Novi Bravo-trajanje guma

Autor get, 13 Svibanj 2009, 11:04:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Eto nakon odvoženih 43700km (i ljeto i zima), gume su zamijenjene dok se povrat može uzeti.
Uzeh Continental SportContact 5 (225/45/17 91Y). Cijena sa montažom i balansiranjem i nakon povrata poreza 100â,¬/kom.

Razlika se u prvom metru osjetila. Auto je znatno udobniji (čak uz tlak 2.5 bara).

Inače stare su imale (SportContact 3 225/45/17 91W) od 3 do 4mm profila, ali smjesa više nije bila gumasta.

Zanimljivo, Stare su bile DOT 1608, a nove 1513, tako da se može reći da su doslovno promijenjene nakon 5 godina :D


Puntigamer

To si gume uzeo kod Furlana u
Slo za cash? Kakva je procedura oko povrata poreza?
Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2


get


Ne bio sam kod Lašič-a, jer sam prelazio preko male Bregane.

Plaćanje je bilo za gotovinu. Odmah oni znaju za povrat, traže te osobnu/putovnicu, napiše onaj papir, račun, kojeg plaćaš dok se počnu gume montirati.

Ništa posebno, u vozilu nas je bilo 4, tako da ne bi bilo problema oko cijene (max do 4000kn na jedan račun, ako u vozilu ima 4 putnika istog domaćinstva, u mom slučaju su tri člana sa jedne adrese, a četvrti je sa druge adrese, ali obitelj i isto prezime) Odmah sam na granici pitao da li se mogu odmah vratiti po povrat, rekli su ako imam dovoljno benzina da mogu :D

Kupio sam gume, koje su odmah namontirali, stare sam ostavio jer su za bacit, doša do granice, na slo potvrdio, došao na našu, rekao sam da sam kupio gume koje su na vozilu, carinik pogledao i pustio nas je. Samo sam još pitao jel se mogu odmah tu okrenuti, rekao je da pokušam, jer je gužva u SLO bila poprilična, pa sam na onom malom račvanju prema Žumberku se okrenuo i ubacio u kolonu i trk natrag po povrat.

Uglavno nema problema oko toga, znaju i oni da carina nestaje za 45 dana, i da sada svi kupuju gume. Bitna ti je samo ova vrijednost po osobi/računu.

Eto.

gt3

napravo sam 2k km na novim Turanzama i za sad su ok. isprobao sam i na kisi i drze po zavojima. nisam bas referentan za davanje nekih testova, ali cine se kao P6 koje su bile prva ugradnja na autu. sada jos samo treba vidjeti koliko ce dugo trajati :)

Puntigamer

Nadam se da neću prekršiti neko od pravila al mi se učinilo zgodnim podijeliti informaciju o akciji guma 225/45/17 sa nekih 1182kn na 760kn
http://www.vulkal.hr/p/575024/good-year-22545-r17-eagle-f1-asymmetric-2-91v

marloz

Jako dobre gume i jako dobra cijena

george

jedno pitanje, imam gume 235/45/17, na koliko bara ih je potrebno napumpati 2.3, 2.4?

get

ÄŒudna dimenzija, al dobro

ove 225/45/17 je 2.3-2.6.

Ja svoje pumpam na 2.5, osim kada idem na duži put, onda 2.6


george

Znam i ja da je cudna dimenzija, bile su te gume kad sam ga kupio. Istrosit cu ih do kraja, oa cu sljedece 225.
Znaci 2.4, 2.5.
Hvala!

get

Ovdje možeš pronaći uputstva za vozilo

http://aftersales.fiat.com/elum/Home.aspx?languageId=23

samo prebaci na engleski jezik.