ne cijedi) i na taj će ti način biti kristalno čisti i prozirni a i dulje će trajat nego zavrÅ¡ni tretman nekom polir pastom.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Boxer

Samo nemoj zaboraviti prije bezbojnog obavezno plastik primer :ok1:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Edit: u spreju ili moram kompresor i spricu?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

Kompresor, seles i slični imaju, gledaj UHS lak
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

forsage

naravno...zaboravio sam na primer kako kaže boxer al to se obično podrazumijeva...kompresor je bolji jer se da fino podesit raspršivanje ali u boljim trgovinama autolakova se kupi bezbojni u spreju dvokomponentni ( 2K oznaka) po mogućnosti jer je bolji i pitaš za finu diznu da ti daju za sprej...ja imam doma dvije tri finije dizne za sprej i radi odlično.Ali zamoliš nekog da ti to pošprica kompresorom i neće ti uzet neke novce a pripremu si napraviš sam.Samo ako ti bude netko špricao kompresorom primer staljaš netom prije malo se posuši i onda bezbojni a ne npr danas primer a sutra bezbojni.(isto vrijedi i za špricanje sprejem)
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Miha.

Ako misli lakirati vodobrusni max 800, lak i gotovo.

Miha.

Ja sam radio 800-1000-poliranje.Sve skupa pola sata.