Iskustva s nightbreakerima i poliranje farova

Autor Echo, 15 Prosinac 2017, 18:54:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Echo

Evo ukratko me zanimaju vaÅ¡a iskustva s nightbreakerima na Puntu mk2A. Ja sam imao samo jednom na Citroenu, kratka svjetla, imao auto automatsko paljenje pa su često pregarale obične halogene žarulje... tada sam investirao nekih 200-tinjak kuna za nightbreakere. ViÅ¡e se ne sjećam točno koji su bili, poprilično sam siguran da nisu H7... s obzirom da bi isto tako trebao polirati farove, nisu baÅ¡ žuti, ali pri dnu su malo pokupili sloj, malo su i pogrebeni zanima me neki savjet čime i kako rijeÅ¡iti u kućnoj radinosti... gledao sam po netu, uglavnom samo za lim naÄ'em, svjetla slabije već... pa ako se nekome da u par riječi opisati, koji Å¡mirgl papir, kakvo sredstvo, čime se može zaÅ¡tititi?

punto mk1

idu ti fini brusni papiri 200 400 600 800 1200 i 2000 ako se dobro sićan , pripremi bocu sa prskalicom stalno mora biti mokar papir i far i onda redom od najmanjeg do najviÅ¡eg papira pokretima gore dolje . u toku procesa far će se zamagliti to mora tako biti . i za kraj ispoliraj finom pastom ja san u bauhausa uzea onu za poliranje pleksiglasa nekih 50 kn i to je to . ako radiÅ¡ ručno pripremi se da će ti otpasti prsti ali vrijedi  :D:

Michael

Mislim da je nepotrebno s tako niskim brojkama krenuti. Polirao sam ih nekoliko i mislim da se moze bez problema krenuti i sa 800, a zavrsiti sa 2500-3000. Zastite nakon toga nema. Sa smirglanjem ce se skinuti tvornicki zastitni sloj, a rezultat toga ce biti poliranje farova svake sezone prije tehnickog. Najbolje rjesenje su, po meni, novi farovi i keramicka zastita. Ali je to veliki trosak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

sink.as

Moze krenit sa 600 ili 800 i do sto vece granulacije, a najdugotrajnije rjesenje je lakiranje, postupak isti kao i poliranje, brusenje na vodu do 2000 pa onda plastik primer i lak, samo se mora pazit da i primer i lak budu transparentni, tj da budu prozir i a ne zuckasti, sivkasti itd

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


punto mk1

Citat: Michael  u 15 Prosinac 2017, 21:10:44
Mislim da je nepotrebno s tako niskim brojkama krenuti. Polirao sam ih nekoliko i mislim da se moze bez problema krenuti i sa 800, a zavrsiti sa 2500-3000. Zastite nakon toga nema. Sa smirglanjem ce se skinuti tvornicki zastitni sloj, a rezultat toga ce biti poliranje farova svake sezone prije tehnickog. Najbolje rjesenje su, po meni, novi farovi i keramicka zastita. Ali je to veliki trosak.   


nisan bia siguran za ove niske brojeve a za 2500-3000 mu nema potribe . a za 50 kuna pasta može minimalno 2 puta ispolirati i list papira je jeftin tako da 70 kuna u 2 godine mu je daleko najjeftinije ...

Echo

Poliranje OK, a nightbreakeri itko išta, nitko ništa? Samo xenon i obične halogene ekipa fura zgleda

Michael

Ja sam zadovoljan s tvornickim svjetlima, mada kod mene su jos “novi” farovi, sjenila super, plastike full prozirne. Ne svidaju mi se bijela svjetla, pogotovo u ovakvim kisnim vremenima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mike20

U Puntu 2 s lećom u starom faru, obična žarulja svijetli katastrofa, kakvu god staviš

Tooutman

Ima mi kolega nightbreakere. Prije imao obicne a sad ima one laser od osrama. Prvi mu svjetlili 3 godine. Ovi laser sad bar 1 godinu. Iskreno neznam kak je razlika s obicnim njemu. Njemu su farovi ko novi tak da mi i svjetli super. Ja takodjer imam nightbreakere. Isto ih imam preko godine dana. Mislim da naspram obicnih Osrama nisam skuzio razliku. Ali jesam dok stavio neku jeftinu s benzinske za prvu silu. Neki kinez. Ugl imao je par dana i stakleni prednji dio je bio rastopljen malo i svjetlilo je nikako. Po meni ti ispoliraj farove. Radje nekom plati da ti profesionalno s masinom prodje i zastiti s pastom koliko je moguce. Ili probaj kupiti rabljene farove u ok stanju.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Miha.



Ako ti farovi nisu kao ovi gore onda ih nemoj polirati jer nečeš ništa dobiti. Poslije poliranja ide obavezno lakiranje da za par mjeseci nebi opet požutjeli. Samo to se nemoj raditi sa sprejevima! Odnesi lakireru obavezno.

NBU svijetle bolje, al ako imaš H7 onda je to previše para za mali dobitak, uostalom Punto ima male i ne baš super projektore tako da se moraš pomiriti s jačinom svjetla koje imaš.

Echo

Nisu kao ova gore. I ne, nemam H7...mislio sam da imam, kupio H1 i H7, na kraju sam vraćao H7 i mjenjao za joÅ¡ jedan H1  :facepalm:

Stavio bi još bijele pozicije, a nightbreakere sam uzeo Philips...170 kn dva komada na popustu u Kreši... nisam još vozio po mraku, ali za sada mi izgleda lijepo... nabacim sliku od včrs ako nebudem u šajbi da ne vozim