Fiat vijesti - općenito

Autor zzip, 19 Ožujak 2008, 10:40:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zeus

TALIJANSKI proizvoÄ'ač automobila Fiat zaustavio je proizvodnju u pet svojih tvornica u Italiji, Å¡to je posljedica Å¡trajka vozača kamiona.

Kamiondžije su već tjednima u štrajku zbog povećanja poreza i trošarina na gorivo koje je donijela Montijeva vlada. Postavili su brojne blokade na cestama, a to je probleme očito donijelo i Fiatu.

Iz kompanije su kazali kako su u zadnja tri tjedna proizveli 20.000 automobila manje zbog prosvjeda. Danas su zatvorili pogone u četiri tvornice na jugu zemlje te u jednoj u Torinu.

by index.hr

FileFixer

Mislim da sam skužio ovaj "new world order". ;)

http://ryankett.hubpages.com/hub/Top-Car-Manufacturers

Japanci su nedodirljivi dok ih tsunami ili potres ne zatrese sa zapada. Manje uvoza u SAD i Europu, veči ekonomski razvoj. NeuniÅ¡tivi, ali se daju uniÅ¡titi drugim radikalnim sredstvima. Samo je pitanje vremena. Pogledajmo zadnja suÄ'enja u SAD-u protiv Japanskih proizvoÄ'ača automobila. :)

GM-u i SAD-u treba pomoći jer je SAD u silaznoj putanji. Jadna i siromašna zemlja. Da se nasmijem ili...

PSA, Renault i VW kolo vode u EU... Sarkozy (Francuska) i Merkel (Njemačka) odreÄ'uju pravila igre u Europi. Moraju pokriti Grčki dug, zar ne... Smijeh naravno...

Hyndai i KIA su vodeći u istočnom dijelu kugle zemaljske. Trebalo bi i njih malo ošišati, ali SAD u suradnji sa EU će se sigurno sjetiti kako, samo da zatuku Japance i idu dalje. Sad plačem...

I šta nam ostaje... Prvi je Fiat, a onda idemo dalje... Redom i logički. Podijeli pa vladaj. :)

                          E=mC^2 +/-3dB


sinek

Ne brini se ti niÅ¡ta za alfu, to je samo joÅ¡ jedna od polemika  'stručnjaka' novinara naklonjenih njemačkoj uber autoindustriji.    SerÄ'o joÅ¡ uvijek brine za alfu. Ja mislim da bi on prije vidio mrtvu alfu, nek da ju vidi žigosanu slovima TD sa crvenim I   :brulj

ALFA145QV

to bi bio najgori mogući scenarij za mene kao alfistu  :smrc:

ali kao Å¡to je napisao uvaženi kolega u postu iznad, SerÄ'o će prije sve spalit

Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V

franzi

Citat: sinek  u 17 Ožujak 2012, 18:35:52Ja mislim da bi on prije vidio mrtvu alfu, nek da ju vidi žigosanu slovima TD sa crvenim I   :brulj

Tako će i biti. Trenutna situacija u cijeloj grupaciji je jednostavno katastrofalna, Alfa nimalo ne zaostaje. Menadžment se svodi na "izbaci što više verzija fiće".

Elra

Fiat grupi nedostaje platformi za nove modele i tu se stanje ne moze popraviti za 1-2 godine.
Pa Bravo je maltene postavlje na platformi Stila, dok Delta, 159, Punto koriste GM platforme.
Mislio sam da ce se stanje popraviti nakon spajanja sa Chryslerom ali to ide sporo.
AR je spala na 1 model (Mito je realno corak i pored DS3, Minija i A1 nema sta da trazi). Primijetio sam da AR kada izbaci novi model on je relativno dobro proda prvu godini, drugu tako i tako, a onda krah. To je vjerovatno zbog ogranicenog broja AR kupaca i neuspijevanja da se privuku kupci nekih drugih proizvodjaca. Slicno imamo i za velike Fiate. Freemont je u pocetku imao dobru prodaju cca 30k komada, sada ga vec nigdje nema.

zvrk

Jeftinije modele Fiata poput Pande, Punta i sl. još i mogu kupiti kupci koji inače nisu "skloni" talijanima, znači..."preotete" kupce...ali kad se radi o većim i jačim modelima, tu šteka....i kod AR i kod Lancie i kod Fiata...
Jednostavno, te modele većinom kupuju ljudi koji briju na talijane i taj broj kupaca "presuši" kroz dvije godine...

Stvar očito nije dobra kad nikome od nas nije jasno Å¡to se dogaÄ'a

Miha.

Kad malo bolje promisliÅ¡ možda je jedino zdravo rijeÅ¡enje upravo VW, umeÄ'uostalom fiat bude uvjek fiat isto ko alfa, alfa :neznam:

Elra

Alfa sigurno nista ne bi izgubila prodajom VW, čak štavise. (Iako to ne bi volio)

TSI-TJet, TDI-Mjet isto.
Mjenjaci - prednost VW
Ovjesi - VW miljama ispred
Dizajn - Da Silva, Giugaro, ne mogu da pogrijese sa Alfom

Mislim da je Fiatov najveci problem Italija, tj fabrike u Italiji. Ima ih 5, a ne mogu da se nose sa jeftinom i boljom radnom snagom iz centralne/istocne Evrope.
Koliko VW ima fabrika u Njemackoj? Mislim da preko 3 sigurno nema. Proizvodnju su preselili tamo gdje su manje plate, subvencije drzava vece uz isti kvalitet i to daje odlicne rezultate.

zvrk

Nekako mislim da kad bi Alfa postala najbolji auto na svijetu...san snova svih alfista....da sama činjenica da je VW gazda.....nebi moglo progutati velika većina alfista.... :)

To ti je tako. Oni kažu da bi Alfa izgubila dušu..iako ovo zadnje što izlazi od Alfe po meni i nije nešto posebno vrijedno spomena....

Lambo tu nećemo miješati....

Iako ni ja ne smatram da bi došlo do nekih gubitaka ako VW preuzme Alfu, u smislu kvalitete i voznih osobina... Daleko od toga. Mislim da bi Alfa mogla čak dobro poslovati ukoliko se Nijemci nebi previše miješali u neke izvorne stvari poput dizajna i tog osjećaja cuore sportivo.

Ali..kažem...nebi mogli prihvatiti da im je VW gazda....svaki pravi alfist bi si prije kupio Golfa nego vozio takvu Alfu :lol

franzi

Citat: zvrk  u 18 Ožujak 2012, 12:02:29To ti je tako. Oni kažu da bi Alfa izgubila duÅ¡u..iako ovo zadnje Å¡to izlazi od Alfe po meni i nije neÅ¡to posebno vrijedno spomena....

Ne znam koja je to duÅ¡a gledajući nove modele, 159-ka ima preko tonu i pol s prednjim pogonom, Giulietta takoÄ'er niÅ¡ta posebno. Ako se Alfa bude oslanjala na alfiste ubrzo će propasti jer je alfista sve manje i manje. Ono na čemu bi Alfa profitirala u braku s VW-om je dojam kvalitete koji kupci osjećaju kod VW-a, mislim da bi se brend jednostavno otvorio novom sloju kupaca, onima koji razmiÅ¡ljaju "alfa je lijepa, ali se kvari", a takvih je većina.

ALFA145QV

Citat: zvrk  u 18 Ožujak 2012, 12:02:29
Nekako mislim da kad bi Alfa postala najbolji auto na svijetu...san snova svih alfista....da sama činjenica da je VW gazda.....nebi moglo progutati velika većina alfista.... :)

To ti je tako. Oni kažu da bi Alfa izgubila dušu..iako ovo zadnje što izlazi od Alfe po meni i nije nešto posebno vrijedno spomena....

Lambo tu nećemo miješati....

Iako ni ja ne smatram da bi došlo do nekih gubitaka ako VW preuzme Alfu, u smislu kvalitete i voznih osobina... Daleko od toga. Mislim da bi Alfa mogla čak dobro poslovati ukoliko se Nijemci nebi previše miješali u neke izvorne stvari poput dizajna i tog osjećaja cuore sportivo.

Ali..kažem...nebi mogli prihvatiti da im je VW gazda....svaki pravi alfist bi si prije kupio Golfa nego vozio takvu Alfu :lol


VW kao gazda Alfe  :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad:

odma zapalim moju Alfu da ne umre od sramote  :facepalm:

a ja se bacim sa mosta

:P :P :P


edit:

puno kolega na alfa forumu kaže: "tko kaže da njemci nemaju dobar auto? kupe si Alfu pa imaju"  :lol

izgleda da jo to doÅ¡lo do uÅ¡i vodstva VW-a, pa sad žele otkupit cjeli brend  :D
Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V

zvrk

Po meni, Alfa nikad i nije bila brand koji prodaje masovno svoje modele Å¡irokom spektru kupaca, ali tada su imali dovoljan broj fanatika koji su kupovali Alfe i bilo je koliko-toliko dobro.
Alfa Romeo je poseban brand....cijela prošlost im je turbulentna...uvijek je bilo problema, ali se i uvijek održala...tako da ja ne sumnjam da će Alfa propasti pa čak i ako je VW preuzme, iako to smatram nemogućim.

Ja im želim sve najbolje...ali proći će još puno vremena da Alfa bude dovoljno jaka da sama odlučuje o svojoj sudbini i da radi sama svoje modele.

Zapravo me jako zanima kako će se sve to završiti...

sinek

Citat: Elra  u 18 Ožujak 2012, 09:35:55
Alfa sigurno nista ne bi izgubila prodajom VW, čak štavise. (Iako to ne bi volio)

TSI-TJet, TDI-Mjet isto.
Mjenjaci - prednost VW
Ovjesi - VW miljama ispred
Dizajn - Da Silva, Giugaro, ne mogu da pogrijese sa Alfom

Mislim da je Fiatov najveci problem Italija, tj fabrike u Italiji. Ima ih 5, a ne mogu da se nose sa jeftinom i boljom radnom snagom iz centralne/istocne Evrope.
Koliko VW ima fabrika u Njemackoj? Mislim da preko 3 sigurno nema. Proizvodnju su preselili tamo gdje su manje plate, subvencije drzava vece uz isti kvalitet i to daje odlicne rezultate.

Oprosti,  ali ne mogu se složiti s tobom,  kažeÅ¡;  mjenjači-prednost VW po čemu to oni imaju bolje mjenjače?, ovjesi-VW miljama ispred, po čemu pak to miljama ispred, nemoj mljeti bezveze.     

U Fiatu za sad imaju viÅ¡ka  tvornica u Italiji i nemaju probleme sa jeftinom radnom snagom zato kad se oni sve viÅ¡e rjeÅ¡avaju potrebe za ljudstvom (radnom snagom),  zamjenjuje ih sve viÅ¡e robotizirana radna snaga,  otud viÅ¡ak tvornica. Sve viÅ¡e zamjenjuju ih roboti koje proizvodi Fiatova kompanija Comau, i ujedno su jedni od najboljih na svijetu, pomoću njih Fiat će ostati u poslu  bez većine  ljudske radne snage, bila ona skupa ili jeftina. Pogledaj video isječak sa proizvodne linije  npr. MINI,  vidjet ćeÅ¡ zaÅ¡to Fiat prodaje jednako kvalitetne automobile za manju cijenu. Shvati da Fiatu nije problem skupa proizvodnja, Fiat je vlasnik firmi (know how),u većini slučajeva samodostatan, nije im toliko loÅ¡e kao Å¡to ti misliÅ¡. JoÅ¡ uvijek imaju slatke brige sa Chryslerom, kojima je usput rečeno odlično krenulo, usredotočit će se oni na Alfu, o tom potom.