Bravo hgt - felge

Autor Robi, 12 Siječanj 2014, 13:34:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Robi

Pozdrav ekipa,zanima me da me neko savjetuje ko se kuzi u to sta bi trebao napravit i kakve felge nabavit da dobijem ovakav izgled

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1532068_10202680569474737_865639535_n.jpg

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1511638_10202680569274732_737725054_n.jpg

znaci zanima me sta kod felga znaci et,jot i sl. jer se ne kuzim u to nista,znaci kakve felge bi morao trazit,odnosno sa kakvim tim oznakama? (znam da su i distanceri tu ukljuceni)
hvala

autoservis-edo

kaj nema na ciki guglu kaj znaci et i jot???

casual

sd ću ti ja c/p kako sam ja naučio, tj. kako mi je tun3 objasnio  ;D

J je oblik ruba - 99% felgi danas ima J rub, starije felge i felge za trkaća vozila imaju drugi oblik ruba (D,K, itd).. broj uz j je širina felge u INČIMA, ako ti netko tvrdi da je širina u jotima ošamariga i pitaj koliko je velik taj jedan jot.. npr 7j x 15 će svi pročitat 7 jota puta petnaest, i to je ok, ali jot nije mjera nego tip ruba..

et iliti offset - označava koliko je hvatište na glavčinu (dio felge koji prislanjaš na glavčinu) udaljen od fiktivne sredine felge.. ova slika će ti to najbolje objasnit



stvar sa et-om je jednostavna, Å¡to je manji et, felga viÅ¡e skače van  ;D pravilan et za neki auto NE POSTOJI, odnosno, postoji u serijskim gabaritima, za punta mk2 je cca od 30-42mm.. na mom puntu mk2, sa distancama, et je 1, Å¡to znači da je sa svake strane felga izbačena cca 29mm u odnosu na tvornički minimum (cca samo zato jer ne znam koliko je točno tvornički propisano). ET NIJE FIKSNA MJERA utoliko da et 35 na felgi Å¡irokoj 7 inča nije isto Å¡to i et35 na felgi Å¡irokoj 6 inča (ova od 6 inča će ti viÅ¡e "potonut u auto" jer je na manju Å¡irinu felge isti offset).

eto :)

drugi dio razgovora se tiče stretchanja guma, a to ti ne treba kolko sam skužio :)

Robi

e svaka cast stari,jasno mi je sad uglavnom sve. a znaci onda za napravit da izgleda bravo ovako ko na mojoj slici mozda i ne trebaju distanceri,nego znaci felga sa cim manjim et-om ako sam dobro skuzio?

DinoG

Ako zelis taki izgled kao sa slike trazi neke felge starijeg dizajna tipa bbs, zender, borbet, ats...pa da ne nabrajam. Uglavnom ti stariji modeli ti imaju takav rub koji trazis. Sad naravno sve ovisi o et-u i sirini felge kao sto je Casual napisao.
Najjeftinija varijanta ti je rjesiti to sve preko et-a, ali i najteza, jer ces tesko naci stariju felgu da zadovoljava sve sto trazis,najlakse je naci felgu kakva ti se svidja i igrati se s distancama, ali to ti onda podrazumjeva i duze sarafe i tako to, naravno sve je izvedivo ovisno o dubini dzepa.

Ne znam da li znas, ali po zakonu ne smije tocak viriti van blatobrana, tako da budi svjestan toga i naravno da se pomiris odmah da kombinacija vise ljudi/tereta u autu+nase ceste=ribanje i struganje

Robi

sve mi je jasno. zakon nije problem,auto ima zatamnjena sva stakla osim sofersajbe,druga masina je unutra,ima xenon 8000 k... i ostale sitnice kontra zakona tako da za to lako.
to mi je jasno da,al ne vozim nikad skoro nikog u autu (1 osobu ponekad,vise osoba skoro nikad)  zato bi to i radio

da,i mislio sam da cu na kraju se morat igrat sa distancerima. hvala na savjetu

Raziel

Ja imam na Alfi 146 7Jx15 ET13 D&W felge sa početka 90-ih, a kupio sam ih od dečka koji ih je htio stavit na Brava, ali je odustao jer su virile van karoserije. Meni sa gumama 195/50/15 vire koji milimetar van, al skoro ništa.
Eto, toliko da imaš osječaja koliki ti ET treba bit. Na onom Bravu sa slike gore su izvlačeni zadnji blatobrani.
I ja sam to trebao napravit, jer mi je brutalno strugalo po zadnjim rubnjacima, al mi se nije dalo igrat sa limarijom, pa sam ubacio jače bump stopere na zadnji ovjes tako da kotači ne mogu do rubnjaka. Ok rješenje ali je auto bio užasno tvrd otraga naravno...
TrebaÅ¡ obavezno pripazit i sa prednjim krajem, tj. kad smotaÅ¡ pun, ako ti je kotač previÅ¡e izbačen (ili guma previsoka), strugat će ti po unutarnjoj plastici blatobrana. Ja imam lufta za doslovce 2 lista papira!  :D

Robi

uf da,tesko da cu onda nac takvu felgu,onda definitivno cu sa distancerima probat dobit takav izgled,pa cemo vidit kako ce ispast. prednje nebi puno bacio van,mozda i nista,al sve ovisi kako ce to izgledat onda sa zadnjim vani a prednjim normalno

DinoG

Ne znam jesi spustao auto ili ne. Takodjer jedna "sitnica" na koju pripazi. Ako izbacis prednje previse moze ti se dogoditi da kad smotas i ako pogodis rupu da t vanjski rubi blatobrana sjedne na tocak

Robi

ja nisam,al mislim da je spusten vec prije nego je doso kod mene,ispred su plave opruge,iza su crvene. probat cu i sa visinom gume se igrata,al sve u svemu hvala na savjetima

casual

teško naći felge?
evo ti felga s rubom, prodaje se i baš je na bravu bila
samo treba malo tražiti


DinoG

Uuu ove su dobre :D

Tesko ih je naci da zadovoljavaju sve pa da se ne moraju distancirati

Robi

nisam reko da je tesko naci felge sa takvim rubom,nego felge koje imaju manji et od gore navedenog

casual

Citat: Robi  u 13 Siječanj 2014, 17:17:29
nisam reko da je tesko naci felge sa takvim rubom,nego felge koje imaju manji et od gore navedenog

samo treba tražiti
javi u pm kaj trebaÅ¡ točno pa naÄ'emo nekaj ;)

Robi

ma za sad nista,hvala. to su samo planovi da znam u kojem smjeru moram ic,kad se skupi lova krenut cemo u radove