Bravo T-Jet - šum ventilatora iza središnjeg grebena

Autor marloz, 07 Listopad 2014, 13:09:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marloz

evo jutros upalim ventilaciju i čuje se gore opisani šum ... ko da ventilator udara o nešto .... jel neko imao sličan problem ?? :82:

get

Ha, šum može biti svašta u onome tko sluša.

Meni je svaka ventilacija šum, pa ovo što si ti opisao mi zvuči normalno.

Ali ovo lupanje je nešto drugo . . .

ako možeš, snimi mobitelom zvuk.

marloz

Čuje se otprilike kao da na onom stolnom ventilatoru staviš komad papira dok se on vrti .. Eto baš tako .. E sad očito je nešto uletilo unutra al kako to me zanima ?? Ima dosta lišća u ulici pa mi se čini da bi on mogao uletit nekako ....

get

Pa ak ti ovi u servisu stavljaju filter, onda se i ne čudim.

marloz

u ponedjeljak idem u servis da mi to pogledaju ... nije jaki zvuk al opet smeta

get


marloz


Mika bedex

Marloz jesi li rijesio problem s ventilatorom?I meni se isto tako cuje pa da ne skidam bez veze dole ventilator.

marloz

Citat: Mika bedex  u 07 Veljača 2015, 23:06:40
Marloz jesi li rijesio problem s ventilatorom?I meni se isto tako cuje pa da ne skidam bez veze dole ventilator.


moram priznat da je nestalo samo od sebe .. a čulo se kao da list zapinje za ventilator eto tako nekako ... i sad ga više nema ili ga ja više ni ne primjećujem al sve radi kako spada ... probaj skinut filter kabine pa vidit jer tu ima svega

Mika bedex

Budem rastavio pa javim

Nevjerojatno,dva srafa bez pardona skinuo,a jedan nema boga da skinem,kamo su ga skroz gore stavili,nevjerojatno.i jos na 5,5 gedoricu.mozda ce i kod mene nestati.haha

marloz

ja sam mislio do servisa al onda kako je stalo sam odustao .. a na ljeto ionako mijenjam uvijek filter tako da ... ajde javi da vidim što je kod tebe .. kako ti se uopće glasao taj šum ?? kao zujanje lagano koje na najmanjem obrtaju ventilatora se najjače čuje a na višim obrtajim gotovo i ne čuje ili??

Mike20

Kod mene se čuje fučkanje zraka točno na sredini u kutu gdje se spaja vjetrobran i tabla, kad se vozim preko 120km/h. Moram prvo riješiti klapnu recirkulacije da nju eliminiram kao uzrok

Mika bedex

Da,kao da stavim papir na ventilator,kao da vent nije centriran i da lupja po necemu.kada sam skinuo filter van stavio sam vent na najjace da izbaci sve van,ali niceg nije bilo.tako da mislim da je lezaj otisel pa nije centriran.
Ali treci saraf nema sanse da skinem,jer 5.5 kljuc nisam nikad vidio,jedino gedoru!

Mike20


Puntigamer

Citat: Mike20  u 14 Veljača 2015, 16:07:12
Kod mene se čuje fučkanje zraka točno na sredini u kutu gdje se spaja vjetrobran i tabla, kad se vozim preko 120km/h. Moram prvo riješiti klapnu recirkulacije da nju eliminiram kao uzrok
Slično je i meni bilo, spustio sam bravicu od haube i fijukanje je prestalo.

Poslano sa mog HTC One koristeći Tapatalk