Problem sa strujom

Autor looks, 08 Srpanj 2015, 19:07:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

looks

Hello  :papa:

Dakle posto je on odgovoran za moje prijavljivanje na fiatiste neka ja predstavim svoj problem. Od kada sam mijenjao alternator (sa bosch-ovog na magnetti marelli) svijetla i vanjska i unutrasnja mi kao da gube intenzitet, blinkaju.... dok je auto u leru rade normalno ali cim se krene pocnu mijenjati jacinu.... svaka pomoc je dobrodosla pa makar i preporuka nekog dobrog elektricara  ;D

Stilo M

Ocito nije dobar alternator,
ne puni kako treba
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Maverick

Citat: Stilo M  u 08 Srpanj 2015, 20:22:50
Ocito nije dobar alternator,
ne puni kako treba

neispravan alternator. bilo kod mene isto

Mike20


looks

hvala na pomoci :good: pretpostavljam da mi je najpametnije krenuti sa reglerom a ne odmah mijenjati cijeli alternator?

Mike20

Regler prema opterećenju propušta više ili manje struje na rotor alterantora koji je više ili manje magnetiziran pa daje više ampera. On radi oko 14V, al ako se nešto poremeti, počinje napon jako oscilirati ko kod tebe. Znači vidi regler, četkice na njemu ili rotor na koji nasjedaju četkice

Maverick

Citat: looks  u 08 Srpanj 2015, 21:10:46
hvala na pomoci :good: pretpostavljam da mi je najpametnije krenuti sa reglerom a ne odmah mijenjati cijeli alternator?

meni se nije dalo *** s tim. ja sam polovni drugi alternator kupio za 30â,¬ i rjeÅ¡io sve probleme s tim :)

looks

Citat: Maverick  u 08 Srpanj 2015, 21:21:49
meni se nije dalo s tim. ja sam polovni drugi alternator kupio za 30â,¬ i rjeÅ¡io sve probleme s tim :)
kazi mi gdje si ga nasao tako povoljno pa cu i ja  :D

Maverick

Citat: looks  u 08 Srpanj 2015, 21:41:28
kazi mi gdje si ga nasao tako povoljno pa cu i ja  :D

u jastrebarskom kod jednog autoelektričara, sad me ubi, ne sjećam se više koji. ali po oglasnicima se kreču za oko 300 kn pa malo još izbiješ.

šteta, moj ispravni koji sam imao je otišao prije 10 dana, pa bi ti ga ustupio. sad imam jedino jedan koji radi isto ko tvoj

franjo-fritz

Diodni most na altenatoru... Ili je puklo kućište altenatora
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

looks

Hvala na pomoci :ok: uglavnom bacam se u potragu za novim alternatorom  :tip:

venom

Provjeri da li ti je dobra masa, možda se gubi ona na mjenjaču pa se poklopilo.
Multimetar u ruke i jedan kraj na minus na akumulatoru, drugi na recimo poklopac ventila.
Mora biti 0,00V, ako je neki broj onda nije dobra masa.