Fiat Croma 2.0 tdid - promjena antifriza i odzracivanje sistema

Autor mike21, 28 Studeni 2013, 20:58:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mike21

upravo promjenio antifriz i sad kako odzraciti sistem??? serafa za odzracivanje nema nigdje...da li se  sam odzracuje kad otvori termostat?
kako provjeriti ispravnost termostata?
auto grije kao lud ali imao sam nadasve cudnu situaciju ...mjenjao sam danas mali kiler i kasnije nakon duze voznje nikako da se digne temperatura a donje crijevo koje vodi od bloka motora do termpokredica na kileru hladno i voda u posudi takodjer hladna dok sve ostalo od hladnjaka i svih ostalih dijelova toplo pa me zanima DA LI JE TO ZRAK U SISTEMU ILI JE NEISPRAVAN TERMOPREKIDAC?

fiatuno

sistem se ozracuje preko gornje cijevi na posudi sve ovisi koliko ti je vode falilo treblo bi brzo procirkulirati

termostat mozes provjeriti jedion da ga izvadis i grijes u nekoj posudu i mjeris temeperatutu dok ne otvori
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

mike21

istu vecer sam odmah sve prostudirao i shvatio da se sama odzracuje... :wiii: :no2:
skinuo to crijevo s posude i ubacio ga u plasticnu bocu te pomalo dodavao gas da vidim jel baca zrak i dosta ga je izbacalo dok nije krenuo mlaz antifriza bez  mjehurica i rekoh to je to...vratio sve natrag i pogledam na instrument tablu te vidim temperatura na 50 stupnjeva..
provozah se nekih 10-ak km na vecem broju okretaja (2500-3000) te se jedva digla do 70 stupnjeva i cim sam ukljucio grijanje pala je na 60 pa sam shvatio da je to tenk od motora i treba se dobro potruditi da ga se ugrije mada grijanje radi odlicno vec nakon 10minuta :wiii: