Bravo 1.9 jtd - problem s 3. brzinom

Autor Bambi, 07 Prosinac 2015, 20:58:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bambi

Pozdrav svima! Vlasnik sam Brava iz 2007. 1.9 jtd sa već 170000 km 
Planiram sljedeći tjedan zamjenu zamašnjak + set kvačila + potisni pošto mi zadnju godinu auto lagano trese i udari pri paljenju (promijenjen nosač mjenjača) i sad mislim da to ne mogu više odlagat.

Zadnjih pola godine mi se javio problem kod Å¡altanja iz viÅ¡ih brzina u treću. Naime pri viÅ¡im okretajima pri brzom prijelazu iz 4. u 3. čuje se ruženje kao da nije kvačilo dokraja stisnuto. Ako prijelaz obavim polagano tako da pričekam dvije sekunde nakon Å¡to izaÄ'em iz 4. pa onda ubacim u 3. onda je sve u redu. Sve ostale brzine rade normalno.

Hoće li zamjenom ovih dijelova i taj problem možda nestati ili je možda sinhron ili nešto drugo?

get

Nisam stručnjak, ali zvuči kao sinhron treće brzine.

Mike20

Ako krči samo kod šaltanja u 3., a ne krči kad na isti nasčin šaltaš ostale, kak je rečeno, sinkron.
Jer da je je do kvačila, krčalo bi kroz ostale brzine, posebno rikverc

Bambi

I ja sumnjam na sinkron, al me čudi što kad iz 2. idem u 3. nikada ne ruži već jedino kada iz 4. idem brzo u 3. pri malo višim okretajima zbog kočenja motorom, ako prijenos obavim polakše ništa ne ruži.

Mike20

Vjerojatno jer se iz 4. u 3. to sve skupa brže zavrti nego Å¡altanje u viÅ¡u-ne znam nagaÄ'am.
Pa ak imaš koga, dok je getriba dola radi zamjene kvačila, možda da daš nekomu da to rastavi i pogledda-ok to košta dodatno,

topolino

To je onaj opelov mjenjac? Krci uvjek iz vise u nizu jer se zupcanik u nizoj vrti brze, nego ona od vise brzine pa je potrebna veca energija da ga uspori. Dokle kod saltanja u visu je obrnuto.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

get

Čini mi se da je u multi-jet Fiatov mjenjač Cxxx ako se dobro sjećam.

Eh, da, upravu sam

evo ovdje



Dok se recimo u Chromu u Alfu 159 ugraÄ'ivao M32 u 1.9 multijet.




Bambi

#7
Zamijenjen zamaÅ¡njak, pogonski, set kvačila i auto totalno neka druga priča  :), mjenjač odličan, nema nikakvog ruženja. Jedino mi je joÅ¡ ostala treÅ¡nja kod paljenja kada je auto hladan. ProÅ¡li mjesec sam mjenjao nosač mjenjača. Kada je auto topao niÅ¡ta ne zatrese prilikom paljenja.

Mislim da bi sada trebao još promjeniti nosač auspuha koji Seb ovdje spominje
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=26987.msg486533;topicseen#msg486533
tj. ovdje http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=17367.msg338188#msg338188

samo sam sada zbunjen da li je to stvarno nosač auspuha ili motora. Zapravo pojavljuju se dva kat. broja 51811543 i 51798804 pa ako netko zna  :help:

Bambi

#8
Hvala na prijaÅ¡njim odgovorima  :resp

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

get

To je u principu nosač mjenjača i jedan i drugi.

Koji tebi ide, moraš vidjeti prema broju karoserije.

get

Ne, krivo napisah.

To je od motora, sam na strani diferencijala.