Fiat Croma - općenito

Autor baja, 26 Rujan 2007, 17:42:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

baja

daj ak ti nije bed ga pitaj koliko bi tržil za nju.Nova baš nije popularna cijena i nitko ne zna gdje bi se mogla naručiti.

zetsthebunny

#16
...pozzz...    eto i mene niste jedini...  sam moja krama ima kilometara ko isusov magarac...   315000 +/-100km...
grana ti pase samo cromina posto ti je nastavak tj. slijedeci dio auspuha ima drugaciji oblik i kod TIPA i MAREE i DUCATA i SCUDA kod COUPEa ... posto samo oni imaju takvu masinu od cijele Fiatove gamme...   koliko imas problema s prednjim vilicama...

eh da zaboravih na mravunjca...   lik je BRUTALNO skup i ne *** zivu silu... kod njega zaboravi cijenjkanje jer zna vrlo cesto cak dici cijenu ili ti cak ne zeli prodati jer lik zna da to sto ti trebas ima samo on i nitko drugi u ZGB ako ne i u  HR...   zato OBAVEZNO idi kod njega s nekim tko ga zna inace nemoj ici uopce
+385977970759 Zlatko

danko0013

pozdrav
imam i ja cromu 2,0 16v 96 zelena kao i valjda sve iz 96 koje sam ja vidio, auto je stvarno ok zanima me kak vama pije jer moja je prilično žedna to jest šta ja znam po meni i nije ali me moji *** da sjebem sve pare na gorivo! jel zna ko gdje za kakvu za prodati da je nereg malo kvrcnuta ili tako nešto!

mike21

ima li koji novi vozac crome na forumu??
eto ja imam jednu 2.5 td stariji tip, vozi jos ko luda, ali je nereg. i na prodaju je...
croma je croma, sve ostalo su kola... ;D

toni-fox

Dragi ljubitelji Crome... Moram Vam čestitati na jedinstvenoj ljubavi...

Eto mojoj frendici se ukazala prilika da kupi službenu Cromu 1,9 jtd, 2006g. s skoro 200.000km ali veći dio je auto-put i treba tu napraviti veliki servis jer je ipak dosta kilometara i pitala ona Fiatove službene auto kuće da im proda Cromu i uzme nešto novo (razliku da plati) i nisu baš trčali da je kupe...

Zapravo nitko od njih je nije htio kupiti jer ove godine nisu prodali ili su prodali možda 1 primjerak...

Ne znam... čini se da tržište nije primjetilo kvalitetu auta...Meni je izvada super ali iznutra me smeta jeftina plastik - barem na prvoj generaciji nove Crome a ona druga ne znam jeli što išlo nabolje...

Tomi Makinen

jel mozda zna ko sta o 2.0 8v t.i.e. motoru iz Crome, kakve su nutra turbine i kakvi su to motori, do kolko druka pritisak turbine???   Bilo Å¡ta....

Mladjo

Citat: Tomi Makinen  u 10 Veljača 2010, 19:54:47
jel mozda zna ko sta o 2.0 8v t.i.e. motoru iz Crome, kakve su nutra turbine i kakvi su to motori, do kolko druka pritisak turbine???   Bilo Å¡ta....

odlicni motori prakticni nepoderivi garret t3 turbine gore na serijali od 0.8 bara.. max trpi 1.3 bara jer mu struja dalje neda ... motor za nadrukat bolestan.. obicno problem sa luftmengemaserom al se stavi struja od dedre gore ... pitaj dalje
UTENTE CROMISTA

Tomi Makinen

Eto ja kupio jednu cromu sa tim motorom i sad si razmisljam dal da to stavljam u svoj bravo ili da ostavim svoj 1.8 16v i samo ubacim turbinu, al onda nebi isao vise od 0.5bara da ne sje... motor. Å¡ta je pametnije??? oba motora su dobra i rade super, pomozite ljudi

zetsthebunny

po iskustvu ti znam da ti 2.0 8v motori poderu sasiju tj. prije strune sasija nego sto ce ti motor crknuti, pogotovo ovi noviji koji imaju i kontra balans osovine...
makar je i 1.8 16v zivahan motor i rado se vrti, ali znas i sam kako se kaze...

NO TURBO NO FUN...

eh da jos nesto...
posto mi pravilo foruma neda da stavim oglas o prodaji ako imam manje od 50 postova onda to moram, reci ovdje...
prodajem Cromu 2.0 sie 85kw, 95.g 320tkm, prvi vlasnik, za dijelove, cijena prava sitnica 1500 kn
mob. 091 531 6221
+385977970759 Zlatko

zvrk


mjet

dali postoji koji forumaš da vozi novu cromu!?zanima me mišljenje iz prve ruke o autu,kvarovi,kvaliteta,servisiranje i sl...mozda bude u planu za kupnju pa bi i pokoja informacija dobro došla,pošto je stvarno rijedak auto na našim cestama!

Tulio

Ja sam ju imao prilike voziti nekoliko puta preko ljeta, 1.9JTDm, 150KS.

Meni osobno auto fantazija, komodan, prostran, ogroman bunker, dovoljno mjesta na stražnjoj klupi. Ova ima 16 alu, hill holder, stražnje parking senzore, dvozonsku klimu. Ono Å¡to me je iznenadilo da mi ju je iznenaÄ'ujuće lako uparkirat, iako je stvarno dugačak auto, ali eto, ima valjda baÅ¡ pogoÄ'ene kuteve i retrovizore meni po mjeri.

Motor je isti kao i u cijeloj gami, tako da što se toga tiče nebi trebalo biti nepoznanica. E sad ostaje još jedino ovjes ostaje, i elektronika, a tu neznam kako stoji.

I za kraj, potrošnja uz klimu isključivo otvorene ceste 6.5L

mjet

za motorizaciju znam,zanima me da li su dijelovi skupi za nju,ne znam na cijoj je platformi ,vectra ili?
iznutra je auuto odlican,izvana tak-tak ali sta kazes i sam ogroman je,praktican...imam u planu uvest iz njemačke,redizajn,vjerojatno onu od 120 ks,nesto je jeftinija,ali ako se ukaze prilika za 150ks,zasto ne!
opreme ima brdo,cijena nije strasna,oko 7 000 evra sa malo kilometara,2008god....no o tom potom,prvo bi volio znat malo vise o njoj,pa ako netko ima na forumu ,bio bih mu zahvalan na kojoj informaciji o autu!
stvarno nemam pojma o autu kakav je....

dino5

Imam Cromu 2007 godiÅ¡te,1.9jtd,120ks.Nikakvih problema,prostrana,prilično jeftini dijelovi...Od kvarova elektronike samo su mi riknule dva puta žarulje prednjeg lijevog fara.Probaj naći sa 2.4jtd motorom ili bar automatskim mjenjačem.RaÄ'ena je na platformi astre C,gepek 500litara,a sa oborenim sjedalima 1610litara.
Mala kapija,a FiÃ,,‡o velik

mjet

super,daj mi reci kako se nosi auto s tim motorom!?jeli peslab,posto mi se cini dosta velik auto?a 2.4 su sve automatici koliko sam primjetio,a nisam lud za automatikom,pogotovo ako nesta rikne...najradije bi od 150 ks,ali kazem,kako bude,!znaci auto dobar?to me zanima,inf iz prve  ruke!hvala na inf.!!