Vise snage ducato1.9td.82ks

Autor Tomislav01, 08 Listopad 2021, 11:30:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tomislav01

Pozdrav svima,
Znaci ,odnedavno sam postao vlasnik  kampera Fiat ducato 1.9td, 1999 godina,inace u vrhunskom stanju,67.000 km i sve je super ocuvano i radi.No,motor sa svojih 82 ks je bas slabasan za prilicnu masu.Na manjoj uzbrdici 45-50km/h je vrh i doslovno smetam na cesti.Uglavnom na koji nacin malo pojacati motor,malo vise pritiska iz turba ,pa malo vise i goriva ili swap jaci motor ...

Boxer

#1
Swap ima smisla jedino na 2.8 idTD koji je relativno kompatibilan

https://www.auti.hr/fiat-ducato-2-8-idtd-kombi-zatvoreni-2000-gdjelovi-limarije-i-mehanike/1327183
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

Bez kompletnog kombija za swap zahvat nema smisla. I snagaod 90ks kako pise u oglasu i nije neki dobitak.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

90kw, ne ks, to je cca 125ks, a radi veće kubikaže, dosta veći moment

Tomislav01

Vozio davno u vojsci taj 2.8,i to je ludo islo,a pojacat ovog 1.9 ima li to smisla...

Boxer

Taj 1.9 nije motor za teretni auto već za osobni. To je već popriličan hendikep, nije razvijan za teglenje takve mazge. 2.8 je iveco motor, to je čisti teretnjak i totalno drugi svijet
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tomislav01

Hvala vam na odgovorima, ok 2.8 za sad vodi.Gledao sa još po oglasnicima jtd,relativno su jeftini auti,81kw mi je čisto dosta.Znam da je puuno više struje i problema oko nje,al ak ide cijeli auto nebi trebalo bit nemoguce,kaj oko toga mislite?

Mike20

Ako sam slažeš, da definitivno. Ak nekome plaćaš, koštat će.
Ak imaš cijeli drugi auto, nije problem.
Pošto je riječ o kamperu, mislim da vrijedi uložiti.

Boxer

2.8 je Iveco motor, za kampera je to najbolja solucija
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tomislav01

sam bi slagao sve,imam mjesta ,alata,nešto znanja...Do proljeća bi htio to odradit,pa zasad skupljam info što i kako i koji motor će ići .Jel taj 1.9jtd možda paše na ducatovu getribu 1.9 td bez nekih međuploča ,ako neko zna?

topolino

Nema zamjene za kubike. Kupi cjeli kombi 2.8 DiTd i presadi sve u svoj. Od ovjesa do motora. On ti ima najmanje struje dokle jtd je muka za pospajati svu struju na kombi koji ima tri zice u kriz. Da nekazem da ces 2.8 lakse atestirati nego jtd. Samo sve poslikaj za atest.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Malo sam prekopao po teti wiki i tamo kaze fiat samo 1.9d i td. Ostalo 2.5 i 2.8 sve sofim cak i u iveco daily.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

#12
Naravno, i 2,5 i 2,8 su Iveco motori i sve su to Sofim blokovi. Najbolje mu je da uzme cijeli kombi, ali Ducato a ne Iveco, Iveco ima zadnji pogon, drukčije okrenut motor, drugačiju getribu a Ducato se da naći jeftino, čak i da stavi noviji 2,8 jtd neće imati veliki problema. 2,8 IdTd su radili samo 2 godine i njih nema baš puno. Moj brat ima Putničkog 8+1 Ducata 2,3 jtd, to ide fantastično i ne troši puno, daleko manje od 2,5 td ili 2,8 IdTd
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tomislav01

Pozdrav,evo da se javim sa novostima , kamper danas upaljen nakon cca mj.dana 1.9td na prvi okret ,zagrijan ,dao gas do pola otprilike i počeo lupkat odjednom .Dost jako se čuje ,ugasio ga ,malo kasnije ponovo upalio a on i dalje tucka,mislim da mu je došao kraj i da ide van .Pa ako neko zna kakvu jaču zamjenu bio bi zahvalan...