Main Menu

Novi Postovi

#91
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Memphis - 22 Veljača 2024, 23:10:01
Citat: robert_zd  u 22 Veljača 2024, 15:17:48Jel moguće da 1 zub pravi tako probleme na autu, što nema tolerancija a da radi isto normalno?
Na koji način provjerit jel uzubljen ispravno. Zupčasti se mijenjao čim sam uzeo auto (sad ima 5god) i moguće da je od tad krivo.
Ne znam baš da bi to bilo do zupčastog, sve je moguće. Ja bi prije rekao diferencijal. Imao bi prije druge simptome u radu motora i bilo bi grešaka. Ako kasni jedan zub to ne bi ni primjetio jer bi se odrazilo na veću potrošnju i slabost motora.

Ako želiš provjerit da li je dobro uzubljen bez alata ništa.
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=X1oBYl8u7gQ

Što se tiče multiecuscana morao bih se moći spojit na motor bez adaptera sa nekim baznim ELM327 interfaceom.
#92
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Mike20 - 22 Veljača 2024, 19:41:15
Ako ti od promjene zupčastog to radi, onda je od zupčastog.
Ako to radi nakon nekoliko otpajanja akumulatora, čišćenja senzora,klapne, a da drugo ništa nije dirano do toga je.
Jer ako je klapna bila masna, naravno sa kod puštanja gasa i zatvaranja iste, možda je dio zraka ipak prošao, a sad vjerojatno "dihta" bolje, pa ne prolazi zrak, a ne stigne to komp korigirati, dok malo mapu ne podesi
#93
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 22 Veljača 2024, 15:17:48
Citat: Boxer  u 22 Veljača 2024, 10:51:19Ja sam imao sličan problem na Puntu od sestre, bio je zupčasti fulan za 1 zub a promjenili su pola auta prije nego smo utvrdili problem, na kraju sam ga sam riješio jednu subotu prijepodne i od onda nikakvih problema

Jel moguće da 1 zub pravi tako probleme na autu, što nema tolerancija a da radi isto normalno?
Na koji način provjerit jel uzubljen ispravno. Zupčasti se mijenjao čim sam uzeo auto (sad ima 5god) i moguće da je od tad krivo.
#94
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Boxer - 22 Veljača 2024, 10:51:19
Ja sam imao sličan problem na Puntu od sestre, bio je zupčasti fulan za 1 zub a promjenili su pola auta prije nego smo utvrdili problem, na kraju sam ga sam riješio jednu subotu prijepodne i od onda nikakvih problema
#95
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 21 Veljača 2024, 21:24:44
Nema zujanja u nikojoj brzini, što se tiče zvuka, vožnje, šaltanja bi rekao da je sve normalno s mjenjačem i diferencijalom. Ali eto to trzanje auta čim pustim gas me vuče da tražim uzrok.

Probao se frend spojiti na multiecuscan ali neuspješno. Na alfi 147 i 156 mu radi. Ali na grandeu neće.
Malo čačkati zbog čega neće.
#96
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Boxer - 21 Veljača 2024, 14:26:34
To je normalan luft
#97
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Memphis - 20 Veljača 2024, 22:15:27
Da mora uvijek imat malo lufta na kotačima ali tak ne možeš procijenit koliko ima na diferencijalu. Jel ti zuji u prvoj ili kojoj brzini?

https://www.youtube.com/watch?v=r0NsMzdFcZg
#98
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 17 Veljača 2024, 13:25:24
E na taj sam dio i ja mislio Memphis. Gledao sam već negdi da se može na nekima taj dio skinuti.
Nego nekidan sam prilikom provjere poluosovina i čašica snimao video pa sam isjekao dio. Evo link na youtube.
Ova poluosovina je u zraku koju snimam, a druga je na podu. Auto je u 1 ili 2. brzini, i ovoliko lufta ima.
Mislim da lufta mora imati, ali kolko ne znam.

https://youtube.com/shorts/zSofPWPeWjA?feature=share
#99
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Memphis - 16 Veljača 2024, 00:07:04
Ovo je diferencijal, ako je mjenjač C514 onda se navodno može ... inače ne

#100
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 15 Veljača 2024, 19:07:40
Citat: topolino  u 14 Veljača 2024, 14:07:43Onda ti je najpametnije diagnostiku i prati parametre dokle motor radi. Na diagnostici mozes pratiti kako radi pedala gasa i vjerojatno motoric zaklopke.

Danas vozio auto, čim pustim naglo gas potrošnja pada na 2litre u isti sekund.
Minimum je 2 litre, nikad ne pokazuje ispod toga. Plan je spojit na diagnostiku, frend ima multiecuscan ako bude radilo.

Memphis, jel misliš na ovaj dio mjenjača gdje ulaze poluosovine? ili dio gdje su sinhroni, zupčanici brzina idt? Vidio sam da se ovaj dio gdje su poluosovine može skinut i bez skidanja kompletnog mjenjača.