Punto MK1 potrosnja

Autor Devoxx, 30 Prosinac 2015, 23:09:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Devoxx

Imam osjecaj da mi puno trosi 1.1 55 fiat punto koliko trosi na 100km zimi kod Vas..

hellboy152

Kolega nedavno prodao takvog, njemu je trošio 6-7 l.

the-rider

sta potrosnja se mjeri na osjecaj  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

punto mk1

Citat: hellboy152  u 30 Prosinac 2015, 23:29:27
Kolega nedavno prodao takvog, njemu je trošio 6-7 l.
a di je ta potroÅ¡nja 6-7 l  ?? po gradu taj auto ne troÅ¡i ispod 8 litara bilo tko da kaže ta troÅ¡i 6 litara laže , otvorena cesta je druga priča .

tomozuki

Mozda je mislio 7 litara kombinirane voznje
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

BluePunto

#5
Ova tema je otvorena vec 500 puta, i slažem se sa kolegom punto mk1. Svako ko kaže da punto 1.1 - 1.2 zimi ili po gradu trosi 5-6 litara laže da nemože više lagat :D

Vozim punta mk1 sa 1.2 motorom 4 godine i jako sam dobro upoznat kolko trosi otvorene, po gradu ili zimi. Tak da te price da trosi 5-6 litara mozete pricat samo eventualno potencialnim kupcima vasih limenih ljubimaca  :ok:

Citat: Devoxx  u 30 Prosinac 2015, 23:09:39
Imam osjecaj da mi puno trosi 1.1 55 fiat punto koliko trosi na 100km zimi kod Vas..

Kolko je to više?
Zima je, ako radiš kratke relacije pa ti se motor ne stigne ni ugrijat (čok) minimalno ce ti otic 8-9l i ovisi jos kolko imas tešku nogu.

Fyodorovich Dragunov

U mene je bila fulana faza pa je sukao. Sad je dobar. 6 kombinirane. Grad 8.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Maverick

mk1 1.2 16v 550km na 35 litara kombinirano lokalna vožnja + otvorena cesta (gradske jako malo, skoro ništa jer kad sam u zg auto stoji sparkan, po gradu idem biciklom osim navečer kad su ceste prazne)

prije je trošio 10+ jer su mi injektori bili u banani

TOMMYmk1

Ja na 1.1 se ravnam kuna kilometar tako da uvjek mora biti  ;D

Mihajlo90

Meni koliko pratim ne troši sad više od 7 litara (kombinirana vožnja) dok na autocesti ispod 6.

Devoxx

Bas sam pratio nasuo bio neku noc 11 litara I vozio se nisam presao ni 40kilometara dodjem u grad pali mi rezervu I naspem 5,5 litara I vozam se I opet mi blizu ezerve I jos sutradan dopunim 5,5 litra odem do grada I kuci I sutradan ujutru odem do grada I ona skala mi se snizavala brzo I jos 5,5 litara I vozam se par dana I kada snijeg pao prije tri dana nisam voIo I juce odem do grada I jutros I upalila mi se rezerva ja ne znam zasto 1.1 toliko trosi pa je li moguce do cegq moze biti kada trosi puno? Popustana benziska pumpa? Nesto ima li treba mi pomoc da li da vozam I dalje ili da sro prije prodam cc

tomozuki

Koliko ti je teska noga na gasu?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Green Punto

koliko imas do grada? jel ti se motor ugrije do grada i po gradu? kakve su svijecice?  ne ispravna lambda sonda isto moze bit uzrok povecanoj potorsnji, ne ispravna pumpa, lose gorivo ima tu dosta faktora koji utjecu na potorsnju
Cuore Sportivo   :wiii:

ivo3

Pozdrav

Nemam predugo svog Punta (1.1), presao sam sa njim nekih cca 800 km do sada isključivo gradske vožnje... posao - kuća i potrošnja je nekih 7,9-8. Ne uspije se ugrijati do posla... znači najgori uvjeti... hladan, kreni stani... i meni je to za te uvjete zadovoljavajuće.

Devoxx

Nasuo sam sa rezerve 11 litara, poništio sam, danas sam 97 kilometara prešao. Evo kakvo je stanje. Znači kada mi je počela blicati rezerva ja sam napunio 11 litara.. i reset, i do sad 97 kilometara predjem i ovo je stanje, evo slika:

http://i.imgur.com/FLeGjaq.jpg



Šta kažete? koliko mogu još preći kilometara sa ovoliko?