Ritmo 1978-1987

Autor LP3871, 13 Siječanj 2007, 01:32:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

LP3871



Predstavljen 1978. bio je predodreÄ'en za pokoravanje Fiatovih tradicionalnih tržiÅ¡ta Italije i Å panjolske. Bertone je napravio dizajn za mali obiteljski automobil kojije koristio podvozje i mehaniku proslavljenoga 128. Proboj je raÄ'en prema TržiÅ¡tima Amerika i Engleske. Fiat je s Ritmom odlučio ponovo uvesti neÅ¡to novo.
Ponovo je Fiat u nečemu prvi, tehnološki superioran.
Ritmo je 1978 bio prvi serijski automobil koji je u potpunosti proizveden u robotiziranoj tvornici i kojega su proizveli roboti, dakle godina je 1978! U prvotnoj ponudi bila su tri motora. 1,1 s 60KS, 1,3 s 65 KS i 1,5 s 75KS. Motori su bili odlični no problčem je bio u velikoj ukupnoj masi Ritma.
I to je samo početak problema.



Ritmo krasi vrlo neobičan i za to vrijeme moderan dizajn koji na tržiÅ¡tu konzervativne Engleske ne pronalazi najbolji put do kupaca, a u America katastrofa je drugih razmjera. Predstavljen pod imenom Ritmo nije proÅ¡ao na konzervativnom američkom tržiÅ¡tu zbog dizajna ali i zbog činjenice da je ime Ritmo na američkom tržiÅ¡tu bilo rezervirano za kolekciju proizvoda za žensku higijenu, vrlo brzo Ritmo u Americi postaje Fiat Strada. No s Ritmom tu ne prestaju problemi, elektronika je loÅ¡a a kao najloÅ¡iji dio ovog auta ističu se mjenjačka kutija i limarija. Lim je raÄ'en od ruskog čelika i bio je podložan vrlo brzoj koroziji, sve je to dovelo Fiat na zao glas koji se povlači i danas zbog nečega Å¡to je trajalo vrlo kratko.
Ritmo je zbog načina proizvodnje jeftiniji od konkurencije i 1980. uz ispravke navedenih kvarova i bugova pre3dstavlja se i 1,7 litreni diesel s 55KS. Pa zatim predstavljanje Ritma Super koji je imao obnovljeni 1,3 litreni motor, sada na 75KS a 1,5 litreni se diže na 85KS. Kasnije se pojavljuje i 105TC model koji je imao 1,6 litreni, odavno poznati motor s 105KS a par mjeseci kasnije i pravi dragulj u ponudi malih obiteljskih automobila, 125 TC Abarth s 2,0 litrenim motorom, samoventilirajućim diskovima i još naprednih riješenja.



1982 izlazi verzija MK2 kao rezultat redizajna i Ritmo je napokon na stazi uspijeha, predstavljen je obnovljeni 125 TC koji je sada 130TC, ojačan a 1983 predstavlja se i cabrio verzija. Kao izvedenica Ritma 1983 predstavljena je i limuzinska izvedba Regata koja je postigla veliki uspijeh izvan Italije.
Ritmo se prestaje proizvoditi 1987, a njegov naslijednik je Tipo.




Annabella

to je imala moja tetka prije 10 god.mogu rec da ju je dobro sluzio....

STOLE ABARTH

ovakav ritmo je meni nesto posebno...

samo jako je tesko nac ovog mk1


ritmo


marchi

jako dobar autic sa jako losom limarijom. davne 1995 i 1996 crveni ritmo 75 me uveo u svijet fiata...
tipo 1.6 i.e.

marcokc

ja sam imao verziju s1.5 lancijinim motorom,zaljubljen sam u taj autop kak je to išlo

BOBO


boresky

Mislim da je Ritmo bio Å¡amarčina Å¡vabama ali i ostaloj europskoj ekipi!Zakaj su hrÄ'avili?Zato kaj rusi rade aute od 4 mm lima da ne spretrulje brzo.Ritmo je imao tanak lim pa je iÅ¡lo sve pa pa. :funny:Å teta auta!Već jaaako dugo nisam vidio Ritma,mk 1 bar 20 godina :82:
+ ko ne maze,taj ne vozi +

tipo 1.7d

prije nekih 15g   :D  imao je Babić u gornjem gradu crni 105tc

Dario 1

ima domagoj sa crofiata ritma abartha kompletno restauriranog...predobar auto

mike21

moj stari je prije 10-ak god. imao ritma 1.7d, ali lik od kojeg smo ga kupili lijepo nas je zahebo jer ga je doslovno unistio neodrzavanjem, em limarija em motor...

abarth


zvrk


franjo-fritz

Citat: Dario 1  u 19 Svibanj 2010, 21:13:56
ima domagoj sa crofiata ritma abartha kompletno restauriranog...predobar auto
auto još dan ,danas nije sklopljen . još je u atomima
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zvrk

koje je boje taj ritmo? jel bijeli?