Odušak rezervoara

Autor BluePunto, 29 Svibanj 2016, 12:57:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

BluePunto

Zanimalo bi me di se nalazi na Puntu mk1 1.2 oduÅ¡ak rezervoara da ga ocistim vjerojatno je zaÅ¡topano, jel pretpostavljam da nije normalno da mi se plinovi/zrak skupljaju u rezervaru i nabijaju pritisak i onda pri tocenju goriva kad maknem cep cujem onaj zvuk pritiska, Å¡iÅ¡tanje  :ok1:

ili možda trebam čep promjenit

topolino

Nema ga. Ventilacija benzinskih para ide preko EVAP ventila i crne kutije pored motora. Pored motora kod zupcastog remena 2 crne i jedna plava cjevcica

http://www.fiatforum.com/punto/63558-punto-75-emissions-control-system-charcoal-canister.html
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

BluePunto

Koji je tu sad lijek?? Nisam jos upoznat sa time, kaj bi trebo napravit  :ok1:

topolino

Zastopan spremnik sa aktivnim ugljenom ili neispravan ventil. Ljek zamjena
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Ja to nemam. Ja imam odusak koji ide dole kod filtera goriva.

crev1986

Ja sam taj problem si rijesio tako da sam s unutarnje strane cep probusio par sitnih rupica,no citam da to pak nije dobro al ja nisam imao problema jbga

Mike20

Citat: BluePunto  u 29 Svibanj 2016, 12:57:07
Zanimalo bi me di se nalazi na Puntu mk1 1.2 oduÅ¡ak rezervoara da ga ocistim vjerojatno je zaÅ¡topano, jel pretpostavljam da nije normalno da mi se plinovi/zrak skupljaju u rezervaru i nabijaju pritisak i onda pri tocenju goriva kad maknem cep cujem onaj zvuk pritiska, Å¡iÅ¡tanje  :ok1:

ili možda trebam čep promjenit

Da li ti imaš nekih problema u radu motora radi toga jer ti se iz rezervoara "ispuhne" kod skidanja čepa??

franjo-fritz

Nema tu nikakvih nuspojava u radu motora.. Meni na mari kad otvorim rezervar povuce vakum da malu djecu uvlači u rezervar....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Znam ja to. Daklem pričamo o problemu kojeg nema?

Memphis

Trebamo o necem pisat, ne?

Mike20

Da, ali da nebi čovjek s tim problemom kojeg nema i radi kojeg nema nikakvog utjecaja na rad i performanse motora, otišao kod nekog čarobnjaka za aute i koji će mu uzeti neke noFce za to, a nedaj boše bušiti neke rupe po čepovima ili rezervoaru da toga nebi bilo.
Ta pojava je normalna

BluePunto

Citat: Mike20  u 04 Lipanj 2016, 12:01:24
Da, ali da nebi čovjek s tim problemom kojeg nema i radi kojeg nema nikakvog utjecaja na rad i performanse motora, otišao kod nekog čarobnjaka za aute i koji će mu uzeti neke noFce za to, a nedaj boše bušiti neke rupe po čepovima ili rezervoaru da toga nebi bilo.
Ta pojava je normalna

Upravo tako  :ok1:


tomislav_vg

Nadovezat cu se na temu....

u cemu je problem da prilikom tocenja goriva mi ispljune gorivo nazad van?!
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

Mike20

Pa neÅ¡to si se zamjerio autu pa te pljuje  :haha
Nisi dobro pištolj stavio, uvijek ga treba malo zakrenuti

Tono92

Pardon na spamu ali vjerojatno svi koji imaju bravo,brava i mareu imaju problema isto sa tocenjem benzina jer ja kad svoj idem tocit normalno gurnem pistolj i nebi ga vise izvuko nema sanse , kao da se zalijepi i moram se dobro i debelo namucit da ga iscupam van,tocim samo na petrolu i luk-oil ali nije tak strasno kao na petrolu ....

Blue punto ako ti treba odusak imam ti ja jedan od maree budem ti ga dao pa si skombiniraj nekaj ak ti pase ;)


Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk