T-Jet Motorno ulje

Autor Puntigamer, 30 Studeni 2014, 13:22:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Citat: get  u 09 Ožujak 2015, 07:11:46


Po vašoj teoriji, merced A klase je samo napuhana cijena, on nije bolji od Fiata, Mazde itd.


Koliko vidim oko sebe, pa i nije  :lol

Puno delam s autima i frendovi imaju dućane, marže jesu bolesne

get

Jedno je raditi u dućanu, a drugo je raditi u industriji ;)


Mike20

Ma jasno. Ukratko ima alternative Seleniji KPE i ta ulja zadovoljavaju iste zahtjeve ko i KPE

get

Pa naravno da zadovoljava. Jer norme propisuju dno.

Ali i dalje ne znam zašto sipati upitno ulje?

Da ima bolje, ja bi sipao i bolje ulje.

buzz11

Ja sam u svog multica ulio KPE kako i pise i ne razmisljam vise o tome  :D
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Puntigamer

Eto ja sve naginjem sad staviti Shell pa da vidim ;)

natipkano tapatalkom na jednom


gt3

Bas sam neki dan napravio servis na 130k km. Prva 3 servisa sam isao u ovlasteni i isla je Selenia, kada sam ga poceo sam odrzavat, odlucio sam staviti Magnatec C3. Izmjena je svakih 15k km, iako bih i slobodno mogao to povecati jer radim 100 km dnevno, 50 km u jednom smjeru i masina se 90% vremena vrti na 2000 okretaja. Tu i tamo ga stisnem, ali nista strasno. Mislim da se neka steta od loseg ulja moze osjetiti tek nakon 200k km pa jos ne znam jel ulje dobro ili ne, ali bitnije je da se redovito mijenja nego koje se stavlja. Ovo ulje nabavim po 50kn/litru, a Selenija je 120. Mislim da Castrol nije 2,5 puta losije ulje od Selenie.

Mike20

Naravno da nije uopće lošiji. Taj Castol C3 je relativno novo "konstruirano" ulje

aquarius017

Ja mislim da je najbitnije stavljati ulje koje zadovoljava specifikacije proizvoÄ'ača motora. Jel to selenia, shell, castrol, manje bitno. Selenia je skupa u nabavi pa ne može ni biti jeftina u prodaji. Da li toliko i vrijedi? Sumnjam. Shell ultra je pojede za doručak kad usporediÅ¡ specifikacije.

get

Citat: gt3  u 11 Ožujak 2015, 19:06:09
Bas sam neki dan napravio servis na 130k km. Prva 3 servisa sam isao u ovlasteni i isla je Selenia, kada sam ga poceo sam odrzavat, odlucio sam staviti Magnatec C3. Izmjena je svakih 15k km, iako bih i slobodno mogao to povecati jer radim 100 km dnevno, 50 km u jednom smjeru i masina se 90% vremena vrti na 2000 okretaja. Tu i tamo ga stisnem, ali nista strasno. Mislim da se neka steta od loseg ulja moze osjetiti tek nakon 200k km pa jos ne znam jel ulje dobro ili ne, ali bitnije je da se redovito mijenja nego koje se stavlja. Ovo ulje nabavim po 50kn/litru, a Selenija je 120. Mislim da Castrol nije 2,5 puta losije ulje od Selenie.

A *** ga, vi ste nadovezali na cijenu ulja u servisu, koja ustvari za gotovinu nije 120, već 108kn.

Ja to ulje uspijem nabaviti za 80-85 kuna, i meni se to čini OK cijena. Sad, dal je to bacanje novaca ili ne, ne znam.

get

Citat: aquarius017  u 11 Ožujak 2015, 20:44:11
Ja mislim da je najbitnije stavljati ulje koje zadovoljava specifikacije proizvoÄ'ača motora. Jel to selenia, shell, castrol, manje bitno. Selenia je skupa u nabavi pa ne može ni biti jeftina u prodaji. Da li toliko i vrijedi? Sumnjam. Shell ultra je pojede za doručak kad usporediÅ¡ specifikacije.

Ti nemaÅ¡ pojma koja ulja uopće i treba usporeÄ'ivati.

gt3

Citat: get  u 12 Ožujak 2015, 07:15:54
A ga, vi ste nadovezali na cijenu ulja u servisu, koja ustvari za gotovinu nije 120, već 108kn.

Ja to ulje uspijem nabaviti za 80-85 kuna, i meni se to čini OK cijena. Sad, dal je to bacanje novaca ili ne, ne znam.
ma dobro, prije 2-3 godine kada sam kupovao, nisam uspio naci ispod 120 kn. 80 kn nije puno, a pogotovo ti ne radis puno km i mijenjas ga jednom godisnje pa taj trosak nije velik... kuzim te!

aquarius017

Citat: get  u 12 Ožujak 2015, 07:16:17
Ti nemaÅ¡ pojma koja ulja uopće i treba usporeÄ'ivati.

Da. Zato i jesam ovdje da nešto naučim...

get

Shell Helix ultra je dobro ulje, ali nije odgovarajuće za T-Jet.

Da bi bilo odgovarajuće specifikacije, morao bi pronaći slijedeće ulje

Shell Helix Ultra AT-L 5W-40

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=36173.msg615657#msg615657

A to ulje baÅ¡ i nisam viÄ'ao po dućanima.

Ako naÄ'eÅ¡ slobodno javi gdje i koja cijena.


buzz11

Za T-Jet, MultiAir, odnosno uglavnom turbake bitna je ACEA specifikacija koja mora biti C3. Shel Ultra i HX7 zadovoljavaju specifikacije samo sto bi HX7 trebalo cesce mijenjat.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI