Punto Mk2A 185/60 R14 i upis u prometnu

Autor Echo, 31 Prosinac 2017, 12:02:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Echo

Da li ima netko na forumu tko mi može potvrditi ili opovrgnuti informaciju da se na Punto Mk2A ('99-'03) motor 1.2 8 ventila sa servom može upisati dimenzija 185/60 R14?

Ja na svojem bez serva imam 155/80 R13 i 165/70 R14, dodatno u napomeni 175/65 R15, 185/65 R15 i 195/55 R16. Dodatne dimenzije su upisane uz potvrdu ovlaštenog prodavatelja na tehničkom i uzete se iz zadnjeg godišta proizvodnje ('12) za motor 1.2 s 8 ventila.

Imam glanc nove zimske gume 185/60 na original Fiat alu felgama 14 cola, a kako sam se razbio i morao ponovno na tehnički razmišljam da bi ipak prebacio svoj motor i getribu jer imaju malo kilometara, sve je servisirano kad sam uzeo auto pred mjesec dana, u drugi Puntić koji sam našao jako povoljno, a ima skoro svu opremu, moj ima samo klimu i sad ispucane zračne jastuke...koji ne služe više ničemu.

Mike20

Ja sam ih imao upisane na oba Punta mk2b koji se tehnički ne razlikuje po tim pitanjima od mk2a

Echo

Sa ili bez serva? Našao sam u priručniku od svog razbitog Punta da jer servo imao opcionalno 185/60 R14 umjesto 165/70 R14 i naravno već navedena 155/80 R13 za 8 ventila...

Multijet

Mk2  1,9 jtd motori su imali tvornički tu dimenziju koliko znam tak da nebi smjelo biti problema prilikom upisa, upiÅ¡u ti sve dimenzije koje su dolazile sa modelom a ostale uz atest
0989739290

Echo

Nemaju 185/60 R14 u kompjuteru za 1.2, čak ni za jači sa 16 ventila, zvao danas da provjerim, traže me opet potvrdu generalnog uvoznika

Mike20


topolino

Uzmi owners manual ili vlasnicki prirucnik po naski. Dodi na STP predaj ga i reci pisi sta vidis pod sekciju gume. Bila je kratko na snazi CVH direktiva da se moze upisati dimenzija samo za pojedini motor i opremu koja jedosla sa tim autom. Sada mozes ponovo upisati dimenziju i za HGT na 1.2 S. Ja sam upisao za svojeg sa 1.5 16v GSi. Prvo su na STP filozofirali kako te dimenzije nema u kompjuteru, kako se GSi nije prodavao kod nas, pa nemoze upisati. Onda mi dopizdilo zvao CVH i rekao imam vlasnicki manual u kojem pise ta dimenzija i na STP nece upisati. Nakraju dosao natrag u STP zvali oni glavnog kotrolora, on CVH i uz puno isprika i ribanja djelatnice na salteru upisali sve dimenzije guma koje su isle na njega od LS opreme do GSi modela. Cak nisu ni pitali zasto je prirucnik na engleskom jer u hr prirucniku nema te dimenzije gume niti GSi modela :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

Upravo tako, imam dobar izvor informacija na STP, trebalo bi se moći upisati sve dimenzije koje su tvornički dolazile za taj i taj model.
Netko ne zna svoj posao 😉
0989739290

punto mk1

danas san čita knjigu vozila od svog punta i pod gume mi piÅ¡e 1.2 8v sa servom dimenzije 165 70n  14 i 185 60 14 sa napomenom za specifična tržiÅ¡ta . je li onda mogu upisati na tehničkom bez atesta ?

Mike20