Fiat bravo 1.9 multijet turbina pred izdisajem?

Autor danijel044, 04 Lipanj 2016, 17:03:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danijel044

Dragi Lastane...

U zadnje vrijeme kad se auto zagrije čuje se ovaj zvuk sa videa...

Dakle neka kao "zvonjava" .

Cijeli set razvoda je promjenjen dakle tamo nije ništa(uključujući i remenicu altenatora i radilice),a

čini se da zvuk dolazi baš iz turbine.

Motor ne dimi,ne troÅ¡i ulje..normalno vuče...skidao crijevo od intercoolera  par kapi ulja je u njemu bilo..

Jesam u pravu  pa je zaista  turbina pred kapitulacijom?  :andeo:


http://www.dailymotion.com/video/x4ei9n4

Miha.

Meni normalno zvuči.. zvonjava može biti i zamašnjak, al ovdje je sve ok.

franjo-fritz

Može biti svašta nešto. Ovak mogu samo bubati bez veze. Dok ne vidim, nezanam
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

danijel044

Franjo ,da li mogu privremeno isklj turbinu da sam siguran da ona proizvodi zvuk? To mogu napravit skidanjem vakum crijeva sa turbine jel? ili ce se ona i dalje vrtit? Hoce iskljucivanje turbine  nabit gresaka pa cu morat vozit auto na dijagostiku? Na godisnjem sam da nije tako bi se dovezao do tebe...jer radim u tvom susjedstvu.

Miha zamasnjak,lamela i potisni lezaj su mjenjani u 2mj. Moguce da se nakon toga poceo taj zvuk cuti..na trenutke...

franjo-fritz

Turbina se stalno vrti..bez obzira šta skinuo.. Kazem moze biti svasta od banalnih stvari.. Npr da ti zastitni lim oko ispusne grane i turbine zvecka pa do pitaj boga cega.. Preko videa je to nemoguće odgonetnuti
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ccm

Provjeri lajtunge od klime. po lijevoj strani bloka motora ide jedan, meni se tamo selna razjeb... i onda je zvonio ko da imam remus na autu, jer je cijev lupala po bloku.

Nebu mene niko v mojoj koruzi...

hecnet81

Ovakav zvuk imam i ja na svom bravu otkako je nov. Zvuk dolazi od remenice na kvačilu kompresora klime najvjerovatnije.

danijel044

To je jedino Å¡ta nisam tamo izmjenio  :joj:

Ali meni se baš čini da je sa desne strane motora ne kod razvoda