Gume (značajke i iskustva)

Autor zetsthebunny, 26 Studeni 2013, 21:04:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Citat: eLaCiD  u 19 Rujan 2023, 20:12:42Ak je na kamionu od 15 tona  :smile: .Kao što rekoh, na Puntu Mk1 izdržala je cca 60 tkm da se minimalno potrošila. Gurala bi najnormalnije još barem 10-20 tkm za tehnički bez 20 € u pepeljari :smile:.

Može izdražt i 100tk pogotvo plasitčana.
Guma sa 60tk je za bacit. Do 40tk ajde sve iznad je za bacanje. Ako pričamo o pravoj gumi a ne plastičani.

Mike20

Na lakšem autu može čak izdržati.
Meni niti jedna preko 30 000km ne izdrži
Ali ja ne vozim gume do graničnika, na neka 3 mm šare mijenjam

eLaCiD

Citat: Memphis  u 20 Rujan 2023, 07:59:11Može izdražt i 100tk pogotvo plasitčana.
Guma sa 60tk je za bacit. Do 40tk ajde sve iznad je za bacanje. Ako pričamo o pravoj gumi a ne plastičani.

Uniroyal Rainexpert ne spadaju u plastične ni pod razno. Evo ove moje izdržale na Puntu Mk1  ravno 53760 km sa šarom >3 mm. Pa ti vidi. :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis

Citat: Mike20  u 20 Rujan 2023, 16:08:02Na lakšem autu može čak izdržati.
Meni niti jedna preko 30 000km ne izdrži
Ali ja ne vozim gume do graničnika, na neka 3 mm šare mijenjam
Ne baš, sve ovisi o načinu vožnje. Nije isto jel si u gradu ili na autoputu. Ja sam GY i Conti imao po 60tkm na Puntu mk1 ali nakon 40tk guma već drastično gubi svojstva u odnosu na prvobitno i spremna je za otpad. Sve iznad toga je može se ... dok ne zatreba.
Citat: eLaCiD  u 20 Rujan 2023, 17:30:24Uniroyal Rainexpert ne spadaju u plastične ni pod razno. Evo ove moje izdržale na Puntu Mk1  ravno 53760 km sa šarom >3 mm. Pa ti vidi. :smile:
Nema to veze svaka guma sa godinama propada i pretvara se u plastiku. Jeftinija brže skuplja nešto sporije. Debljina šare nakon toga ti može biti 10 mm time nisi ništa dobio.

Dotz27

Da se uključim u raspravu, Memphis definitivno si u pravu samo nas balkanski mali um ne moze shvatit da debljina ripne ne znaci ama bas nista... I onda mi napise kao novo a staro 10godina :D Tko ne vjeruje neka proba izmedu jeftine a nove gume i stare ali skuplje.. Mislim i sam sam se uvjerio..

eLaCiD

Citat: Memphis  u 21 Rujan 2023, 08:47:38Ne baš, sve ovisi o načinu vožnje. Nije isto jel si u gradu ili na autoputu. Ja sam GY i Conti imao po 60tkm na Puntu mk1 ali nakon 40tk guma već drastično gubi svojstva u odnosu na prvobitno i spremna je za otpad. Sve iznad toga je može se ... dok ne zatreba.Nema to veze svaka guma sa godinama propada i pretvara se u plastiku. Jeftinija brže skuplja nešto sporije. Debljina šare nakon toga ti može biti 10 mm time nisi ništa dobio.

Pitanje je sad da li to guma gubi svojstva radi kilometraže ili vremena. Meni gume izdrže na kilometražu max godinu i pol.. znači nije "stara guma". Dakle na Mk1 53760 km = godina i pol.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Miha.

#1011
Imal sam ja neke gume stajale valjda 10god i dalje su bile mekane.. Ima jedan test na SAT-u baš nove vs stare nekorištene..
https://youtu.be/g-H42vtDroM?si=TTMlqLq-XCjFNRXl