Croma 2.0 TDi.d. - problem sa obrtajima i snagom - pomagajte!!!

Autor mike21, 11 Veljača 2014, 21:54:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mike21

Ekipa mehaničari, serviseri i svi koji znaju što bi moglo biti pomagajte...auto u zadnje vrijeme vozim samo po gradu....najčešće je najviša brzina u koju stignem ubaciti je 3., a problemi koji su se pojavili i kako se manifestiraju su ovim slijedom:

auto je prilično dimio i teže palio prilikom prvog paljenja i onda sam napravio mali servis (ulje i filteri) te sam rastavio sva crijeva od turbine i počistio ih te je auto automatski prestao dimiti i puno bolje vući te mirnije raditi...ali eto nakon otprilike 2000km koliko je prošao kilometara od malog servisa problem se javio natrag i auto sada do 1800-2000 okr/min jedva se vuče po cesti i hoće dosta zadimiti te, a prilikom čišćenja cijevi od turba primijetio sam da u ispušnoj grani ima dosta taloga pa pretpostavljam da bi uz ispušnu granu i EGR ventil mogao biti zaštopan??? ili bi moglo biti možda nešto drugo??

isto tako danas mi je obrtaljka poludila....auto do 2000 trom, jedva ide, a obrtaljka radi normalno do 2000 okr/min i kad proÄ'e 2000okretaja auto super vuče, ali obrtaljka pada prema dolje...Å¡to viÅ¡e dodajem gas obrtaljka sve viÅ¡e pada na 1500-1000okr, a auto ide sasvim normalno..... sad vi meni recite tko je tu  :lud  :help:

casual

kaj se tiče obrtaljke
po obrtaljki se almera stalno u blokadi vozi
i onda odjednom proradi i radi kak spada
tako da se nemoj previše oslanjati na obrtaljku ;)

mike21

ma to sam i sam mislio ali me muči ovo što je postao užasno trom do 2000okr i dimi što nije radio nakon napravljenog servisa...jel moguće da se sve toliko zaštopalo jer ga često i propušem, ali na kratkim relacijama...

mike21

evo sad u voznji sve super dok je hladan a vidjet cemo na kraju danasnjeg maratona kako ce se ponasati

mike21

izgleda da je bio problem u gorivu...natocio na crodux-u neki dan i od tad sam osjetio da je oslabio, a jutros na petrolu natocio Qmax do vrha i sve se vratilo u normalu...

ali obrtaljka ode dolje na 1000okr cim stisnem gas malo zesce oa kad uhvatim vremena moram se pozabavit s tim jer me nervira...

mike21

a naÅ¡ao sam i jos jedan problem!!!! ovo je nevjerojatno...skinuo sam original kutiju s  filterom za zrak (u kojoj nije bilo filtera jer sam ga izvadio radi promjene pa ga nisam viÅ¡e htio vraćati jer je auto bio mrvicu življi) i stavio gore gljivu...auto doslovno skoči sad s 1500 na 2500 okretaja dok se prije vukao ko krepana kokoÅ¡...rezultat je perfektan....takav je osjećaj kao da je dobio bar 20KS na snazi..

topolino

nemoj se nis cuditi. na ducatu 1.9d ista prica orginal airbox mrtvo puhalo i dimi ma punom gasu, stavis gljivu nema dima ni na punom gasu i motor daleko zivlji
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mike21

baš to, croma je znala nekad dimiti ko luda, a nekad ni malo kad bi ju malo duže vozio pod većim gasom, a sad ništa kako god ju vozio....fasciniran sam koliko to samo znači za bolje performanse, a vjerujem i za trajnost motora....

topolino

jos da joj ugradis plin i onda imas benzinca sa momentom dizela i potrosnjom kikirikija
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mike21

pa Å¡to će mi plin u njoj kad je dizelka i troÅ¡i mi 5 - 5.5l  :82:

topolino

60% disel, 40% plin. znaci u grubo 3l dizela, 2l plina na 100km i motor bude jos zivlji. jednog dana kada bude dostupan metan onda bude jos malo zivlja. realno bi bilo mozda i manje za koji dec jer se plin ponasa kao aditiv, tj. zapali se netom prije dizela i pospjesuje zapaljenje samog. kod tvoje crome bi isao sistem kao za karburator ili flanda ako imas nekakav ecu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mike21

imam još jednu cromu 2.0 CHT s karburatorom i ugradjen plin u njoj pa bi mozda mogao tu instalaciju prebaciti jer planiram taj auto u dijelove, ali ne znam da li mi je to pametno raditi?? ne znam nikoga da ima dizel na plin i kako bi to funkcioniralo

topolino

ovi sto voze slepere i neki autobusi tvornicki imaju takvu varijantu. imao sam stari prirucnik iz yuge o plinu u dizele. caka je u tome sto ako hoces stedljivo moras smanjiti naftu na VT pumpi i razliku nadoknaditi plinom ili ako hoces boost onda dodajes plin na postojecu kolicinu nafte. na plinskom forumu ili forum hr ce ti netko to bolje objasniti. na forum hr se obrati tidali.

edit:
udio plina nesmije biti preko 40%. sve do te mjere je siromasna smjesa plina i nece se plin zapaliti prije nego se ubrzga nafta. kada nafta pocne isparavati kolicina ugljikohidrata prede dovoljan omjer koji je min. 16% za LPG i pocne samozapaljenje plina koji je vec pomjesan sa zrakom povecavajuci temperaturu u cilindru sa 750 na 900/1000 bez vrucih tocaka koje dovode do pregrijavanja djelova motora, nesto kao HHO. a ujedno ostaje i vise nego dovoljno zraka da sagori dizel kako treba, dok dizel bolje isparava zbog vise temperature u cilindru i vec postojeceg plamena.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dsitaric

Očisti EGR ventil i granu. To mi je rekel sused koji dela u kod Benusia. Lik je tata-mata za Fiat i Iveco.
Boobye

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: