Bravo mJtd 16V sport - kočnice

Autor Sonic, 24 Studeni 2015, 08:58:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miha.


Boxer

MOj kombi to radi od prvog dana i nikakvih problema, po meni je to normalno
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

nije normalno  :D
bivsoj kolegici na unu isto to radio, ali je dosta pustao, kad sam joj zamijenio servo vise nije znala kociti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

S obzirom da sam kupio kombi novi (star 9 mjeseci) i 8 i pol godina je tako predpostavljam da je normalno, i na mojoj alfi je tako, na puntu...to nije puhanje cilindra nego prolazak ulja kroz sitni kanalić u cilindru na pedali kočnice
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

to je druga stvar onda, jedno je puhanje zraka a drugo protok ulja kad cujes  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

Kod pritiska kočnice na pedali nema nikakvog zraka i to što se čuje je isključivo ulje kad prolazi kroz kanaliće i to je normalno garantirano. Kad servo bubanj pušta na puno auta se to manifestira ili izuzetno tvrdom kočnicom ili nepravilnim radom motora jer gubi vakuum
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

mijenjao sam ih par komada, na svakom se culo da pusta zrak
sve zavisi koliko pusta, sta vise pusta normalno da ce biti tvrÄ'a pedala
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

Meni se to nikad na nijedom autu nije desilo pa nemam bogu hvala tih iskustava, meni prije motor ode, mjenjač i tako to... ovi sitni kvarovi mi se ne dogaÄ'aju uopće :D
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

AntonioK

Meni je tako puhao zrak u roveru 3-4 miseca nisam ga odmah servisirao/jer priče nije to ništa,tako je bilo mom susjedu..blb.bla...
kad sam jedno jutro triba naglo zakočiti pedala je postala ko kamen i ja pod bager(srića mala brzina)
moje iskustvo sa tim puvanjem zraka :formula:

the-rider

 :D
malo je problem kad te tako iznenadi, ali kocnice i dalje normalno rade, samo treba "muski" stisnuti, osim ako nesto ne blokira u bubnju normalno
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

To puhanje je normalno ak kočnice normalno rade. Kod dizla možda malo izraženije jer ima vakuum pumpu, pa ak još imaš atuo koji ima dobru zvučnu izolaciju-može se čuti