Punto GT - upgrade kocnica

Autor dondo23, 23 Studeni 2015, 12:01:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

the-rider

stane i od alfe, ja imam 284, probao sam i 288, samo za 288 bi morao stavljati distance jer je plici disk pa sam stavio 284, sa 166-ice klijesta
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Stig

Citat: ludaman  u 23 Studeni 2015, 20:09:12
Izmjeri koliko je razmak rupa na rukavcu za celjust. Imam doma nekih celjusti od tempre 4x4 (284 disk) i od coupea 20vt (Brembo 4 klipa, 305 disk) pa cemo vidit dali ti sta pase od toga.

I jedna bitna stvar prije nego pljunes lovu.
Ako ti auto slabo koci - trebaju ti dobri diskovi sa adekvatnim plocicama i dobra tekucina
Ako ti auto dobro koci ali se kocnice pregrijavaju i nakon par kocenja ostajes bez istih - trebaju ti veci diskovi

Puno ljudi misli da ce sa vecim celjustima i diskovima auto bolje kociti. Tesko, vrlo tesko....
Dat cu primjer.
Sa originalnim kocnicama na prednjoj osovini imas 2000N silu kocenja
Stavis 4 klipa Brembo sa 305 diskom i imas 2100N silu kocenja
Dobitak manje od 5% a ubio si vise od 500e da slozis kocnice.

Drugi primjer.
Trenutno stanje ti veli 1500N sila kocenja
Stavis dobre diskove sa adekvatnim plocicama, kvalitetnu kocionu tekucinu i dobijes 2100N silu
Razlika skoro 30% i to je ono sto ces osjetit

(sve brojke oko sile kocenja su samo da bi se dao primjer, ne moraju odgovarati stvarnom stanju na tvom autu)

Istina, ili sto mnogi naprave, stave 4 klipna kljesta i onda upakuju bzvz neke polove diskove i plocice i to na kraju koci slabo naspram kako bi trebalo kociti, a to je isto mogao imati sa malo boljim diskovima/plocicama na standardnim kljestima za 3x manje love..

Ali kad smo vec kod 4 klipa kljesta, ako je sve gore kako spada, razlika je velika i u doziranju kocnice, ne samo u jacini kocenja, a to je ono sto je meni recimo jednako vazno kao i koliko bolje koci.. A na to malo tko obraca paznju..

ludaman

O da, mudro zboris. Pitanje je samo koliko ce u njegovom slucaju glavni kocioni od Punta moci "gurati" 8 klipova i vise od 100% vecu povrsinu klipova

Ali koliko sam vidio na Punta bi mogao pasati glavni kocioni od coupea 20vt. Nisam ziher, ali vrlo vjerojatno bi mogao pasati.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

kiky776

Baš sam to htio spomenut, kada sam bio ja na 1.6 bravu stavljao ventilirajuće od 1.8, i iza diskove, nisam bio dirao kočioni cilindar, a kad sam njega još promjenio (od hgt-a), razlika se već jako osjetila
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7