Fiat Croma - općenito

Autor baja, 26 Rujan 2007, 17:42:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tulio

Ja bih se složio da ne treba možda ići na 2.4, ali 1.9 od 150ks da. 120 je možda malo preslab, doduše ako ćeš se vozit sam i nije (ali čemu takav auto za vozit se sam), ali sa više osoba i prtljagom definitivno 150ks.

BaÅ¡ i nemam iskustva s puno automobila pa nemam s čime ni usporeÄ'ivat, ali mene je ovih 150ks oduÅ¡evilo, potegne odlično, malo troÅ¡i, vjeurjem da je i bolje 1.9 jer je lakÅ¡i nos u odnosu na 2.4

dino5

Nije preslab,nas je četvero bilo u autu sa prtljagom i išli smo 180km/h na sat,ovjes odličan.Slažem se da 150ks ide bolje ali ni 120ks nije loš.
Mala kapija,a FiÃ,,‡o velik

Tulio

Nije loÅ¡, ali kod polovnjaka razlika je možda nekoliko stotina â,¬, pa onda zaÅ¡to ne uzeti jači.

mjet

ja imam ovaj motor od 120 ks u stilu i ja sam prezadovoljan,tak da mislim da bi mi bio dovoljan i u cromi,ali radije bi od 150 ks ako nadjem!do prije nekog vremena nisam ni obracao paznju na taj auto,ali u zadnje vrijeme sam zapeo na nju kao lud,imao sam u planu 159 alfu karavan,ali je skuplja,a sa velicinom prostora u kabini i nisam nesto prezadovoljan,dosta je skucena,skuplje odrzavanje,itd itd...to bi ionako uzimao krajem godine,ali dobro se raspitat malo !hvala na inf.,ako imate jos sta za dodati,slobodno! ;)

reneri

Pozdrav Cromisti, evo da se pohvalim da ima jos jedna Croma na forumu, 91 godiste je unutra je 1.9 TD.i.d tzv prvi common rail motor, i sta rec sta se mehanike tiče nema problema, vlasnik sam vec godinu dana, toliko ukratko  :D
Gdje ima dima ima i Vatre!!!

tempradrifter

evo frend neki dan uzo chromu 1.9 16v 150ks automatic 6brzina, koža, dva šibera, 18", dpf itd ono u vožnji savršen opuštajući mjesta ko u priči auto nije neki trkač al pristojno ide nabere nekih 220, jedina zamjerka potrošnja koja ide do 9.5 litara . e sad kad se makne dpf, stave 16" možda padne onda će bit ok

dino5

JEl ti frend možda uzeo onu kod TF-a?
Mala kapija,a FiÃ,,‡o velik

tempradrifter

Citat: dino5  u 17 Listopad 2012, 16:14:52
JEl ti frend možda uzeo onu kod TF-a?

misliÅ¡ tf-auto?  nije neg od nekog lika iz zapreÅ¡ića neka firma Å¡ta sa pleksijem reklame radi

dino5

Da,mislio sam tf-auto.Ajd sretno mu bilo,koliko je prešla?
Mala kapija,a FiÃ,,‡o velik

tempradrifter

Citat: dino5  u 20 Listopad 2012, 20:59:52
Da,mislio sam tf-auto.Ajd sretno mu bilo,koliko je prešla?

157kkm

btw. upravo čipan, ide stravično bolje ono potpuno drugi auto, budem stavio video ubrzanja, dpf maknut, a potrošnja je bila velika vjerojatno jel je maf bio pun nekog smeća bar se nadam da je to toga, sad je počišžćeno paćemo vidit

tempradrifter

Citat: tempradrifter  u 22 Listopad 2012, 21:37:53
157kkm

btw. upravo čipan, ide stravično bolje ono potpuno drugi auto, budem stavio video ubrzanja, dpf maknut, a potrošnja je bila velika vjerojatno jel je maf bio pun nekog smeća bar se nadam da je to toga, sad je počišžćeno paćemo vidit

rezultat čipanja(ca 190ks) bez dima:
Fiat Croma 1.9 16v Multijet 150 remaped 0-250


zetsthebunny

Citat: reneri  u 17 Listopad 2012, 00:06:35
Pozdrav Cromisti, evo da se pohvalim da ima jos jedna Croma na forumu, 91 godiste je unutra je 1.9 TD.i.d tzv prvi common rail motor, i sta rec sta se mehanike tiče nema problema, vlasnik sam vec godinu dana, toliko ukratko  :D

krivo...
nije prvi commonrail motor nego prvi dizelski motor s direktnim ubrizgavanjem goriva (bez pretkomora)
+385977970759 Zlatko

reneri

Citat: zetsthebunny  u 13 Prosinac 2012, 00:22:14
krivo...
nije prvi commonrail motor nego prvi dizelski motor s direktnim ubrizgavanjem goriva (bez pretkomora)

u pravu si, moj bed, nisam ni vidio da sam to napisao :D
Gdje ima dima ima i Vatre!!!

boombee

Citat: tempradrifter  u 20 Studeni 2012, 18:31:01
rezultat čipanja(ca 190ks) bez dima:
Fiat Croma 1.9 16v Multijet 150 remaped 0-250



uz onakvu aerodinamiku Crome, takva krajnja !?
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

tempradrifter

Citat: boombee  u 14 Prosinac 2012, 16:37:21
uz onakvu aerodinamiku Crome, takva krajnja !?

sad smo još "dočipali" za nekih 10ks, strašno ide auto,
probali dreg s 159 s istim motorom i čipom ali manualac i idu identično.