Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

ebemu

sad ste me već nagovorili na 15 čelik.

Bacio sam oko ovdje:
http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/izdelek/000000001992/fiat-kovinsko-platisce-15-098x4-et31-6j-7835

ima i na njuškalu, samo budem sutra probao nazvati da provjerim.

Jel može netko od vas slikati auto da vidim kako izgleda sa tim 15-cama?

Pa da više završim priču sa time.

Ne znam da li da provjeravam u Fiat-u koja je cijena 15-ce?
16-ce su 500KN.

Ili ako netko zna od vas gdje gledati te čelične.

Gdje si ti marloz uboo svoje?

Skužio sam da je 16 skroz neisplativa varijanta u ovom trentuku, znači dolazi mi u obzir 17 ili 15. Ali eto kad se može uštedjeti, a u prometnoj i imam nadodanu stavku 195/65 15 pa sam i dalje legalan.


Orig varijanta je 6J x 15 ET 31.5

ali mislim da mali +/- et ne znači previše, odnosno ovaj 0.5mm valjda ne igra ulogu.

get

A izbor gume bi tada moga pasti na
WINTER SNOWCONTROL s3 cca 470KN kod nas.

Gemist Nino

Imas u mojoj temi na prvoj strani sliku!!

Puntigamer

Citat: get  u 29 Studeni 2013, 22:50:39
ebemu

sad ste me već nagovorili na 15 čelik.

Orig varijanta je 6J x 15 ET 31.5

ali mislim da mali +/- et ne znači previše, odnosno ovaj 0.5mm valjda ne igra ulogu.


moguće da će ti zbog pomaka centra točka biti potrebno korigirati geometriju trapa, jer sam sebi stavio čelićne felge 7J x 16 ET 31 a skinio alu felge 7J x 17 ET 31, pa sam vulkanizera baš pita za moguću promjenu geometrije pa mi je rekao da je nepotrebno zbog jednake et vrijednosti.
Nisam siguran al se raspitaj

get

#34
Citat: Gemist Nino  u 30 Studeni 2013, 00:36:05
Imas u mojoj temi na prvoj strani sliku!!
Znam, al tvoje su 16 cola kako si tamo napisao?!

Ma jesu balonke al dobro.

Nego, kakav je feeling vožnje nakon prelaska 17 na 15?

Gemist Nino

Jok,15 cola su oduvijek,pa sad sam sa 18 prešao na 15,dobar je,auto leti,puno je živahniji!!!

get

Da da,

mislio sam na Puntigamer-a.

OK onda.


Puntigamer

Nakon 225/45/17 GY F1 asimetric 2 na 205/55/16 Alpin A4  vožnja je mekÅ¡a, osjeća se otpor kotrljanja gume, pravac se dobro drži dok pri bržim ulaskom u zavoj potrebno je neko vrlo kratko vrime odziva gume za promjenu smjera. U krivini jako dobro drži i kod kočenja je isto ok. Jedino Å¡to me smeta je "buka" koju stvara guma.
Ova iskustva su sa suhe ceste, remperatura je bila +2â,,ƒ

Poslano sa mog HTC One


get

OK Hvala.

I da, još jedno malo pitanje za tebe,

vidim da na stražnjem kotaču imaš onaj poklopac, dok na prednjem imaš. Jel se to dobije uz čelik ili se posebno nabavlja?
Možda uzmem i ratkape, moram to vidjeti kako bi izgledalo.

Puntigamer

Misliš reći da zada ima a sprida nema. Taj poklopac od ležaja ti je po defaultu zada a dok sprida toga nema. Kad tog poklopca onda bi ti voda direktno ispirala ležaj od kola.

Poslano sa mog HTC One


get


marloz

Citat: get  u 29 Studeni 2013, 22:50:39
ebemu

sad ste me već nagovorili na 15 čelik.

Bacio sam oko ovdje:
http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/izdelek/000000001992/fiat-kovinsko-platisce-15-098x4-et31-6j-7835

ima i na njuškalu, samo budem sutra probao nazvati da provjerim.

Jel može netko od vas slikati auto da vidim kako izgleda sa tim 15-cama?

Pa da više završim priču sa time.

Ne znam da li da provjeravam u Fiat-u koja je cijena 15-ce?
16-ce su 500KN.

Ili ako netko zna od vas gdje gledati te čelične.

Gdje si ti marloz uboo svoje?

Skužio sam da je 16 skroz neisplativa varijanta u ovom trentuku, znači dolazi mi u obzir 17 ili 15. Ali eto kad se može uštedjeti, a u prometnoj i imam nadodanu stavku 195/65 15 pa sam i dalje legalan.


Orig varijanta je 6J x 15 ET 31.5

ali mislim da mali +/- et ne znači previše, odnosno ovaj 0.5mm valjda ne igra ulogu.


preko prijatelja ... neki popust je bio u igri ;)

marloz

Citat: get  u 30 Studeni 2013, 08:17:52
Znam, al tvoje su 16 cola kako si tamo napisao?!

Ma jesu balonke al dobro.

Nego, kakav je feeling vožnje nakon prelaska 17 na 15?

dobar ... mekaniji volan dosta ... al lakše skretanje i parkiranje :)

meni koliko sam vidio ništa dodatno nisu radili nego su samo smontirali i to je to ... i sve 5

get

Evo, znao sam da kod mene to ne ide glatko.

OK, zvao sam dijelove Fiat, čovjek je uredno unio moj broj šasije i kaže da mu program ne nudi 15 cola za moj, već samo 16 i 17.

E sad, vi svi koji koristite 15 cola, nitko nema sport model (osim Gemis Nino al njegov je JTD) ili se varam?

Budem njegov VIN kod "zlorabio" ba ću nazvat ponovno dijelove, da mi kažu jel vide za tu šasiju 15 cola . . .

Uf, ispalit ću više, kada sam imao ljetne gume, imao sam samo jednu brigu, da me negdje ne zadesi mećava, a sada imam 100 drugih :D


get

A caka je u tome da nigdje u Hrvatskoj nemaju na stanju 15 cola da mogu probati, već moraju naručiti iz Italije.

I rekao je da za 15 cola ne može garantirati da će fercerati.