Fiat Croma 2.0 8v turbo i.e. - Tlak Ulja

Autor Mladjo, 30 Studeni 2012, 12:54:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mladjo

Imam jedan problemcic. Imam navedeni motor u autu komplet na novo složen ima cca 3000km.

Problem se javlja kada se motor ugrije tj postigne radnu temperaturu ulja , te kada mi upali ventilator ili prilikom punog namotaja volana na leru padne mi tlak ulja. MeÄ'utim kada to isto napravim i kada uz to drzim gas to se ne dogaÄ'a, u vožnji tlak ulja je sasvim normalan. Ja sumnjam na uljnu pumpu jer nju nisam stavio novu tj imao sam jednu sa 150000km pa sam nju stavio jer je radila sasvim normalno prije.

Pa evo ako neko ima neku ideju ili slicno zahvalan sam. Hvala
UTENTE CROMISTA

ludaman

alternator ti slabo puni :) padne napon i sat krivo pokazuje, izmjeri tlak ulja s pravim manometrom i vidit ces da se ne mijenja :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Mladjo

Citat: ludaman  u 30 Studeni 2012, 15:12:54
alternator ti slabo puni :) padne napon i sat krivo pokazuje, izmjeri tlak ulja s pravim manometrom i vidit ces da se ne mijenja :)

jesam izmjerio sam ... zato i pitam,
UTENTE CROMISTA

FileFixer

Meni se jednom dogaÄ'alo da na manjim okretajima pali lampicu ulja. Ulja je bilo u motoru, ali mi je palilo lampicu na semaforu. Gledao sam sve živo i dok nisam promjenio pumpu ulja, onda je sve doÅ¡lo u red.
ta stara pumpa je radila, ali oćito nije davala pritisak na malim okretajima.
Bez obzira bio turbo ili ne, mislim da ti je ista stvar kao i kod mene.

                          E=mC^2 +/-3dB

autoservis-edo

Sta si izmjerio,u jednom postu ti pise da izmjeris napon akumulatora i tlak ulja sa manometrom,ti si napisao izmjerio sam,kaj si izmjerio i koje su vrijednosti,pa nisu ovdje ljudi ko vidoviti Milan da ti citaju misli. Ja znam da na drugim forumima ide ovako...problem je taj i taj,napravio sam to i to,stabi jos moglo biti uzrok mojem problemu,ako neko kaze provjeri to i to onda kazem jesam ili nisam to provjerio tako da i drugi ljudi koji citaju postove vide u cemu je problem a ne ono greska je ta kaj bi moglo biti,i onda mjesec dana ni traga ni glasa o covijeka koji je postavio post a ljudi se raspisali o njegovom problemu.

FileFixer

Ne ljuti se edo... :ok: Ja sam shvatio da je izmjerio manometrom, a sad... ?! :neznam: :82:

                          E=mC^2 +/-3dB

autoservis-edo

Ja se ne ljutim ali ljudi koji citaju ovak sastrane a nisu mehanicki potkovani svasta im se moze motati po glavi. Iz mojeg iskustva zadnje mjere tlak ulja sa manometrom,ja sam sebi napravio adapete i kad je nesto slicno u pitanji manometar u auti i gas......i sve se vidi i odmah se sve zna