Scudo 1.6 benzin 1997

Autor mars123, 23 Studeni 2014, 18:17:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mars123

Pozdrav,

volio bih ako mi netko može kazati nešto o Scudu 1.6 benzin, dobre i loše strane, pošto ga planiram sutra ići detaljno pogledati. Prema oglasnicima tih 1.6 benzin baš i nema u HR kako je sa nabavkom dijelova? Vlasnik kaže da mu zna ponekad u 3 brzini kad smanjuje gas ispasti iz brzine, što bi to moglo biti, dali je to neki veliki kvar? Ako mi netko još večeras nešto odgovori bio bih zahvalan.

mars123

Scudo je dovežen i sada je u vlasništvu sportskog kluba, ima problem sa "iskakanjem" mjenjača u 3 i 5 brzini, kao da nesjedne do kraja (netko iskustvo...?), inaće pošto je benzinac planiramo ubaciti plin u njega, jer pravimo dosta kilometara. Ako netko može pomoći preporukom gdje najpovoljnije nabavljati dijelove i nove i polovne?

topolino

Koliko vidim po motoru mjenjac bi trebao pasati sa tipa, jedino scudo ima sigurno kraci finalni prijenos pa bi bilo pametno staviti diferencijal sa scuda.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cupavica lorena

to je motor PSA grupacije a i njihov mjenjac,sa peugeota expert i citroena jumpy
ako nemate hobi,kupite fiat

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cupavica lorena

a j... ga ponekad po tjedan dana ne pogledam na forum,pretpostavljam da je u pitanju putnicki plave boje
ako nemate hobi,kupite fiat

topolino

zanimljivo u wiki na vise jezika mi daje za 1.6 fiat 220A2000 dokle 2.0 je PSA
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cupavica lorena

to jesu hibridi svo troje ali do sada nisam sarafio po scudu da je imao fiat motor ili mjenjac,niti dizel niti benzin cak je i 2.0 jtd PSA motor,ako je u pitanju auto koji mislim da je,motor i mjenjac u njemu je PSA,isao sam ga gledati prije godinu i malo vise,ali bez obzira na motor mjenjac je puno jaci nego na tipu nazalost po naseg kolegu
ako nemate hobi,kupite fiat

topolino

Evo gledao slike motora fiatov SOHC i da nasao puno oglasa sa mjenjacima :(
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mars123

Citat: cupavica lorena  u 10 Prosinac 2014, 20:36:57
to je motor PSA grupacije a i njihov mjenjac,sa peugeota expert i citroena jumpy

ovo je jako koristan podatak, hvala, nadam se da ćemo nešto srediti

mars123

Citat: cupavica lorena  u 10 Prosinac 2014, 20:43:25
a j... ga ponekad po tjedan dana ne pogledam na forum,pretpostavljam da je u pitanju putnicki plave boje

nije plavi nego bijeli 8+1 iz Broda je bio, a sad je postao klupsko vozilo za natjecanja

ako netko zna trebali bi zadnji red sjedala

mars123

Citat: topolino  u 10 Prosinac 2014, 21:06:22
Evo gledao slike motora fiatov SOHC i da nasao puno oglasa sa mjenjacima :(

Molim te pošalji mi link od stranica sa mjenjačima

mars123

Zahvaljujući vaÅ¡im odgovorima skužio sam da i Peugeot expert i Citroen Jumpy su isto potpuno isto vozilo kao i Scudo, čak im i  unutraÅ¡njost potpuno ista i snaga motora 58 kw, a to bi nam moglo jako pomoći kod nabavke dijelova.
Potvrdite mi ako je tako.

cupavica lorena

da ista samo drugi predznak
ako nemate hobi,kupite fiat

topolino

Sve su van hr i pretezito firme koje se bave time tako da nisu jeftini. Upisi u google scudo 1.6 ili fiat 220A2000. Mozes opisati kako se manifestira problem? Mjenjac krci kod ulaska u brzinu, nece uci u brzinu kao da nepostoji ta brzina, prebaci u brzinu i kada pustas kvacilo ispadne iz brzine, ima li kakvih zvukova iz mjenjaca (zujanje, zveckanje, mjevenje), da li napravi klak kod pustanja kvacila u voznji. Probaj za pocetak pogledati u manualu koje ulje ide u mjenjac pa ga zamjeni. Pazi na oznaku GL4, GL4+, GL5. Nemoj stavljati ulje GL5 ako je oznaka GL4/GL4+, to ce donekle pomoci ako nije mjenjac totalno u banani. Kada mjenjas ulje pogledaj dali ima metalne prasine na cepu i kakvo je ulje.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: