Fiat Stilo dimenzije felgi

Autor milex, 01 Lipanj 2014, 23:21:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

milex

Da li je preporućljivo staviti  alu felge  od 16" ili 17"  na Fiata Stila 1 ,9   59 kw   SW ?

elak

po uputama od Fiata možeÅ¡ stavljati 15cola,16cola  ili 17cola felge.Od 15 cola ide dimenzija gume 195-65 ,od 16cola ide 205-55 a od 17 cola ide 215-45.Sto ti je colaža felge manja to ti je visina gume veća .Å¡to ti je visina gume veća to ti je udobnost auta veća ali se smanjuje stabilnost auta (dolazi do izražaja kad ulaziÅ¡ žešće u zavoj) i tako isto Å¡to ti je visina gume manja , udobnost je manja tj. auto je tvrÄ'i pa viÅ¡e osjetiÅ¡ rupe na asvaltu ali zato u zavojima auto ima bolje držanje.Velika je razlika i u cijeni guma ,dobre gume od 15 cola kupiÅ¡ za 500 kn a od 17cola da je kvalitetna guma treba ti 1000kn po gumi (cijene guma navodim odprilike).U Hrvatskoj svaku promjenu cola guma i felgi trebaÅ¡ prijaviti na tehničkom pregledu da ti upiÅ¡u u prometnu dozvolu ako oni ustanove da ta dimenzija može ići na dotični auto ili ako ti imaÅ¡ od ovlaÅ¡tenog fiatovog zastupnika koj dimenzije felgi i guma možeÅ¡ staviti.Konkretno u priručniku od fiat stila imaÅ¡ na zadnjoj stranici tabelu u kojoj su navedene sve dimenzije koje se mogu staviti i taj priručnik u tehničkom pregledu uvažavaju (bar je to bilo u mom slučaju).

milex

Hvala Vam na pojedinom razumjevanju i savjetima. Tranutno imam čelične felge 15" i njih hoću za zime, a za ljeto aluminijske .... hm.... sad zbog cijene guma naj isplativije su 15"

Evo našao sam neke polovne za 150 eura

Brine me ET 35  7 jota .....   da li bi mogle ići na Stila TSW 15"  4x 98  ....bojim se da ne izaÄ'u vani.....?????

cicili

ma nebi trebale, pogledaj koji ti je org et ali mislim da bi trebao biti isti.

milex

Cicili .... koje su ovo kod tebe na Puntu?

Ovako upravo prelisto sam knjigu manual book našao kod kolege ja nisam imao .....


            FELNE                                                      GUME

6  1/2J  x 15  ET43                                      195/65 R15  91T
                                                                         195/65 R15 91H
     
     7J x 16  ET 41                                          205/55 R 16 91W
     7J x 17  ET 41                                          215/45 R 17 87W

NaÅ¡ao sam ove   http://www.pik.ba/artikal/12155129/alu-felge-tsw-15-ke/

Buni me ovaj ET ????  :82:

Da li je ako je ET manji felga ide van rubnika blatobrana ili je obrnuto?

elak

da ,tako piÅ¡e u knjigi  i ne znam jesi vidio da za rezervni točak piÅ¡e 15 cola ET 35, po tome bi onda trebalo odgovarati

DinoG

U pravilu sto je manji ET to je felga vise vani, ali moras uzeti u obzir i sirinu same felge, jer ET 35 na 6j felgi i na 7j felgi su dvije razlicite stvari.
Pogledaj si stranicu willtheyfit.com , ukucas stare dimenzije i nove i vidis sve sta se mjenja i za koliko.
A i jos ET ti je u mm tako da tih 10 mm eventualne razlike ti nece igrat puno uloge pogotovo ako auto nije spustan ili tako nesto :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


chrisRi

17 coli smijes staviti na Stila jer je ta dimenzija homologirana.Ipak razmisli jer 80 ks je malo i osim izgleda neces imati nekih benificija.

draĹžen

Ja sam vozio i imam stila s 16. Vozio sam 15 i 17. Najbolje meni to izgleda s 17 a najudobniji i najjeftiniji je na 15. Sad go odluci sto hoces.

cicili

Et org mojih felgi je 32 ako se ne varam 6j. Ali to nema veze sa stilom, ipak je stilo skroz drugo auto. Tih 1 cm sto ce felga bit vani moze samo bolje izgledat jer obicno org su dosta uvucene.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk


cupavica lorena

najbolje izgleda na 17 ali najljepse se vozi na 16,ali tvoj je malo slab za 17,ove na linku lijepo izgledaju bez obzira sto su 15,bez straha ih mozes staviti na auto,ja imam takve na svome samo su 4 puta 100 rupe sa konusnim vijcima
ako nemate hobi,kupite fiat

cicili

a ako ces tako gledat sve je skupo. i 16 je skuplje od 15 a i 15 je skuplja od 14....

pitanje koliko je skuplje. 15 dobra guma kosta isto 700kn kod nas. 17 kupis savu za tu lovu skoro, ako ces nesto bolje onda je oko 1000 kn.

i mjenjas gume svakih 4-5 god ako imas i zimske za zimu. kupis i barem vozis lijepo auto 4-5 godina a za 4-5 god ko ziv ko mrtav. vjerovatno ni auto neces isto imat 5 god.  :D

ako hoces da je lijep uzmi 17 i amen. ako ti je bitno da je jeftinije nesto i ne igra ti ulogu vizualno kako izgleda auto uzmi 15 i gotovo.

AM


Poštovani, na autu su mi standardne alu felge za Stilo 16-ke.

Trazim sebi varijantu za zimu, mogu li 15ke celicne od fiata na JTD prednje diskove, zbog dimenzije diskova. Mozda je glupo pitanje, meni nije jer nisam imao nikad vece auto od Punto 1.4 GT Turbo i Bravo 1.6 6V :D

Ako mogu, od kojeg da trazim, moze li od Punta, ili moraju biti od Stila zbog ET-a ;)

Hvala

kiky776

Idu ti 15 16 17, ja imam 15 za zimu i 17 za ljeto a upisane sve 3 dimenzije

Poslano sa kucnog telefona

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Stilo M

195/65/15
Felge mogu i sa Lancie Lybre,Stilo, itd sa 4x98 rupama
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001