Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Skoda90

Ok hvala,budem to onda vratio jednom prilikom...
Opet mi je velika potrosnja,Zadnji put kad se upalila lampica nasipo 43L i nisam ni 500km presao opet se pali lampica.
Sto sve moze utjecati na potrosnju i sto da prvo gledam/mijenjam?
Ili bolje da ga prvo spojim na dijagnostiku?
Auto najnormalnije radi,ne trokira ni nist al je velika potrosnja  :zbunj:

franjo-fritz

Prvo gledaj da naÄ'es mehanicara kak bog zapovjeda....od tuda kreni
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

punto mk1

ako si sa 43 litre proša 500 kilometara a gorivo 9.5 kn po litri ispada ti potrošnja 8.6 litara. ne očekuj da troši puno manje taj auto po zadru isključivo gradske vožnje bez nekih gužvi i normalne vožnje troši 8 litara i ne može nikako ispod , tako da ako si u zagrebu teško da može ispod toga

Memphis

Citat: Skoda90  u 29 Prosinac 2016, 21:25:43
Ok hvala,budem to onda vratio jednom prilikom...
Opet mi je velika potrosnja,Zadnji put kad se upalila lampica nasipo 43L i nisam ni 500km presao opet se pali lampica.
Sto sve moze utjecati na potrosnju i sto da prvo gledam/mijenjam?
Ili bolje da ga prvo spojim na dijagnostiku?
Auto najnormalnije radi,ne trokira ni nist al je velika potrosnja  :zbunj:
Puno toga ... pumpa goriva (pritisak), injektor, lambda sonda itd.

Jel si skinuo svjećice?

8 litara bi bila neka normalna potrošnja za gradsku vožnju ...

Memphis


Skoda90

Nisam jos gledao svjecice budem sljedeci vikend kad stignem...
Vozim cca 70% otvorenom cestom i to vecinom 80kmh,saltam na 2.5/3k bas onak penzionerski.
Svako jutro ga upalim 5minuta prije nego krecem na posao al opet nemoze zbog toga popit toliko na leru...
Budem spojio kod lege na diagnostiku da vidim jel ima kakvih gresaka za pocetak!

topolino

Vjeruj mi tako cugne pun k..., nema egr pa mu treba vremena da se zagrije dotle radi pod "cokom". Lose za potrosnju bolje za motor je se sve postepeno zagrije, a visak garezi spalis na otvorenoj cesti. Posto vozis otvorenu cestu, daj mu gasa. Saltaj oko 3500okr/min prve 3 brzine, cetvrtu na 3000okr/min. Kada postignes brzinu presaltaj u 5. i vozi. Cilj je sto manje vremena izgubiti u postizanju zeljenje brzine jer se na ubrzanju trosi najvise goriva. I vozi sto ujednacenije min. 80km/h do 100km/h, motor trosi ko zippo u tom rasponu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

eLaCiD

Citat: punto mk1  u 30 Prosinac 2016, 00:33:06
ako si sa 43 litre proša 500 kilometara a gorivo 9.5 kn po litri ispada ti potrošnja 8.6 litara. ne očekuj da troši puno manje taj auto po zadru isključivo gradske vožnje bez nekih gužvi i normalne vožnje troši 8 litara i ne može nikako ispod , tako da ako si u zagrebu teško da može ispod toga

Pa i ne baÅ¡. Moj Punto 55  u gradskoj vožnji Zagreb nikad preko 7.8 l i to zimi  kratke relacije kad je hladan. Ljeti po Zagrebu ono gužva standard, Å¡pica, kolone...nikad preko 7.3  Prosjek u godinu dana pola grad pola otvorena cesta 6.5 l.
Sad kad je  "dignut" do 67 ks... ovih dana, grad gužve do jaja, većinom kratke relacije hladan 8.4 l
098  38 77 11
elacid@net.hr

Miha.

Otvorene ceste nebi trebao preko 6l. Moj je u prosjeku trošio 5-6l (otvorena+kombinirana). Čak i zimi s neispravnim termostatom je trošio jednako.

punto mk1

sve stoji za otvorenu cestu 5-6 litara ali grad mislim da ne može ispod 8 nikako

the-rider

"grad" je sirok pojam, nije isto u kojem gradu i kakvom prometu se vozi
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

eLaCiD

Citat: punto mk1  u 31 Prosinac 2016, 14:39:24
sve stoji za otvorenu cestu 5-6 litara ali grad mislim da ne može ispod 8 nikako

A jbga.. sve ovisi kak se voziš. Ak ga kolješ i turiraš po gradu bez razloga pa onda kočiš pred semaforom da gume cvile onda ga nije problem natjerati i na preko 10 l. Govorim o normalnoj gradskoj vožnji u Zagrebu sa gustim prometom ono kolone 50%, standardna prometna špica, ljeti bez čoka ne bi trebao preći max 7,5 l. ak je sve u redu, faza, bobina, kablovi, svječice, kočnice i posebno gume da nisu ispod 2,0.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis

Citat: Skoda90  u 30 Prosinac 2016, 16:33:41
Nisam jos gledao svjecice budem sljedeci vikend kad stignem...
Vozim cca 70% otvorenom cestom i to vecinom 80kmh,saltam na 2.5/3k bas onak penzionerski.
Svako jutro ga upalim 5minuta prije nego krecem na posao al opet nemoze zbog toga popit toliko na leru...
Budem spojio kod lege na diagnostiku da vidim jel ima kakvih gresaka za pocetak!
Taj auto troši u "razumnim" okvirima. To nisu neka velika odstupanja. Ako mu je po knjizi 8 onda ne može manje. Naravno način vožnje je tu glavni faktor. Ali imaj na umu da se radi o autu starom 20 godina. Osim što je razvijen u svoje vrijeme više nije nov. Pojedini dijelovi nisu više 100% oslabili su. Tak da i zamijeniš samo jedan dio tipa svjećice ne možeš ništa značajno očekivat. To je možda nekih 2% koje ti nećeš ni osjetit. Da bi nešto značajno postigao po pitanju potrošnje trebao bi ispitat cijeli sustav ubrizgavanja i zamijenit one dijelove koji ne daju tražene parametre. Isto tako trebalo bi i podesit ventile provjerit sondu itd. Onda bi mogao očekivat neki pad potrošnje i to ne prevelik možda tih pola litre koja odstupa od nekog prosjeka. E sad koliko ti se to isplati to je na tebi.

Jel probao netko stavit iridiumke? Potrošnja?

the-rider

iridium je bacanje para
bolje te pare popiti  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Čisto me zanima jel netko probao na tak malom autu odnosno na autu sa malim obujmom. Da li ima neke razlike ... jer ovi na velikim motorima vele da se osjeti razlika. U potrošnji i odazivu na gas.

Kaj nisu oni sastavni dio ovih novih FSI ili HPi motora koji sad imaju dosta manju potrošnju sa novim načinom ubrizgavanja?