CNC obrada felgi

Autor robert_zd, 20 Kolovoz 2016, 14:43:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Michael

Citat: Stig  u 25 Kolovoz 2016, 13:55:10
Suki?

Suki je kralj ureÄ'ivanja, samo steta sto je u BiH. Nekima je preskupo slanje felgi, mada se s njim sve mozes dogovoriti.
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

DinoG

E bas on, meni cak nije ni daleko :D a sto se tice dogovora, otvorena komunikacija i nema sta se ne moze. Dosao sam bio kod njega i imao je nekih 8 do 10 setova za napraviti i kaze za najkasnije 2 tjedna ce biti gotove i kako je rekao tako je i bilo :)

Puno govori cinjenica da je radio felge od obicnih oem do ultra rijetkih/skupih BBS, Vossen, itd

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


robert_zd

S cime ispolirat sad ovaj aluminij do sjaja? koju pastu koristite i di kupujete? Rucno ili krpicom na busilici / brusilici ?

AntonioK

Imaš jedan dučan na bulevaru di se kupuje nekakva limarija oni ti imaju pastu za poliranje aluminija

DinoG

Imas vise nacina i svatko ce ti reci nesto drugo.
Za pocetak mozes koristiti recimo purol pastu, ona je malo grublja i dati ce ti taj pocetni sjaj, ali ce ostati malo mat, poslje nje mozes proci kredom za poliranje s pamucnom krpicom s nastavkom za busilicu, a na kraju svega neka fina pasta za zrcalni sjaj. Ja koristim ovu...



Cuo sam da neki rade sa sapunom za inox i pamucnom krpom na busilici, ali to nisam probao pa ne mogu ni reci iskusta

robert_zd

Citat: AntonioK  u 02 Rujan 2016, 12:29:05
Imaš jedan dučan na bulevaru di se kupuje nekakva limarija oni ti imaju pastu za poliranje aluminija

Kod semafora onaj ducan vjerojatno, pogledam bas.  Gledao sam svugdi al nigdi nisam neki set krpica i paste nasao. Bauhaus ima al takav vec imam doma, smedja i plava kreda, al nije me odusevilo

danci1993

Citat: robert_zd  u 02 Rujan 2016, 13:12:30
Kod semafora onaj ducan vjerojatno, pogledam bas.  Gledao sam svugdi al nigdi nisam neki set krpica i paste nasao. Bauhaus ima al takav vec imam doma, smedja i plava kreda, al nije me odusevilo
meni su te krede okej, mozda nisi napravio dobru obradu i pripremu za krede...

robert_zd

Ma mislim da jesam, felga je pobrusena sve do 2000 papirom, pratio YouTube :-) Nego ta kreda slabo ostaje na toj cetki od tkanine, mozda je i rok istekao tko zna. Uzeo sam danas u bauhausa bas za aluminij neka pasta, nastavak za busilicu i krpicu. E nisam stiga nego samo par krakova probat. Uglavnom jel normalno da se ta krpica tako brzo zacrni? Jel se pere il uzima nova? Ne vjerujem da kad pocrni skroz daje dobre rezultate  :ohmy:

DinoG

Normalno je, dok god se ne uglaca se moze koristiti, ali najbolje kad vec bude ful crna promjeniti. Govorim za ove obicne krpe. Ove za busilicu mi se nisu zacrnile jos

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


gokiSP

Tako ispolirani aluminij kad se polakira nema dobru bazu na kojoj se drzi lak i kad prvi kamencic kvrcne u lak onda vrlo lako ode i ostatak. Ne treba izvlaciti savrseni sjaj za lak, ipak bi trebalo ostati malo mat prije lakiranja.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk


robert_zd

Citat: gokiSP  u 03 Rujan 2016, 00:02:24
Tako ispolirani aluminij kad se polakira nema dobru bazu na kojoj se drzi lak i kad prvi kamencic kvrcne u lak onda vrlo lako ode i ostatak. Ne treba izvlaciti savrseni sjaj za lak, ipak bi trebalo ostati malo mat prije lakiranja.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Vidis to nisam znao, zahvaljujem na informaciji. Sto se tice lakiranja. Jel ima kod nas kupit 2komponentni lak u spreju? Onaj sto koriste pituri je takav ako se ne varam i bolji je? naravno oni ne koriste limenke jer je vjerojatno masu skuplje.

gokiSP

U spreju ne postoji nista 2k. Sve sto je u spreju je 1k i ja bi preporucio da se to ne koristi jer time nanosis vrlo tanak sloj laka.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk


robert_zd

Vidio sam negdi na YouTubu da postoji. Limenka ima neku ampulu odispod koja se prvo razbije. Ako nema kod nas u prodaji dat cu nekom pituru da baci lak preko, slazem se da je ovaj 1k tanak za takvo sto.

AntonioK

Najbolje ti je otiči u Spectruma ,pa njih pitaj za lakove
Meni su radili neku bazu za felge (imao sam neka oštečenja po njima)

robert_zd

Citat: AntonioK  u 03 Rujan 2016, 13:21:20
Najbolje ti je otiči u Spectruma ,pa njih pitaj za lakove
Meni su radili neku bazu za felge (imao sam neka oštečenja po njima)
Hocu, tamo sam uzimao i brusni papir, barem je sve uredno slozeno i ima izbora. U vecini trgovina izbor 0 bodova  :ohmy: