Novi Bravo-trajanje guma

Autor get, 13 Svibanj 2009, 11:04:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Otvorio bih ovu temu da se vidi koliko vam gume traju i kada planirate zamijeniti prednje sa zadnjim. I da li koristitie zimske gume.
Odnosno da opišete stanje guma za kilometražu.

Moj T-Jet 150 ima 9200 km.
Gume Continental ContiSportContactâ,,¢ 3
Vidi se istrošenost prednjih guma.

Zimske nisam koristio.

Slijedeće proljeće planiram zamijeniti prednje sa stražnjim.

Za sada sam zadovoljan sa držanjem po suhom, mokrom i snjegu :zubo:

Koja su vaša iskustva sa vašim gumama.

zeus

naravno sve ovisi o načinu vožnje...evo primjer...stari mi ima savu sve 4 ljetne...mijenja ih od tehničkog do tehničkog i na njima napravi oko 30 000...no njegov način vožnje ne podere gume onako kako bi recimo moj poderao....gume su sasvim ok po suhom,ne kližu u zavoju,al na mokrom su teško smeće

ja sam na unu imao stražnje pirell sport 2000,a prednje bridgestone

imale su skoro 10000 i jači ulaz u zavoj značio je gubljenje kontrole i bježanje stražnjeg kraja auta

onda sam uzeo Toyo CF1 i na suhom sam bio prezadovoljan,držale su cestu kao mutave...po kiši su bile lošije ali niš strašno...uzeo sam ih u zimi i tu je bio problem...

mislim da zimske gume nema smisla koristit u ovo doba jer će potrošit u mjesec dana i bace se pare u vjetar,ali zimi čak ovdje i na moru di nisu niske temp dobro ih je imat na autu...



get


Mislio sam prvenstveno Na Fiat Bravo i to modele 120 i 150 KS.

TeÅ¡ko je slabe i lagane aute usporeÄ'ivati sa većim i teÅ¡kim autom i to joÅ¡ sa turbinom.

Ja ako i izguram 30 000 km bit cu zadovoljan, to mi je negdje oko tri godine, Å¡toje prihvatljivo. Jer ako se uzme cijena jedne gume od oko 1500 kn, onda nije svejedno :)


speljac

Za Continental je poznato da se troše jako brzo. Tako da čisto sumnjam da ćeš izdržat 30 000 km s njima.
Ja na svoje aute samo Conti stavljam. Isprobao sam skoro sve modele, ljetne i zimske i s njima sam prezadovoljan bio sa svakim modelom, tako da ih ne namjerevam mjenjat. A trošenje naravno zavisi i o načinu vožnje, napumpanosti guma, indeksu brzine, bla bla itd..

get

Pa jesi vec mijenjao na svome ?

Pa sad, gledajući zadnje mi djeluju kao nove, dok prednje mi izgledaju malo istrosene.
Nek izgura ovo ljeto (mozda padnu zimske) i na proljece mijenjam sa straznjim pa nek izgura isto 1 do 1.5 godine.


speljac

Ne, ja sam nove sportcontact3 stavio prije 2 mjeseca, prije toga sam imao premiumcontact2 u drugoj dimenziji, a uvijek imam i set zimskih guma.Njih sam dosta potrošio za ovu jednu zimu ( prednje dvije )

speljac

Al s obzirom koliko km ja radim vrlo brzo ću nabit kilometražu na njima :kidam..nažalost

sasha

na 15 000 km zamijeni prednje sa zadnjima i kupuj sve 4 nove na 30000 km.

mikeg20

Moje Fulde Progresso imaju 40 000 kilometara prijeÄ'enih, joÅ¡ nisu da onoj granici istroÅ¡enosti, kod normalne vožnje do 70-80 km/h ne plivaju joÅ¡ na vodi, iznda toga znaju zaplivati, na suhom joÅ¡ odlične.
Ja više ne premještam stražnje naprijed-loše gume staviš iza i onda te bacaju u zavoju-fala nebih.
Zimske gume idu gore samo kad je snijeg i jaki minus, tak sa zimskim ne napravim niti 2-3 000 km

sasha

Citat: Mike20  u 13 Svibanj 2009, 18:52:40
Moje Fulde Progresso imaju 40 000 kilometara prijeÄ'enih, joÅ¡ nisu da onoj granici istroÅ¡enosti, kod normalne vožnje do 70-80 km/h ne plivaju joÅ¡ na vodi, iznda toga znaju zaplivati, na suhom joÅ¡ odlične.
Ja više ne premještam stražnje naprijed-loše gume staviš iza i onda te bacaju u zavoju-fala nebih.
Zimske gume idu gore samo kad je snijeg i jaki minus, tak sa zimskim ne napravim niti 2-3 000 km

da sve pet ali na kojoj ti dimenziji voziš?

neznam da li znate ali guma (bilo koje marke) 225/45/17 je gotova izmeÄ'u 30 000 i 40 000 km.


speljac

Nema smisla usporeÄ'ivat gumu drugog proizvoÄ'ača,na drugačijem autu u drugačijoj dimenziji. Svaka guma koja dobro drži se i troÅ¡i,pogotovo Å¡to je veći indeks brzine. Conti nije nikakva iznimka.Ali ova cijena od 1500 kn je malo prevelika. Manje te ispadne da odeÅ¡ kod furlana, prijaviÅ¡ na granici platiÅ¡ naÅ¡ pdv i uzmeÅ¡ njihov ddv nazad

get

Nema Continental

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/cenik/c17245.htm

A prva zamjena Potenza je 135â,¬ ~ 1000 kn

Tako da će ove morati trajati 30 000km :D


get

Ali svakako ce biti Slovenija :)


get

Uuups, slabo sam gledao, ipak ima

17245500    CO SPORT CONTACT 3 91W    121,26    145,51

Znači moram računati sa 4000 - 4500 kn, zavisno koliko popust se isčupa.


speljac

Krivo gledaš..

17245511 CO SC-3 91W 115,39 â,¬ 138,47 â,¬

Potenza RE050A je u rangu s Contijem SC3, ali isto zavisi iz koje tvornice dolazi ( kao i kineski GY Eagle F1 ), isto se troši kao blesava,dok se Conti proizvodi u Francuskoj i Njemačkoj ( zimske i u Poljskoj, a možda i ljetne )