ljepilo za branik

Autor punto mk1, 14 Listopad 2022, 21:41:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto mk1

na braniku od punta mk2b sporting mi fali jedan nosač da ga uvidam pa bi ga trebalo napraviti . da li postoji neko epoxy ljepilo koje se moze oblikovati i da prolazi saraf kroz njega da je dovoljno jako . u bauhausu imaju neka dvokomponentna ali nisam siguran da li je to dovoljno izdrzljivo

forsage

tekući metal na bazi epoxy...dvokomponentno-dvije šprice....to kad pomiješaš imaš 60-80 sekundi dok ne počne stvrdnjavat....poslije u tome možeš bušiti rupe, šmirglati....ali drži nenormalno.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

punto mk1

Citat: forsage  u 14 Listopad 2022, 23:26:43
tekući metal na bazi epoxy...dvokomponentno-dvije šprice....to kad pomiješaš imaš 60-80 sekundi dok ne počne stvrdnjavat....poslije u tome možeš bušiti rupe, šmirglati....ali drži nenormalno.
je li dobar bison iz bauhausa , to mi je najblize za kupiti ?


forsage

ako je  dvokomponentni na bazi epoxy mislim da ne možeš pogriješiti sa Bison.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

Ako je kritični/ nosivi dio, ubaci neku armaturu, staklena vlakna, utisni lemilicom mrežicu u postojeću okolnu plastiku

FranZ

taj bison epoxi tekući metal je dobar i ako je sivo pakiranje (piše 45 minuta na pakiranju) onda se dugo stvrdnjava, imaš dobrih 10min za komotno radit s njim, a skroz tvrd postane nakon cca 1-3 sata ovisno jel toplo ili nije. Po uputstvima, taj je jači kak se stvrdne od njihove brze verzije (prozirno pakiranje i piše 5 minuta) koji mi i u praksi nije baš dobro držao.

Ali s tim ne možeš gradit konstrukcije kao s glinom, može poslužit samo kao ljepilo jer je pretekući, a kad se krene stvrdnjavat samo se trga ak ga ideš tad oblikovat. Napravi nosač kakav ti treba od neke plastike ili alu profila (ima u bauhausu isto raznih alu profila, ravni ili kutni po 1m duljine za 15-30kn), složi da je čim veća kontaktna površina između branika i tog nosača i zalijepi. Nebi škodilo da ima i koji šaraf uz epoksi ako se može iskombinirat bez da je jako ružno

FranZ

Citat: Mike20  u 15 Listopad 2022, 09:10:54
Ako je kritični/ nosivi dio, ubaci neku armaturu, staklena vlakna, utisni lemilicom mrežicu u postojeću okolnu plastiku

ovo je još bolja ideja  :ok1:

punto mk1

morati ću nesto izmisliti , ili ono ljepljenje sa onom žicom kao spajalicom koje se zagrije i utisne , ili otpilati sa starog branika nosač pa ga zalijepiti epoxy-em