Bravo 1.6 multijet otežano mjenjanje brzina

Autor bos, 03 Siječanj 2016, 09:10:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Puntigamer

Bilo bi zanimljivo to vidjeti. Kod mene je mjenjana kočiona tekucina 2-3x al bas nisam siguran da su i kvacilo odzračili. Skužio sam da je na temperaturama ispod nule kvačilo za nijansu tvrÄ'e nego inace.

natipkano na jednom


bos

Ma nijansu tvrÄ'e je normalno.  Nije ga teÅ¡ko odzračit, viÅ¡e mi je trebalo za pripremit se nego za napravit.

I nikako se  ne smije odzračivat se nekim aparatima koji dižu pritisak u sistemu. Kao za kočnice npr.

danijel044

Citat: get  u 20 Siječanj 2016, 07:03:38
Ako nije problem napiši i godište auta i kilometražu.

Nisam skužio jel ovo išlo mene il bos-a...

Ako je mene auto je  9mj 2007   155945km

get

Ma tebe sam pitao.

Jer si u glavi nekako razmiÅ¡ljam da je OK kvačilo promijeniti izmeÄ'u 100 000km i 150 000km.

Ovisno o nozi konfiguraciji i upotrebi vozila.

Tako i bos, ako je na toj kilometraži, svakako neka promisli o izmjeni cijelog seta.


danijel044

I meni je serviser rekao da to je to ta kilometraža di krenu problemi...nekome malo prije/malo kasnije ovisno o stilu vožnje....

bos

Mali update, u petak auto ide na izmjenu seta kvačila pa javim rezultate.

Jedina promjena u zadnje vrijeme je da je počeo teško ulazit u prvu, znači ako idem preko 5km/h teško upadne u brzinu tako da sad barem znam da je lamela počela odlazit.

Uzeo sam set od LUK-a ali ionako je unutra sve Valeo.

danijel044


Bero

Samo boxer bajo moj :)

danijel044


bos

Nisam se stigao jučer javiti.

Dakle promjenjen set kvačila + potisni + dvomaseni zamaÅ¡njak.  Usput se vidjelo da puÅ¡ta semering na strani prema mjenjaču pa se i to promjenilo.

Razlika je kao da vozim drugi auto. :formula:

Najbitnije ulazi u brzine kako treba, dakle ojeti se kad uÄ'e u brzinu i gotovo, nema silovanja ručice i čekanja da upadne u brzinu.

Na starim djelovima nažalost nema nekih vidljivih jačih oÅ¡tećenja.  Lamela je potroÅ¡ena malo preko 50%, potisni ležaj ima neÅ¡to lufta, kao i zamaÅ¡njak, ali sve je to joÅ¡ moglo bit gore iako je pitanje do kad.

Ono Å¡to se primjeti je da je na metalnom dijelu lamela dobila dugine boje, takoÄ'er se vide tragovi pregrijavanja na korpi i na zamaÅ¡anjaku.

Ali nažalost teško je sad znat da li je to nastalo kod jednog paljenja lamele ili je stvarno slabo odvajao sistem pa je lamela stalno klizila po korpi i zamašnjaku i onda se grijala.

Kako bilo bitno da sad sve Å¡ljaka kako treba i ja zadovoljan ko malo dijete s kutijom bombona.  :sretan2:

Hvala svima joÅ¡ jednom na pomoći i savjetima.   :grinning-smiley-043:

danijel044

Odlično....bitno da je priča riješena. :clap_1_:

Lima_ri

"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

MADmax23

Citat: eldarobralic  u 08 Siječanj 2016, 11:17:34
nakon Å¡to sam promijenio zamajac te set kvačila (uključujući i druk ležaj) i meni se pojavili isti simptomi. u koju god brzinu da ubacujem kao da malko zapinje (kao da ima neki zub)...pratim vas da vidim Å¡to bi to moglo biti.??  :kmeee
evo i ja sve promjenio,naspricao wd40 onu kuglu mjenjaca i prvih 10ak dana islo sve ko podmazano i sada nakon nekih 100km pocela da zeza Å¡altanje.bas kako je kolega opisao ono naletim na zub.
ima tko kakvo rijesenje

sink.as

Wd nije za podmazivanje, imas razne masti u spreyu pa poprskas, vidi da mast nije agresivna za materijal od kojeg je ta kugla koju podmazujes

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


MADmax23

Citat: sink.as  u 01 Travanj 2018, 18:39:51
Wd nije za podmazivanje, imas razne masti u spreyu pa poprskas, vidi da mast nije agresivna za materijal od kojeg je ta kugla koju podmazujes

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
ona plasticna ispod one koze.
nije problem kupiti i silikon ali wd bi isto trebao podmazati makar kratkorocno