Fiat Croma - problem pri punom motanju

Autor Mladjo, 17 Rujan 2012, 20:48:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mladjo

Naime javio mi se problem. Ovako U vožnji recimo kada se polukružno okrecem zaci kad namotam lijepo volan struže mi nesto za poludit a i osjetim to struganje tj podrhtavanje na volanu. Volan poceo trest pri vožnji recimo oko 110 120 km/h. I kada stojim na leru i naglo cimam volan, čuje se neki zvuk pucketanja. Imam osjecaj da se homokinetički razletio bar je to moje mišljenje, za letvu nisam ziher jer mi kolega reko prije mjesec dana da nema ništa lufta. Hvala na savjetima
UTENTE CROMISTA

zvrk

barem iz mog iskustva...kad mi je bilo do homozgloba...onda je bio zvuk više trganju/lupanju i to samo kad bi ga smotao ful u stranu....ali nije se niš čulo kad bi ga scimao u mjestu lijevo-desno...niti mi se čulo pri 120 km/h na ravnom....

a letva mi je više zvučala kao otežano cviljenje...struganje....

Mladjo

Citat: zvrk  u 17 Rujan 2012, 20:52:36
barem iz mog iskustva...kad mi je bilo do homozgloba...onda je bio zvuk više trganju/lupanju i to samo kad bi ga smotao ful u stranu....ali nije se niš čulo kad bi ga scimao u mjestu lijevo-desno...niti mi se čulo pri 120 km/h na ravnom....

a letva mi je više zvučala kao otežano cviljenje...struganje....

taj i je zvuk struganja kad ga full namotam, ne cuje se nista 110 120 vec trese volan
UTENTE CROMISTA

autoservis-edo


Mladjo

lezaj se cuje na kontra motanje znaci ak ides desno cuje se ljevo koliko znam
UTENTE CROMISTA

zvrk

Jel to samo kad motaš u lijevo? Ili u obje strane?
Najlakše ti je dignuti ga na dizalicu i vidjet....

Mladjo

Citat: zvrk  u 17 Rujan 2012, 22:19:13
Jel to samo kad motaš u lijevo? Ili u obje strane?
Najlakše ti je dignuti ga na dizalicu i vidjet....

samo ljevo i to kad mu puni dam
UTENTE CROMISTA

zvrk

onda je vjerojatno vanjski homo zglob..... ali provjeri kod majstora  :good: