Fiat MES i problemi sa spajanjem na ECU ...

Autor Eomsy, 25 Siječanj 2016, 19:21:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eomsy

Pozdrav.

Ajmo početi priču ovako. Kupio sam sa prijateljem sa foruma kablove za dijagnosiku, skunuli MES par verzija i on se na svoju Mareu Weekend 2,4 jtd spajao bez beda, a i ja sam se na svog Bravca 1,6 16v isto spajao bez problema. No onda se počeo javljati kod ključ i nakon podosta vremena sam se odlučio skinuti blokator s ECU-a ... Nakon skidanja "tog" chipa u ECU-u, kod ključ viÅ¡e nije bio problem, ali se viÅ¡e nikako nisam uspio spojiti sa MES-om (nikojom verzijom). Bravac sticajem okolnosti oÅ¡ao, kupio Mare-u 1,6 16v sa plinom, ali se od prvoga dana isto ne mogu spojiti na ECU. Jedan poznanik isto ovdje sa foruma se kleo kako ima modificirane kablove i da nema fiata na kojeg se nije spojio, ali kada sam mu ja doÅ¡ao, postao sam mu prvi slučaj  :facepalm: ... Moram napomenuti da se vidi da je nekaj prčkano po žicama gdje se nalazi imobilizator, jer on nije na svojem mjestu, već je samo zataknut tamo kod osigurača .... Da li se i prijaÅ¡njem vlasniku javljao kod ključ ili nije, ne znam ...

Znam da je najlakše otići i platiti da mi ga netko spoji, ali nevoljko dajem 150 kn da mi se samo greške resetiraju. Volio bih znati da li postoji netko kome bi i platio da mi narihta, spoji, prespoji kablove od dijagnostike, kako bi i meni dijagnosticiranje radilo?!

Hvala svima.   :)
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

franjo-fritz

Kako znas da imas greske??? Negdje sam vec spomenuo da se manite tih razno kakvih univerzalnih diagnostika povuci ce vam codove i onda ste u banani.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Boxer

nahrani svinje i ne diraj ništa, ne popravljajte ispravno, pokvarit će se
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Nekuzim zasto se svi spajate na razno kakve uni diagnostike.. Izbacit ce vam samo codeove greski a blage dume necete imati o cemu se radi.. Ako baca dvije tri greske to nemora znaciti da su to sve greske nego jedna vuce drugu. I opet nebute znali kaj i skim.. Drugo uni diagnostike pamte neke lude greske iz auta u auto i samim tim svoj ecu mozete zblesirati. Diagnostika se plaća od 150kn pa nadalje. Sigurno nije bez razloga.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Eomsy

Ajde da dopunim priču...  Kada sam kupio Mareu, vrlo brzo je otiÅ¡la lambda sonda, te sam je zamjenio sa rabljenom (dvije godine starom) sa Bravca, ali mi nikako nije motor radio kak spada, odnosno onako bonaca mirno , dok nisam resetirao tu greÅ¡ku. Nedavno, prije točnije dva mjeseca mi riknula i ona, pa sam sada kupio drugu Boschovu, a opet mi to nije taj zvuk. Znam kako taj motor treba zvučati u
leru, ali mi sada tako ne zvuči. Znam da grešku lambda sonde nemrem poništiti i to me ubija.. Ok, imam još kablove za provjeriti, ali mi sve sumnja pada na reset.

Za one koji nisu potpuno u filmu, moram napomenuti da sam postao svoj thread o skoro cineloj generalki mašine, pa ipak znam nekaj o toj mašini.

Eto, pa sad moje pitanje iz prvog posta. Stvarno mislim da ima netko dovoljno dobar koji bi to profi napravili, jel samo takav posao i cijnim ;-)

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Boxer

skineš klemu preko noći i ecu se mora resetirati, ako i dale nije to to onda imaš drugi problem, ispravnost motora nemožeš odrediti po zaključku da ne zvuči motor kako treba, to je kao da mjeriš temperaturu prstom u ustima
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Reset se radi svaki put kad zapalis auto. Ako nije stalna greska.. Ako ti l. Sonda stalno rikava,, neznam po čemu znas da ti je riknula,, onda je izgorila tj imas prebogatu smjesu goriva koja se regulira ne samo l. Sondom nego i drugim senzorima, senzor detonacije, maf, temp. Itd, itd e sad ako ga spojis na diagnostiku izbacit će gomilu toga što je i nije.. Ako dizne pišaju tu ti grešku diagnostika nece pokazati. Ako nije u fazi ni to ti nece pokazati. Ako ti probijaju kablovi ni to ti nece pokazati, ako je regulator pritiska goriva neispravan ni to ti nece pokazati. Tako da jel..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

MES i 15usd adapter sa ebaya meni rade savršeno.
U MES-u imaš kod i opis greške tj. pojašnjenje

Licencu sam platio 50 ojra, 1 godinu imam free update, dalje radi full samo nemreš update-ati.
Pa nije to nekakva reverse ingeneering tehnologija

One greške koje označi kao kritične se ne poništavaju nakog gašenja auta, ostaju u memoriji

Ovo na zvuk motora može imati svakakkvih uzroka.

Da, greška lambde nakon što riješiš uzroke se MOŽE obrisati

Ako sumnjaš da je nešto oko smjese, a nemreš skužiti, pravac Tidala

franjo-fritz

Frend ima diagnostiku za fiat, alfa, lancia, maserati,, Ferrari.. Platio je 30,000kn i svake godine licencu po7,000kn,, sory onda je on po tome budala..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Eomsy

Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2016, 22:13:27
Reset se radi svaki put kad zapalis auto. Ako nije stalna greska..

Taj dio mi i je zanimljiv, jer kako kažeš "Ako nije stalna greška", ali je ostala memorirana. Znači stavim ispravnu sondu i auto ne radi kako spada, uspijem ga spojiti nekako na frendov komp i soft, te resetiram grešku, a auto ko da se tatalno ugladio u radu .... I taj osjećaj nije nestao preko noći, pa da je sutra sve bilo po starome ....Vozio se ja fino par mjeseci ....

Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2016, 22:13:27Ako ti l. Sonda stalno rikava,, neznam po čemu znas da ti je riknula,,

Imao je sve simptome toga, a kako nisam imao love ni dijagnostiku obavit, otkopčao sam je i vozio jedno vrijeme bez nje ... A to me koštalo senzora temperatura usisa zraka, kojeg sam prešaltao sa Bravca (ispravanim, al polovanim) .

Probao sam mjenjati Map, senzor klapne, pa konačno nabacio na onaj koji mi je riknuo ...

Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2016, 22:13:27Itd, itd e sad ako ga spojis na diagnostiku izbacit će gomilu toga Å¡to je i nije..

Slažem se sa tobom da joj ne treba u potpunosti vjerovat, a i baš zato mi je mrskije davat novce, koji trebaju za kuću ...

Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2016, 22:13:27Ako dizne piÅ¡aju tu ti greÅ¡ku diagnostika nece pokazati.

Jbga, ultrazvučno su čišćeni prije slaganja mašine http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=37746.0 , pa vjerujem da oni nisu ....

Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2016, 22:13:27Ako nije u fazi ni to ti nece pokazati.

Nju sam sam slagao, tak da sam u to apsolutno siguran .....


Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2016, 22:13:27Ako ti probijaju kablovi ni to ti nece pokazati, ako je regulator pritiska goriva neispravan ni to ti nece pokazati. Tako da jel..

Tu se slažemo, pa sam i rekao da ću promjeniti kablove na sljedećoj plaći  :facepalm:

Uglavnom, slažemo se da dijagnostike znaju zavaravati, ali nekada znaju usmjeriti na pravi put ... di, kaj , zakaj, jel ... A ja taj dio ne mogu  :kmeee .... I to me boli ....
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2016, 22:43:54
Frend ima diagnostiku za fiat, alfa, lancia, maserati,, Ferrari.. Platio je 30,000kn i svake godine licencu po7,000kn,, sory onda je on po tome budala..

Al on od toga živi ... Meni je auto luksuz kojeg dok sam krpam, mogu imati ....


I ja osobno ne mislim da je budala, već imam totalni repect prema tom čovjeku ....
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Boxer

Sonda nije krepala sama od sebe u tom roku.... Ja ne kužim te probleme, imam aute sa sondama već 15 godina i jednom sam samo promjenio sondu i to na 156 i to cirkonijsku od 1000kn zamjenska jer sam s otvorenim termostatom vozio 1200km po zimi na autoputu uz temp motora na 50 i presaugalo je i izgorjela je. OStatak nikad nikakvih problema ali uvijek je sve na autu ispravno pa onda sonda ne trpi
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Da lako biti meho bio bi svatko.u danasnje vrijeme i magisterij moras imati... Da imas stalnu gresku chek engin bi stalno gorio ili se palio povremeno u radu motora ili voznje..ultrazvucno ciscenje nekad i nije neka sreća u vecini slucajeva tek onda riknu.. Prvo kreni od banalnih stvari. Provjeri fazu, kablove, vakume, usisne cijevi, izmjeri kompresiju, tlak goriva pa tek onda diagnostika. Nije ona svemoguca. I da sve zna... Ona samo biljezi rad el sustava upravljna motora nista drugo. Bar kod ove generacije motora i te diagnostike.. Kazem frend ima novu i za novu generaciju motora pokazuje mu sve osim kablova i kompresije..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Eomsy

#13
Citat: Mike20  u 25 Siječanj 2016, 22:39:43
MES i 15usd adapter sa ebaya meni rade savršeno.
U MES-u imaš kod i opis greške tj. pojašnjenje

Licencu sam platio 50 ojra, 1 godinu imam free update, dalje radi full samo nemreš update-ati.
Pa nije to nekakva reverse ingeneering tehnologija

One greške koje označi kao kritične se ne poništavaju nakog gašenja auta, ostaju u memoriji

Ovo na zvuk motora može imati svakakkvih uzroka.

Da, greška lambde nakon što riješiš uzroke se MOŽE obrisati

Ako sumnjaš da je nešto oko smjese, a nemreš skužiti, pravac Tidala

A jel krekan MES , pa si samo licencu kupio ili oriÄ'iÄ'i ....

Ta me memorija muči ....

Kak se kreću cijene kod Tidala-e (i onda shvatiÅ¡ da  GIYF https://sites.google.com/site/tidala10/ SVE lijepo piÅ¡e  :tup)?
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

franjo-fritz

Meni ne na ar 155 malo napukla usisna cijev vukla falš zrak i na leru auto malo blesavo radio pod gasom sve ok. Pokotina jedva vidljiva al eto ni jedna diagnostika, osim frendove nije to otkrila.. Jer ova tocno zna koiko ccm zraka ide na koliko mml benzina na leru..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks