Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marloz

to Å¡to si zime i zime vozio na ljetnim conticama ti ne ide u prilog al dobro  :Ä'izs: :D

ja i dalje mislim da ćeÅ¡ em uÅ¡tedit em imat bolje performanse .. a ti kako hoćeÅ¡  :ok:

ccm

Mislim da je ova rasprava krenula u krivom smjeru :)
Ocito je da ti je na prvom mjestu bitan izgled, nije ti problem dat 8k kuna za gume i felge i ne vozis se bas po snijegu jer se furas uglavnom po ZG.
Prema tome, nema smisla da ti predlazemo neke celicne felge od 15 cola. Normalno je da ces kupit 17 colne aluminijske jer ce ti tako bolje izgledat auto. Po bljuzgi i dubokom snijegu ce ti performanse bit losije, ali to je ionako samo par dana u ZG.

Jedini izazov ti je sto ces dosta tesko nac original Fiat 17 colne felge. Ja sam ove sa Brava Sport trazio vise od godinu dana, i koliko vidim to su jedine koje su se pojavile u oglasu. A novi set kosta 4k kuna i vise.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Tulio

Ja bi definitivno 15 celicne ili 16 alu iskljucivo original Fiat i zimske gore.

Alu se ionako po zimi samo uniste, uza guma ide bolje kroz snjeg, a po kisi, bljuzgi i snjegu je auto ionako stalno prljav tako da tih par mjeseci bi prezivio estetiku.

A da ne govorin koliko se sigurnije vozis, a i cist si po zakonu

get

Iskreno, ja bi ove 16-ice
http://machinespider.com/wp-content/uploads/2011/05/Fiat-Bravo-MyLife.jpg

Al sad nemam baš toliko para.

E sad, čelične 16ice orig plus 4 gume + ratkape su negdje 5500KN (cca)

četiri 17ice gume sa montažom su recimo oko 5000KN. To je još uvijek 500 kn u džepu i za dodatnih pet izmjena (ako se ulovi na kolektivi, ponudi dana itd.)

Znači tek pred zimu 2016 sam na cifri da sada uzmem 16ice čelične i dobru gumu.

OK, nećemo više o tome.

Volio bih još čuti koje zimske vozite i kako ste zadovoljni i koliko ih planirate voziti.


EDIT:

A što nije da sa većom colažom auto gubi malo na snazi? pa mi je i sa tog aspekta bolje da je veća colaža :D

ccm

Ne gubi na snazi nego na odzivu, zbog vece mase felge i zato sto je masa felge dalje od centra.

Ja ti imam Kleber Kristalp HP2, sad druga sezona, 16-ice. To je guma iz "donjeg" doma, mene je kostal 400kn komad jer sam uhvatil jos povrat PDV-a iz Slovenije.
Ja sam apsolutno zadovoljan, proslu zimu s onim velikim snijegovima nigdje nisam zapeo, a i bez snijega lijepo drze. Znacajno je udobnija od ljetnih Pirellica koje su bile tvornicki s autom.
Ali opet, moram naglasit da se ja vozim "umjereno brzo", ne naganjam se tako da ne znam gdje im je limit.
Jos jedan plus im je trosenje. Proslu sezonu sam napravio jedno 10k s njima i potrosile su se mozda 1mm prednje. Zadnje su ko nove, jedva da su oni pipci popadali s njih.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

get

OK.

Mene nekako najviše privlače Nokian WR, zbog cijene i dobro izgledaju, a vidim da ih britanci dosta preferiraju.

http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/66645/winter-tyres-test-reviews-and-prices-2013

Al većinom testiraju ovaj D3, a ne A3. Al mislim da su to detalji.

Ova Nokian u 225 dimenziji može se nabaviti za 1050kn.


marloz

definitivno nokian - osim dobrih performansi na samom snijegu imaju i najniži otpor kotrljanja tako da ćeÅ¡ uÅ¡tedit na gorivu pa ćeÅ¡ isplatit felge  ;D

get

Tako sam si i ja računao :D

A i cijenom mi se čine najmudriji izbor :)

A naša klima i jest slična britanskoj, uz manje kišnih padalina. A ralice i sol odrade svoje, tako da su ekstremni uvjeti u Zagrebu kratkog daha, jer imamo MIlana koji jede snijeg.

I kako sam na onom tyrereview-u pročitao u stilu "zimske gume čine vrijeme toplijim" :D


get

#23
Sad sam našao još jedan problem.

Nokian u ovoj dimenziji proizvodi slijedeće gume

WR A3
225/45 R 17 94 H XL
225/45 R 17 94 V XL
225/45 R 17 91 V Flat Run

WR D3
225/45 R 17 94 H XL

A čini mi se da to nije adekvatno za Fiat Bravo :(



Ili me to ne bi trebalo brinuti.

Preporuka je
225/45 R17 91T (M+S)

OK, ovaj indeks brzine i nisam siguran da ima u ovoj dimenziji, ali ova nosivost me brine.
Da li ovaj Xl donosi tvrdoću, a pogotovo 94 XL


Puntigamer

Evo Bravo sa 205/55/16 Alpin A4 na čelićnim felgama i ne izgleda loše O0



Poslano sa mog HTC One


marloz

a tek na maranello rosso kako doÄ'u do izražaja crne čelične felge ... auuu

get

Citat: marloz  u 26 Studeni 2013, 15:58:44
to Å¡to si zime i zime vozio na ljetnim conticama ti ne ide u prilog al dobro  :Ä'izs: :D

ja i dalje mislim da ćeÅ¡ em uÅ¡tedit em imat bolje performanse .. a ti kako hoćeÅ¡  :ok:

Vidi ovdje test

http://www.autoexpress.co.uk/tyre-guides/36694/winter-tyre-test-2011

i nisu one tako loše :D

pirec

Da se malo ubacim...Ja na svom bravu imam ljetne 225/45R17 a zimske su 195/65r15 čelične felge i sa stila,nema nikakvih problema,šarafi pašu od alu...gume su Continental ContiWinterContact kupio sam ih prije 2g.cijena im je bila oko 400kn/kom.tak da se nemaš razloga dvoumit ja da sam na tvom mjestu bez razmišljanj 15" staviti ne isplati se stavljati alu felge i veče dimenzije jer ih zima i sol uništi a gume su dosta skuplje u odnosu na 15"....Što se tiče guma drže i odlično se ponašaju po snijegu a na proljeće ide i ljetna ContiSportContact 5....
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

get

ma nekako si razmišljam, ako sada ubodem gume, miran sam narednih 6 godina. A do tada tko živ tko mrtav.

SportContact5 je odlična guma. Sad ih imam. Nakon SportContact3. Nešto je udobnija od stare trojke ali u usporedbi nakon 5 godina starosti. Potrošnja goriva je niža.

Možda je za dlaku u držanju bolja trojka, ali to su nijanse.

Petica bi trebala biti trajnija. Jer sjećam se trojke da je bila dobra prve dvije godine, nakon toga performanse su znatno pale.

Al petica je njami.

marloz

ono Å¡to je pirec napisao potpisujem... uostalom to sam i sam napravio samo ja nisam imao love tad za 16 cola nego za 15 jer sam trebao hitnona put ... al slično 

ja kad budem mijenjao gume (neću joÅ¡ tako skoro) uzet ću pirelli p7 blue ... ono Å¡to sam ja vidio sviÄ'a mi se jer ima najmanji otpor kotrljanja (B) a performanse na mokrome su joj B ... jedino tko joj se donekle približio je goodyear f1 assymetric