Bravo II-mehaničarski zahvati

Autor hecnet81, 02 Srpanj 2016, 10:46:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

hecnet81

Odnedavno sam mjenjao zadnji ljevi ležaj,počeo je brujat ali nije imao lufta. Napred novi brembo diskovi i pločice,nazad disk pločice isto brembo.




















Puntigamer

Daj budi malo vise detaljniji, cijene, zahtjevnost DIY i tako ...

natipkano na jednom


hecnet81

#2
Zadnji ležaj RUVILLE-430kn
Prednje disk ploče i pločice BREMBO 1400 kn
zadnje pločice brembo cca 300kn

Sve sam sam uradio, kupio sam neÅ¡to specijalnog alata od LINCOS-a, potrebno je imat alat za vraćanje kočionih cilindara i nastavke torx i E nastavke (kontra torx) bez toga je nemoguće to napraviti. Zadnji diskovi mjenjati su prije 3 godine od bilstein-a,jako su tvrdi i nisu se pokazali neÅ¡to najbolje za skuplju cijenu od bremba.Zadnje diskove sam otukao čekićkom od naslaga hrÄ'e,na rubovima se stvore izbočine preko kojih disk pločice idu i smanjuje se efekt kočenja, stvara se neÅ¡to kao caklina.Prednji diskovi su počeli tresti joÅ¡ od 50000km, originalni bosch i pokazali su se jako loÅ¡i. zaÅ¡titne limove na zadnjim diskovima sam malo preÅ¡mirglao i preÅ¡pricao visokotemperaturnim sprejom jer može ići bez temeljne direktno na metal,sve dobro očišćeno.
Za zadnji ležaj dovoljna je velika gedora i prstima je ležaj bio skinut s osovine ,nije potreban izvlakač.

hecnet81

Citat: hecnet81  u 02 Srpanj 2016, 10:46:15
Odnedavno sam mjenjao zadnji ljevi ležaj,počeo je brujat ali nije imao lufta. Napred novi brembo diskovi i pločice,nazad disk pločice isto brembo.