Akumulatori

Autor 147, 07 Rujan 2019, 11:21:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Moguće. Jel to noviji radio, original, ili?

156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 18 Siječanj 2021, 19:54:33
Moguće. Jel to noviji radio, original, ili?
Ne bih rekao da je zadnja riječ tehnike.Alpine. Budemo vidjeli :smile:
....i tata bi sine...

Boxer

Krivo je spojen radio
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

punto mk1

dakle auto je stajalo pola godine , spomenuti akumulator izvaden i stavljen na punjač (stari ). kad je spojen na skali od 0 do 100 je pokazivao čistu nulu . nakon 3 sata punjenja se kazaljka pomakla za nekih jedva 2 posto . pitanje : da li je akumulator gotov i treba novi , i ako nije koliko mu treba da se napuni ?

156 sp1 rosso

....i tata bi sine...

punto mk1


Mike20

Ovisi koji je napon imao kad si ga izvadio, ako je bio ispod 10 volti, gotov je skroz.

punto mk1

Citat: Mike20  u 20 Siječanj 2021, 08:38:22
Ovisi koji je napon imao kad si ga izvadio, ako je bio ispod 10 volti, gotov je skroz.
izgleda da je gotov , napunia se negdi oko 50 posto nakon 10 sati ali se počea napuhivati sa  obe strane pa sam ga skinua sa punjača

Mike20

Da, ploče su se raspale. Inače bi ga trebalo mjesečno jedamput provjeriti i napuniti dok stoji

punto mk1

 :ok:
Citat: Mike20  u 20 Siječanj 2021, 16:15:15
Da, ploče su se raspale. Inače bi ga trebalo mjesečno jedamput provjeriti i napuniti dok stoji

punto mk1

u prvom mjesecu mjesecu prosle godine sam kupia akumulator za punta , uzea san beren 45 ah . nakon ljeta mi je isteka tehnički i povremeno san palia punta . akumulator je bio sve slabiji do toga da ima samo kontakt nece niti zavergla . odnesem ga u dućan (garancija 2 godine ) , i naravno ne daju novi , mjere snagu pokazuju 11.2 ili 11.5 ne sjecam se . napunili su ga na punjaču . sto sad raditi staviti ga u punta i povremeno upaliti auto , pa ako se isprazni opet ga reklamirati ili ga povremeno stavljati u drugo auto koje se redovito vozi ?

Zdravko

Koji akomulator uzeti za fiat bravo 1.9 mjet 110kw?
Malo duze treba verglati. Nakon duzeg putovanja (300km) pali normalno, sutradan.
Znaci , marka, model i duca.
Primjetio sam da je prostor za akomulator malo drugaciji i ne pasu mi svi akomulatori.
Nalazim se u Zagrebackoj zupaniji tako da mi nije problem skociti do Zagreba.
Hvala

Tooutman

Ja sam u svoj 1.6 jtd stavio Toplu od 62 ah. Moguce da za tvoj treba jaci.

https://www.trgo-agencija.hr/akumulator-62-ah-d-topla-top-izlazna-struja-en2-600a-jamstvo-36-mjeseci-10g.html

Meni bio stari na izdisaju. Imam ga tek preko pola godine ali sam zadovoljan bas po tome da upali na zub.
Ovo su dosta standardne dimenzije (D x Š)  242 x 175  ovaj moj je 175 visine ali ide i 190 u biti onda ona pomoćna gurtna ga drzi kak spada.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

forsage

ja na mjtd stilu sa 110 kW (150 ks ) imam 76 Ah i uvijek gledam da stavim čim jači koji stane kad kupujem i da je 2 god garancija.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

Za dizla gledajte i startnu struju, vidio sam kod nekih "jačih" akumulatora da imaju manju startnu struju od "slabijih"