Fiat Croma 1996.g. zamjena starog motora 2.0 16v sa novim 1.9 JTD

Autor mike21, 18 Prosinac 2013, 11:51:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

sale kmx

razlika ti je u tom da ovaj 77kw ima obicnu turbinu i euro2,a ovaj drugi ti ima vgt turbo koji upravlja ecu preko vakuma,e sad ako na ovog od 77 stavljas vgt moras kemijat sa ventilom na turbini dok tu imas sve rjeseno,77 ti ima egr odma u usisnu granu dok ovaj drugi prolazi kroz sace vode sve ostalo na motoru je isto

kemba

ako ti je financijski isto kad uzmes u obzir i repariranje ili izmjenu turbine
moj savijet ovaj od 81 kw motor, definitivno ima razlike u potezanju, manja turbo rupa a cuj i croma bas i nije lagan auto
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

mike21

Pozdrav ekipa, projekt se nastavlja nakon duže stanke i svih okolnosti koje su me snašle :)
Naime onaj JTD motor što sam imao na lageru je otišao dalje dok sam se ja premislio, ali ovdje u njemačkoj ima odličnih JTD-a za kikiriki pa ćemo na ljeto dovesti jednoga za transplataciju

A za sada radimo konverziju i atest iz benzinca u dizela :)

Kupio sam prije par tjedana karamboliranu Cromu 2.0 Tdid od kolege forumaÅ¡a Renea iz Rijeke i iz nje ide motor u ovu zdravu Å¡koljku Å¡to je bila benzinka i onda radimo atest i registraciju tako da na ljeto bude spremna da primi novo srce zvano JTD 81kW  :)

za par dana počinjemo s prebacivanjem motora i atestom pa ćemo sve poslikati i staviti par slikica ovamo  :klik:

2mario2

 :resp :resp :resp

Samo daj slikaj da se vide radovi kad krenu...

Još jednom :resp

casual

baš ti je dosdno u životu? :D

sretno s atestom, očekuje te lijepa borba s administracijom
ali samo naprijed :)

2mario2

Citat: casual  u 14 Ožujak 2015, 18:35:04
baš ti je dosdno u životu? :D

sretno s atestom, očekuje te lijepa borba s administracijom
ali samo naprijed :)
nebi smio imat nikakve borbe... DoÄ'e, pregleda se i dobije potvrdu i bok... Kolko je ljudi tak napravilo, pa se nitko nije bunio... Jedino Å¡to koÅ¡ta to...

casual

možda s prebacivanjem motora na jači, ali s benzinca na dizel, ...
pitaj seba kakve je peripetije imao kad je išao atestirati motor ;)

mike21

Ma nemam mira i gotovo, zacrtao sam si da moram imati Cromu JTD i to je to  :eusa_whistle:

Raspitao sam se oko atesta jer mi poznanik radi na stanici di bih radio atest i trebam račun od motora koji ugraÄ'ujem ili kupoprodajni od cijelog auta i potvrdu od nekog mehaničara koji mi je to 'kvazi' slagao...i ne bi trebalo biti problema jer ugradjujem najprije motor koji je tvornicki ugradjivan u Cromu, a onda nakon atesta i registracije ide JTD unutra jer da idem direkt sa JTD-em na atest onda bi moglo biti problema :)

Imam i opciju da uzmem kompletnu drugu Å¡koljku 'navodno' full zdravu bez motora za samo 100â,¬, ali je u Poreču, a nemam nikog poznatog tamo da mi ode to pogledati da ne idem bezveze ako nije dolje zdrava, i da ju uzmem koÅ¡tala bi me 200â,¬ s prijevozom koliko bi me koÅ¡tao i atest za ovu Å¡ta imam doma, ali bar ne bi imao peripetije s administracijom i 2x vaditi i stavljati motor...

uglavnom kako god bilo, JTD će ove godine biti u Cromi  ;D 8)

alstajdu

Ja sam u dedru 1.8 ie stavio motor iz regate 1.9 td i nisam imao problema zbog benzin-dizel zamjene.Samo sam priložio knjižicu od regate zbog porijekla motora i gotovo.Nikakav račun od mehaničara nije trebao.
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

kemba

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

mike21

nisam bio dugo aktivan jer sam ja u njemackoj vec 2 godine i gradio sam si ovdje novi zivot, a crome stoje u hr...ali zato se sada sve poslozilo u zadnjih godinu dana i uskoro je nesto drugo uskoro tu....i to jedno od ovog dvoje:

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-croma-2.0-oglas-14823589

http://www.anibis.ch/de/autos-~-autozubeh%C3%B6r-occasionen-~-neuwagen--113/fiat-croma-20-ie-turbo-slx--14157118.aspx?fts=croma&sf=pri&p=2&fcid=4

:nod:

Mladjo

ova Å¡vicarka se dugo prodaje. 211 konja je kolko sam upoznat davno sam se dopisivao sa vlasnikom
UTENTE CROMISTA