Fiat Croma 2.0 Tdid - zamjena origigi turbine sa većom,molim pomoć znalaca?!

Autor mike21, 28 Veljača 2015, 12:19:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mike21

Evo kako sam odlučio nastaviti sreÄ'ivati Cromu odlučio sam staviti i veću turbinu jer mi se njena original Garett T2505 doima poddimenzioniranom iako je full ispravna, ali svejedno masti intercooler s vremenom i promjenio sva nova crijeva i Å¡elne, ali ona uvijek malo slini pa razmiÅ¡ljam staviti od crome 2.5 td KKK k26 jer ju imam kod kolege za kikiriki :)

TakoÄ'er u igru ulazi i Garett GT1544 ili GT1749 od 1.9 JTD 110/115ks

Zanima me koju od navedenih bi bilo najlakše ugraditi i da li moram mjenjati usis/ispušnu granu i da li bih imao još kakvih preinaka jer ako ima puno preinaka i ako je prekomplicirano ne bih onda

crev1986


mike21

i nitko ništa ne zna niti ima kakav savjet??, ovaj forum je totalno u banani... :facepalm:

razmisljao sam i da li mi je bolje najprije staviti veci IC kojeg imam doma i otvoriti ispuh, pa tek onda vidjeti da li ici s vecim turbo kompresorom?? nadam se da ce netko znati pomoci i dati savjet...

Mike20

Citat: mike21  u 01 Ožujak 2015, 17:38:20
i nitko ništa ne zna niti ima kakav savjet??, ovaj forum je totalno u banani... :facepalm:

razmisljao sam i da li mi je bolje najprije staviti veci IC kojeg imam doma i otvoriti ispuh, pa tek onda vidjeti da li ici s vecim turbo kompresorom?? nadam se da ce netko znati pomoci i dati savjet...

Imaš poprilično rijedak motor, tak da čisto sumnjam da je to itko tu radio.
Izgleda da budeš prvi

crev1986

nabavis turbo pa ces vidjet sta ces morat radit ! mozda ces i morat radit za ispusni mozda ces morat prepravit za uljei  vodu ! Neznas dok ne nabavis jbga !

VIPER999

Evo malo pomoći ... lista turbina koje su se ugraÄ'ivale u Fiate ... pa sudeći po ovome ... možemo nekak usporedit i ispuÅ¡ne kolektore i usis... tj. turbo sistem ... da imaÅ¡ Å¡to manje glavobolje ...


http://www.turbofrance.com/Fiat/index.html

zanimljiv podatak da Punto GT i moja Alfa 2.0TD imaju istu turbinu ...
... Vipera Rossa una macchina di Cuore Sportiva puro

VIPER999

... Vipera Rossa una macchina di Cuore Sportiva puro

mike21

ove tabele su super  :ok:

a sto se tice usporedbi i svega zato sam i postavio ovu temu tako da ako netko vec zna nesto da napise, savjetuje na sta bi trebao eventualno paziti, kakvih prepravaka mogu imati i da odlucim hocu li ici u to na kraju ili ne, a ne da nabavim turbo i bubnem pare pa ako treba jos sto cuda i prepravaka i para onda sve skupa nema smisla i skuplja pita od tepsije jer bi mi to bio auto da imam za voznju i gust ''kad dodjem na odmor'' i jeftinije mi je u tom slucaju nabaviti kompletan JTD motor koji takodjer imam na raspolaganju i ubaciti unutra...ali opet zao mi je ovaj motor vaditi iz auta jer je prosao samo 90.000 km i u odlicnom je stanju pa bi htio da mu malo poboljsam performanse i povecam snagu sa sto manje muke i prepravaka tj. da uzmem turbinu koja bi isla gore sa sto manje prepravaka...

Mogu i postaviti slike od origigi turbine koja je na autu i popratnih dijelova poput ispusne grane itd kad dodjem doma iz Njemacke, pa ako netko prema tome moze usporediti turbine i popratne dijelove koji su se ugradjivali na JTD motor s ovom mojom to bi mi isto bilo od pomoci...

mike21

postavio sam pitanje na Alfistima i odlučio da neću mjenjati turbinu nego ću napraviti ovo besplatno,a vrlo efektno rjeÅ¡enje http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=12986.0  ;)

Radovi će biti u temi od auta, mogu i ovdje staviti, a ako admin smatra da nije potrebno onda može lockot na ovu temu.