Uređenje alu felgi

Autor TOMMYmk1, 23 Kolovoz 2016, 22:06:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

TOMMYmk1

Lagano pitanje :D zanima me uzeo bi alu felge,pa bi ih htio polakirati u bijelo,zanima kako ih ocisiti i scime prije farbanja  :smile:

Bravissimo

Baci oko na ove momke, iako ih neki drže samo za zaje*anciju, može se naučiti nešto od njih ;)
https://www.youtube.com/watch?v=_oG-1uzLJr0

casual

Citat: TOMMYmk1  u 23 Kolovoz 2016, 22:06:32
Lagano pitanje :D zanima me uzeo bi alu felge,pa bi ih htio polakirati u bijelo,zanima kako ih ocisiti i scime prije farbanja  :smile:

ako hoćeš napraviti kako spada, pjeskarenje i onda lakiranje
ja bi raÄ'e preporučio plastifikaciju umjesto lakiranja ;)

Michael

Najbolje sredstvo za skidanje stare boje je Desol. Drugi nacin je dati nekome da ih ispjeskari.
Nakon Desola vazno je da se to sredstvo dobro ispere kako nebi nastradala nova boja koja ce se nanijeti na felge.
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Tono92

Citat: casual  u 23 Kolovoz 2016, 23:55:00
ako hoćeš napraviti kako spada, pjeskarenje i onda lakiranje
ja bi raÄ'e preporučio plastifikaciju umjesto lakiranja ;)
Plastifikacija definitivno !!!!

Antonijo

Citat: Michael  u 24 Kolovoz 2016, 00:04:03
Najbolje sredstvo za skidanje stare boje je Desol. Drugi nacin je dati nekome da ih ispjeskari.
Nakon Desola vazno je da se to sredstvo dobro ispere kako nebi nastradala nova boja koja ce se nanijeti na felge.

Desol kada ishlapi prestaje njegovo djelovanje   :ernaehrung004:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

danci1993

ajde da i ja postavim jedno pitanje, moje su isto dosta izgrebane, mislio sam ih kitat obicnim kitom, jel se moze poslje kitanja obavit plastifikacija...

casual

Citat: danci1993  u 24 Kolovoz 2016, 09:01:20
ajde da i ja postavim jedno pitanje, moje su isto dosta izgrebane, mislio sam ih kitat obicnim kitom, jel se moze poslje kitanja obavit plastifikacija...

ne može

tj može, ali ti nitko to neće napraviti jel je drukčiji način plastifikacije i malo je veća zajebancija, pa mu se to ne isplati za 4 felge

Boxer

Ma kakvo plastificiranje, pa nije to stalaža za skladište :)

Ja sam farbao felge sam, što ćeš, sirotinja, nemam za majstora :)



Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

danci1993

ma i ja cu ih farbat ali rade bi iso na ovu soluciju plastifikacije, nemam kompresor a volio bi BAREM dvokomponentni bezbojni stavit na njih....

Mike20

Popjeskariš, samo zna ostati gruba površina, pokitaš neravnine ili potokariš, primer za obojane metale i dalje boja kakvu hoćeš

Stilo M

Ja taman krecem jedne 16 zimske alu sredit malo
Prvo pobrusit sva ostecenja,malo pokitat gdi treba,prajmer,baza i lak.. i to je to
Ja cu si sve napravit do laka..bazu mogu sam prespricat ali lak ne
To cu odnest nekom da mi fino na spricu prelakira jer nemam kompresor a i nemam iskustva sa lakom bas
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Boxer

Kupiš kvalitetan akrilni bezbojni u spreju ali kvalitetan a ne onaj Renco za 20kn i napraviš ih bez greške. Ja za manje stvari kupujem bezbojni od DECO COLOR-a i stvarno je kvalitetan lak, ima doboljno pritiska u boci i da se jaaaaako dobro napravit. 2 spreja su dovoljna za 4 felge, prvo samo malo zamaglit i pričekat par minuta i onda još jedna ruka i ko novo
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

TOMMYmk1

hvalaa na odgovorima,uzel sam auto imam felge sa novim gumama 13" htel bi ih u bijelu pofarbati,samo moram naci nkj scime najbolje ocistiti,samo ih ošmirglaaam ili?

gokiSP

Plastificirane felge se jako tesko ponovno pjeskare, a isto tako jako tesko se pripremaju za lakiranje.

Najkvalitetnije je opjeskarit, ali kod nekoga tko se time bavi kako treba i gdje mozes birati grubocu u mikronima, staviti epoxy prajmer, bazu i kvalietan lak. Takva felga moze nadziviti auto.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk