Stilo 1.4 16V zujanje u farovima

Autor tomiri8, 16 Travanj 2010, 21:23:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mjet

imao isti problem,zujali farovi za poludit,lijevi mi bacao snop gore,desni dole,precviko zice od motorica,rucno nastelo snop i bok! :D
nije strucno ,znam,ali nemam  vremena za zaje... sa rastavljanjem i popravljanjem!!
i radi sve,jedino nemem regulaciju visine snopa,ali nikad prije je nisam ni koristio! ;)

Alien

Prozujao i meni desni na Stilu. Skinuo sam branik i far. Onda je lako do motorića. Motrić ima konektor sa tri žice. Otvorio sam ga. Ima tri kopčice i skine se poklopac. Na motoriću je pužni zupčanik koji je u zahvatu sa malim metalnim zupčanikom koji prenosi moment na plastični i preko njega na polugicu sa kuglicom koja ulazi i izlazi i spušta ili podiže svjetlo. Kod mene je problem što se mali metalni zupčanik malo pomaknuo u svom ležištu i pužni zupčanik motorića nije s njim više u zahvatu i motorić vrti u prazno. Vozio sam sa maglenkama da mi ne pregori motorić. Pokušat ću to popravit nekako. Ako ne bude išlo morat ću nabavit motorić, polovni ili novi. Novi je skup, a tako mala greškica.

Alien

Motorić popravljen. Na način da sam skratio za 2 mm nogice u koje se ukopča motorić i malo povećao plastični dosjed motorića tako da može ići malo dolje i tako se puž moterića približio metalnom zupčaniku. Složeno gore i testirano. Sve radi. Na slici se vidi komadić aluminija koji sam ubacio da pritiska motorić prema dolje.


Uploaded with ImageShack.us

the-rider

da ne otvaram novu temu, frendici na stilu ne radi stelanje visine svjetala, unutra na instrument tabli uredno pokazuje od 0 do 3 kad se stiscu tipke
prije joj je zujao motoric od lijevog svjetla, ocistio sam potenciometar na njemu, i vise ne zuji, samo sad ne rade oba svjetla, e sad ja nisam provjeravao da li je radilo prije, sam rastavio bez gledati
osigurace sam pregledao na brzinu, koliko sam vidio svi su citavi
pa ako netko ima ideju  sta bi moglo biti, malo mi je smijesno da su oba motorica crkla
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

draĹžen

Kako rucno podesiti visinu snopa? Na lijevom mi je previsoko. Iz auta komande regulacije ne rade? Mogu na faru nekako?

aquarius017

Kod mene je desni dar dobar, a lijevi (vozačev) baca malo prema dole. Regulacija putem tipki naravno ne radi... Probao sam ručno, al se bojim da ne puknem onaj plastični vrag za štelanje. Više me živcira motorić za podešavanje svjetala, kojeg čujem da zuji 10-ak sek nakon što ugasim auto, i to ne svaki put.

sent from my HTC


Windfucker

pozdrav svima,evo ovako zanima me dal je tko imao ovakav problem,neki dan sam mijenjao žarulje na stilu i sad kad god su mi kratka svijetla upaljena čuje se neko zujanje (stavio sam neke fuš žaruljice 30 kn 2 komada),bio bih zahvalan kad bi mi netko odgovorio

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

elak

nema ti veze cijena žarulje,kad si ih postavljao izgleda si pomakao motoriće iz svojih ležišta,skini prednji branik i onda možeš skiniti farove,kad otvoriš iza poklopce doći češ do motorića,glava motorića zna iskoćit iz ležišta kučišta sijalice tako da ne reagira na kontrolno dugme za podešavanje visine snopa.ako ti zuji stalno može da izgore tj.pregore zato ti je najbolje što prije ih namjestiti jer ih je teško nabaviti a i skupi su.

Windfucker

probat ću onda to napravit,puno hvala  :ok:

draĹžen

Meni je snop previsok i ne radi regulacija. Ne mislim ju ni popravljati. Kaze mi moj mehanicar da je i njemu isto bilo na karavanu ali mu je tip na tehnickom podesio farove rucno i to je to. Jel itko isto radio?

buzz11

I kad su motorici ispravni u nultom polozaju visina se nastima rucno tako da je to to.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

draĹžen

Ne popravlju mi se motorici niti mi se baca lova za to. Ionako nikr koristi od toga nemam tako da cu ici na stelanje farova. Pa sam miran.

buzz11

To i kazem. Cak i kada su ispravni snop se mora postelat rucno u nultom polozaju. Tako se nastela i kad ne rade i miran si.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Windfucker

i ja mislim da je tako najbolje jer to i nije baš od prevelike koristi,meni su sad podešena svijetla na nuli i kad gledam u farove baš smetaju,treba ih ručno podesit