Fiat Croma 1996.g. zamjena starog motora 2.0 16v sa novim 1.9 JTD

Autor mike21, 18 Prosinac 2013, 11:51:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mike21

kako imam jednu full zdravu i očuvanu cromu koja je imala motor 2.0 16v koji se razletio jer nakon direktora koji ju je vozio i očuvao vozio ju je neki divljak i motoru iščupao duÅ¡u u manje od 2 godine odlučio sam ju srediti i ugraditi neki fini strojček pod haubu...točnije 1.9 JTD jer za male novce imam priliku uzeti mareu 1.9 jtd s odličnim motorom ali sa razbijenim zadnjim krajem pa me zanima kako bi to sve bilo izvedivo jer nosači motora na oko ''paÅ¡u na Å¡eraf'' a ostalo ne bi bio problem jer imam volje i vremena i poneÅ¡to znanja i novaca...a ako ne paÅ¡u nosači na Å¡eraf onda se ne bi baÅ¡ upuÅ¡tao osim ako recimo treba modificirati samo jedan nosač da ne bi bilo previÅ¡e  :badtaste: ....  ;D

...svaki savjet i miÅ¡ljenje su dobrodoÅ¡li   :idea:   :)

kemba

Pa ako je takv motor u tipu ugradjen i to kolega tu s foruma ugradio vjerujem da ide i u cromu, najpametnije njega pitati, a croma i tipo i croma su imali slicne motore!!!

Sent from my C1905 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

pelepelezg

nemam bas nikakvog iskustva sa tak necim kaj se tice fiata, ali ti samo dajem podrsku jer ako imas volje i vremena sve se moze!

mike21

provjereno pašu nosači što znači da će biti realizirano... :yahoo:

uzet ću iza nove godine kompletnu mareu karambol s odličnim motorom tako da ću imati sve potrebito i samo prebaciti...neće biti brzo radi financija ako bude trebalo što novih djelova, ali najkasnije krajem idućeg ljeta će biti u prometu :)

dotad su svi prijedlozi i iskustva i dalje dobrodošli ;)

DinoG

 :resp za volju i trud

Ja sam nedavno bas dosao na istu ideju, samo nemam ni cromu ni jtd motor :D , ali bas mi se svidjela ideja imati staru cromu s performansama i pouzdanoscu novije maree ili stila

tomislav livno

iako ti savjetima oko toga baÅ¡ ne mogu puno pomoći    imaÅ¡ pohvale za volju i trud   da tim "starcima " dadneÅ¡ novo srce    :resp

M.P.

najmanji ti je problem jedan nosač motora.

legalna će bit teÅ¡ko i nikako.  danas za običan swap na jači, originalni motor treba hrpetinu papirologije da ti mozak stane, treba godiÅ¡nji uzet za atestirat auto. ovo je pretvorba iz benzina u dizel + iz drugog auta. ako se misliÅ¡ vozit sa tim autom, radije odustani odmah

Mladjo

svaka ti cast na volji al ovo je najveca glupost koju sam cuo... besmisleno ubacivanje jtda neznam cemu.. imas cromine motore 1.9 tdid koji su odlicno te 2.5 cak i 2.8 od ducata ide na seraf bez komplikacija ovo tu je sve povuci potegni i nebu nikad radilo kak spada moje mišljenje...... radije stavi 2.0 8v cak i 16v al da nije kinez neg do 95' godine motor i metni plin sahranit ce ti sasiju prije neg sto ce riknut... a sa ovim dizelima uvjek neka pizdarija
UTENTE CROMISTA

franjo-fritz

1,9 jtd je odlican motor.....ali.swap i nije baš jednostavan istina imaš donatora..i to je ok.al koja te papirologija čeka....svakako za tu maru napravi kupoprodajini ugovor jer bi se moglo desiti da te na atestu pitaju za račun ili porjeklo motora,ugl sretno....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

sale kmx

da pitat ce ga za kupoprodajni jer taj auto od kojeg je uzo motor mora imat papire tako da taj auto vise nije u pogonu moj kum je se raspitivo da bi u brava ubacivali td a u papirima je 1,6 16v pa su mu tak rekli i potvrdu nekog servisera ovlastenog da je to ubacivo
samo ti zasuci rukave  kreni sa projektom isplati se vidjet ces jtd je prava masina ovo o tdid ili td nisu ni blizu jtd-u em u potrosnji,elasticnosti,njutnu itd
sretno sa projektom  :ok:

Dalibor

Citat: M.P.  u 18 Prosinac 2013, 19:07:28
najmanji ti je problem jedan nosač motora.

legalna će bit teÅ¡ko i nikako.  danas za običan swap na jači, originalni motor treba hrpetinu papirologije da ti mozak stane, treba godiÅ¡nji uzet za atestirat auto. ovo je pretvorba iz benzina u dizel + iz drugog auta. ako se misliÅ¡ vozit sa tim autom, radije odustani odmah
pretvorba iz benzinca u dizela ili kontra nije problem
iz Crome u Cromu sve 5 problem je motor iz drugog auta

mike21

imam motor u svojoj 1.9 tdid tj 2.0 tdid...koja je razlika ne znam i da li je to zapravo isti motor jer svatko svoje prica.. dijelovi su malo tezi za nabaviti iako je motor odlican jer je generalno sredjen no ugradnja jtda ce biti u drugu cromu koju sam kupio bez motora a bila je 2.0 16v pa kud puklo da puklo jer sam vozio jtda i jos je bolji tisi i jaci od ovog odlicnog tdi-a kojeg imam

Dalibor

pa onda u ovu 2.0 16v
stavi motor iz svoje i atestiraj
kad atestiraš onda trpaj jtd
isti klinac bitno da je dizel

mike21

krećem u realizaciju projekta idući tjedan samo me zanima da li mi je bolje ubaciti JTD 77kW ili 81kW...kolega mi ima mareu stranca sa perfektnim JTD-om 77kW, a imam još jednu na lageru s motorom od 81 kW, ali mu je turbina riknula i upitno je stanje motora radi toga...a financijski su tu negdje, ova 81kw mi je malo povoljnija, samo bih na njoj još trebao reparirati turbinu i tko zna što još...

mike21

nitko ništa nema za savjetovati?

pitat ću joÅ¡ jedanput, da li je bolji JTD 105 ili 115KS i u čemu je razlika izmeÄ'u njih dva?