Lakiranje poliranih alu felgi

Autor danijel044, 13 Travanj 2016, 15:23:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danijel044

Dakle iz naslova se već da naslutiti  Å¡to me muči...
Naime...kupio sam rabljene MOMO Strike  koje su na dijelovima tvornički polirane.

Naravno na jednoj od njih taj se lak  počeo ljuÅ¡titi i to na tom dijelu di su polirane.....

Mene zanima čime bi najbolje bilo skinuti ostatke tog laka ,a da se mehanički ne ošteti felga pošto je ona tvornički "izbrazdana" da bi se lak imao za šta uhvatiti . Dakle šmirglanje otpada ...strah me nekom kemijom da ne ostanu mrlje ..

Imate koga za preporučiti da mi to odradi?

gokiSP

Kojom god kemijom isao to skidati, ostati ce fleke koje ces morati izbrusiti. Dakle,  jedina opcija je brusenje, poliranje i lakiranje. Lak ce drzati dok ga nesto ne osteti, a onda ce se poceti ljustiti, kao i sada.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk


Antonijo

Citat: danijel044  u 13 Travanj 2016, 15:23:28
Dakle iz naslova se već da naslutiti  Å¡to me muči...
Naime...kupio sam rabljene MOMO Strike  koje su na dijelovima tvornički polirane.

Naravno na jednoj od njih taj se lak  počeo ljuÅ¡titi i to na tom dijelu di su polirane.....

Mene zanima čime bi najbolje bilo skinuti ostatke tog laka ,a da se mehanički ne ošteti felga pošto je ona tvornički "izbrazdana" da bi se lak imao za šta uhvatiti . Dakle šmirglanje otpada ...strah me nekom kemijom da ne ostanu mrlje ..

Imate koga za preporučiti da mi to odradi?

Možeš probati sredstvom za uklanjanje starih naliča Desol, jer neče oštetiti aluminij.
Naneseš u debljini cca 1mm i onda ga pokriiješ najlonskom vrećicom, a rubove vrećice zalijepiš pik trakom, tako češ spriječiti da sredstvo isparava.
Zavisno o debljini sloja boje na felgi za cca 30-60 minuta stari nalič će nabubriti pa češ ga vrlo lako ukloniti s felge.
http://www.chromos-bil.hr/index.php/proizvodi/proizvodi-za-interijer/item/luxal-desol


TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE