Novi Bravo - T-jet 150 Turbo

Autor speljac, 31 Svibanj 2010, 13:13:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

speljac

Malo sam tražio po netu i našao podatke o turbini.
Ako koga zanima, evo:

http://www.ihi-turbo.com/turbo_RHE-RHF.htm

Tjet 150 koristi RHF3

get


Lijepo.

Koja je cijena jedne takve?

speljac

Šta bi i drugu ugradio,haha....Ne znam, u ovlaštenom je ako se dobro sjećam 14 000 kn. Bio je neki članak u autoklubu o cijenama rezervnih djelova, pa su tu cifru naveli.

get


Hm, to mi se čini puno previÅ¡e. Ja računam da može nova i za 1000â,¬. I da koliko sam skužio, oko cijene takvih stvari se da dosta pregovarati. Znači tu računam po defaultu na popust od 20%, a za ostalo se treba dogovoriti.

Ma ne, ne mislim, i ova je dovoljno jaka.

Vidjet ćemo, do sada se nitko nije bunio, a vidim da su neki već dosegli blizu 60 000km. Znači dobro je :)

speljac

Čisto sumnjam da se možeš cjenkat za tako nešto.

get


Pa gle, ako ti za običan servis daju popust od 5-15%, ne vidim razloga zašto ne bi i za ovo.

Pogotova sada kada im i prodaja i servisiranje ide loše . . .

Ja sam u zabludi da se može :D


Global

Ma sad se sve može, doduše ne puno, ali se može, svejedno je kriza (ksako kome) n :wiii:

Puntigamer

Jel postoji kakav grafički dijagram motora s krivuljom snage i okretnog momenta u odnosu na okretaje motora?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2


kemba

ihi je koliko ja znam uvijek bio skuplji od garetta

vjerovatno skupa dobava :d
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

cupavica lorena

kod nas su sve turbine skupe zato sto njihovi serviseri ne zaradjuju malo,bar duplo mora ostati kad se sve podmiri,bar ce se to promijeniti uskoro
ako nemate hobi,kupite fiat

Miha.

Citat: Puntigamer  u 24 Svibanj 2013, 15:31:03
Jel postoji kakav grafički dijagram motora s krivuljom snage i okretnog momenta u odnosu na okretaje motora?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2



http://rototest-research.eu/popup/performancegraphs.php?ChartsID=784

Puntigamer

#11
Do koliko bara/psi/kPa puni turbina na t-jet 150, mislim koliko je softwersko ograničenje?
Pitam jer sam nedavno kupio elm327 i preko torque pro pratio boost pressure i uglavnom dodje do 1.2bara al kad zakucam "pedalu u pod" tlak ide do 1.8-1.9 bara jednom je pokazalo cak 2.1 bar.  To mi je malo nevjerovatno?!

natapkano tapatalkom na jednom

get

Citat: Puntigamer  u 24 Svibanj 2013, 15:31:03
Jel postoji kakav grafički dijagram motora s krivuljom snage i okretnog momenta u odnosu na okretaje motora?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2




get

Dok sam ovo uspio pronaću u eLearn-u


FIG. 1

Connect the 5 bar pressure transducer EX06 to the tool and connect it to the Examiner card using cable EX01.

Position the Examiner diagnostic equipment in the passenger compartment and make the connections.

Select "pressure gauge" on the Examiner and prepare for the acquisition of data in "intake pressure" mode with a 2000 mmHg end of scale and selection time of 10 seconds.

Road test the vehicle (sticking to the speed limits in force) as follows:

On an out of town route with 3rd gear engaged

Initiate the acquistion by pressing start on the diagnostic equipment and 5 seconds later fully depress the accelerator pedal until the engine speed is 4500 rpm.

Once this speed is reached completely release the accelerator pedal.

Display the resulting graph and read a value of 1900 and 2000 mbar for the maximum peak (1444 - 1520 mmHg) corresponding to a supercharging value of 900 and 1000 mbar.

Disconnect the Examiner and the pressure transducer.

Detach the electrical connection from the pressure relief sensor.

Unscrew the bolt and remove the excess pressure sensor from the tool.

Remove the tool for checking the supercharging pressure.

Proceed with refitting the excess pressure sensor



Puntigamer

#14
Da, to sam uspio procitati u eLearnu.
Pronasa sam podatak da tlak ide do 1.2bara.
Evo jedan c/p sa ff
" I know that the overboost increases from 15 PSI (1.03Bar) in standard T-Jet to 18PSI (1,24Bar) which I assume is the natural limit of reasonable efficiency from the standard turbo, goes from 18PSI (1,24Bar) to 21PSI (1.44Bar) in my Abarth. (Sport mode only though) and mappers must just allow this as standard and maybe a 20PSI (1,37Bar) peak somewhere, that would make a reasonable difference."
1bar=14.5psi

natapkano tapatalkom na jednom