Fiat Ulysse - kvarovi getribe

Autor OLD WEBER, 15 Kolovoz 2012, 15:42:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

OLD WEBER

problemi nastaju, jer davač na mjenjaču ne "izdrži" 100-200km . Promjenjena sajla i sve po starom . dali se neko susreo sa sličnim problemom ( p806 , Yumpi , Skudo , Evasion , ...)??Ako neko ima na prodaju , kupujem kmh sat , km sajlu i davač na mjenjaču , pa moždfa tako riješim problem .Nadalje , od čega bi odgovarao ventilator klime koji dolazi sa prtednje strane hladnjaka (R espace?)Hvala na pomoći !

zvrk

Pozdrav,

Pošto kod nas jako malo ljudi vozi taj tip Fiata...vjerojatno će te se morati malo strpiti dok vam ne odgovori netko od "mehaničara" sa foruma...jer ih je većina na GO.

Možda netko zna..pa se javi.
Inače...što se tiče kupnje/prodaje dijelova...imamo podforum posebno za to gdje se da oglas...a u temama se suzdržavamo oko toga.

Nadam se da će se netko naći da vam pomogne.

Pozdrav  :papa:

tutto

Što se tiče ventilatora klime, ne znam koji je model, ali Fiat Ulysse je skoro ista stvar kao i Citroen C8 ili Peugeot 807 pa bi trebao pasati isti ventilator. Zavisi koji je motor unutra.

Samo, kako to misliÅ¡ da ima km sajlu do brzinomjera i davač (impulsator) na getribi. MisliÅ¡ ima pinjon i sajlu ? Ili samo tzv. impuslator (davač) sa žicama ? Ili pod davač misliÅ¡ na običan pinjon na kojeg ide sajla ??  :neznam:
Ako imaš impulsator (davač), on se u biti ne popravlja ali ima ljudi koji su ga rastavljali, popravljali i popravili jer unutra ima mala štampana pločica na kojoj može puknuti lem pa se to malo prelemi i bude ok.
Ja se s tim nisam bavio pa ti ne mogu ništa konkretnije reći, već samo koliko sam čuo ovako općenito oko toga i tako nešto pomalo....

OLD WEBER

Tako je . Svi su ti monovolumeni skoro isti i vežu ih mnoge iste stvari i problemi.U katalogu djelova navodi se da se ti davači ugraÄ'uju u dosta Peugeota , Citroena . Jedan model je ; zupčanik sa nekim kao reduktor i u njega se kopča sajla , drugi model je isti takav ali joÅ¡ ima kopčanje za dvije žice (takav je kod mene ) i treći je samo sa žicama bez sajle . Slična stvar je i kod ventilatora klime . Ima viÅ¡e modela i hladnjaka i ventilatora . Zakomplicirali su sa godiÅ¡tima i sa modelima . Tako da postoje sa : 2  , 3 , 4 ventilatora . Ova zadnja kombinacija je sa dva ventilatora sa motorne strane i dva ventilatora sa prednje strane (ispred hladnjaka klime ) .Meni treba onaj sa prednje strane ili možda je neko imao sličnih problema pa zna od čega mogu upasirati . Potreban je ventilator koji će puhat u hladnjak otprilike od 28-30 cm u promjeru i da nije deblji od 10 cm .

tutto

Ne znam ti za ovo oko sajle. Jedino ako se SEB oglasi, on bi mogao znati nešto više, ali to su svakako dosta rijetki auti pa rijetko tko ima nekog iskustva. Pričekaj još malo, javit će ti se već netko....
Znači imaš model sa pinjonom (onaj zupčanik kaj se gura u getribu) i još uz njega imaš nešto kao davač na šta se kopčaju dvije žice, ali imaš i sajlu koja ide do brzinomjera. Jel tako ?

Za ventilator mi isto ne pada na pamet od čega bi ti moglo pasati. Možda najbolje otići sa uzorkom na neki veliki otpad pa vidjet šta bi se moglo pripasati...
A šta je inače sa ventilatorom ? Udaren auto pa se slomio ili...??
Mislim, da nije možda prestao raditi zbog istroÅ¡enih četkica, a to se može složit.....   
Ili samo promjenit motor ventilatora (stavit od nekog drugog auta), a tvoj ventilator pripasati na njega....

U drugom postu si malo bolje pojasnio situaciju oko brzinomjera, daj sad malo i oko ventilatora (jel riknuo, puknuo, uopće ga nemaš, radi, ne radi,....).
Ako već ne mogu ja, lakše će ti netko drugi pomoći ako mu daš konkretnije informacije.

OLD WEBER

Ventilator klime , nije radio kad sam kupio auto , da bi se ustanovilo da je BLOKIRAN !!! Nemogu naći elektromotor , jer ovaj moj ima osovinu od 10mm i motor je "plitak" i širok . Sve mi se čini da će biti najbolje naći drugi hladnjak sa ventilatorima !

tutto

Ako je blokiran onda vjerojatno nije za popravak iako uvijek treba pokušati jer ionako nemaš kaj za izgubit.
Jesi ga probao rastavit i vidjet zašto je blokirao ?

autoservis-edo

Takav ventilator kakav ti trazis da stoji ispred kilera i da puse prema motoru ima ti opel astra g linija znaci negdje oko 2000 godina,citroen xantia,xm,bmw e34 1989-1995 godina sa klimom,ustvari svi ovi auti koje sam naveo imaju klimu i to im je dodatni ventilator za klimu. Imas i univerzalne od firme Spal,oni su ti jako tanki i imas ih razlicitih snaga i promjera.

zvrk

U Zagrebu ima firma (naš sponzor) koji je distributer hladnjaka (a imaju i ventilatore) za sva vozila...i mislim da šalju za cijelu RH. Cijene su jako pristupačne.....ja sam kupio nov kiler po cijeni rabljenog.

Zove se AHC. http://www.ahc.hr/
Ako ne naÄ'eÅ¡ ovako..nazovi ih....i pitaj...da se sve naručiti....  :good: