Kupovina Lancie Y

Autor Gillet, 22 Travanj 2018, 16:16:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

cicili

upravo to, ja kad sam vozio stariju onu ocekivao sam punto 2, realno ja imam sportinga mk2b koji je i od obicnog punta udaljen miljama ali ta lancia je isto tako miljama od mog punta, izolacija materijali...  ma sve jednostavno kao da vozis 10 puta bolje napravljeno auto.

Gillet


Gillet

ako netko ima i zna,,, za sustav glasovnih komandi treba završiti Oxford? ovaj moj me uopće ne kuži... :roll2: pretpostavljam da nema neki upgrade na hrvatski....

Gillet

opet ja.... danas mi se upalilo žuta lampica za gorivo,, po putnom kompu, preostali range je bil 142 km,,,kazaljka za goriva je bila na oko 1 cm od one crvenee oznake na pokazivaču goriva,,jel to ok tak ili se nekaj blesira?

Mike20

To je normalno. Kazaljka pokazuje preostalo gorivo. Ali se lampica pali dok je u spremniku 5-8 litara goriva što bi u slučaju tvojeg auta bilo za još 100-200km, ovisno kako si se do tada vozio i kakav ti je prosjek potrošnje

Gillet

mike,imaÅ¡ kavu  (pivu,konjak,mineralnu) :bok1:

Mike20


Tooutman

Pretpoatavljam da si na ovo mislio. Ovo je s punta mk2. Malo smijesno slozeno u biti nema slozeno da na rezervi

Dok tipa ja na braviju imam rezervu i dok tu dodje zasvjetli.


Osbno malo cudno.  I mi prvo mislili da ne kaze dobro dok rastepli plocu pa vracali kazalje. Pa isli spojit na dijagnostiku da vidimo dal ok.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Kak nema logike?
Skala pokazivača razine goriva Punta tu na slici ima 8 podjela, kad to podijeliš sa litrama koje stanu u spremnik, jedna podjela je skoro pa točno 5 litara. Lampica rezerve se pali u trenutku kad kazaljka pokazuje da imaš još 5-8 litara u spremiku da te upravo na to upozori

Mike20

Bravi i dizli i benzinci imaju 57l spremnik. ImaÅ¡ isto 8 podjela skale, znači da je izmeÄ'u dvije crtice skoro točno 7 litara, tak da kad kazaljka doÄ'e u to zadnje polje, počne svijetliti lampica, s time da je kod Brava rezerva 8-10 litara

Tooutman

Citat: Mike20  u 27 Travanj 2018, 12:43:25
Kak nema logike?
Skala pokazivača razine goriva Punta tu na slici ima 8 podjela, kad to podijeliš sa litrama koje stanu u spremnik, jedna podjela je skoro pa točno 5 litara. Lampica rezerve se pali u trenutku kad kazaljka pokazuje da imaš još 5-8 litara u spremiku da te upravo na to upozori

Ima logike, ali bi se strgali da su produzili crveno na 1/8 tu crvenu crtu ovi kaj dizajnirali table. Evo i sad vidimo da ima ljudi koje tu buni. Zbunilo je navedenog vlasnika punta koji ga tak vozi 8 godina. Ali kak mrdali tablu smo skinuli pokazivaće nismo bili sigurni do ćega je. Dal tak kaže ili nismo dobro stavili kazaljku... Ak me kuzis.

To ak gledaš stritno matematički ili dok se privikneš je ok i štima. Baš tu sliku koju imam od punta mi poslao kolega onda dok i njega (samog vlasnika) to zmotalo. Tu je sad i kolega s foruma kojeg je zmotalo.

Da su taj "crveni" tj "rezervni" dio samo obojali, pretpostavljam da toga pitanja nebi bilo.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Pa Punto 2 nema ni crvenog polja blokade na okretaljki.  :grin:
Bar na mk2b.
Na Puntu i na Bravu, točno znam u litru koliko ima goriva, i do kud će se dići kazaljka kad dolijem odreÄ'eni broj litara goriva. Tak da meni je to ok

Tooutman

HGT ima crveno :) S ovim ostalim tabljama sa i bez obrtometra su bili i za dizlo i benzin.

Ja isto znam da dok tankam da ce mi tank pokazat uvijek full :).
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Gillet

je,kazaljka je bila na toj udaljenosti od crvene zone,,, malo su čudno to složili no sad kad ste mi objasnili,nema panike,,, poštovani kolege, očekujte i dalje moja pitanja, neka budu smislena a neka i ne :bravo:zahvala svima na savjetima i informacijama :ernaehrung004:

Danielg

Pozdrav kolegi po Lanciji. Vozim navedeni model (1.2) već evo 7dma godina bez većih problema. Iskreno ću ti napisati svoje dosadaÅ¡nje iskustvo, možda subjetivno jer se mala uvukla pod kožu. 80 000 okrenula na satu i kvalitetom izgleda kao s prvim km. NiÅ¡ta ne Å¡kripi cvili, trese, podrapano, pohabano... Utegnuta kao u tvornici. Moja preporuka ti je uzeti zimski set guma skupa s felgama(žal mi alu felga po zimi) u Slo jer su me ispale bagatela. Zimska guma je zimska guma te je kao takva neprepoznatljiva na tom autu. Godyerke original ljetne po snijegu... Uf, nebi viÅ¡e nikad probao... Servisi su dosta povoljni, i da, radio sam ih po knjizi održavanja vozila(svake dvije god), a ne kako su neki "stručnjaci" preporučivali: svake godine mijenjaj pol auta il it nebu vrijedia garancija! BS. Samo po knjizi i niko ti niÅ¡ nemože. Kad smo već kod garancije, u garanciji sam dva puta promijenio nosače prednjih amortizera, ali bez panike! Ako ode van garantnog roka cijena mu je oko 270 kn. ÄŒini mi se da mi je rekao meh. u AC-u da su od plastike pa da ih ubiju naÅ¡e ceste s rupama, kao da nigdje drugdje rupa nema, enivej, bolje je da ode on nego vilica ili neÅ¡to na ovjesu. manifestira se uglavnom zimi tak da kad okreneÅ¡ volan u jednom trenu pukne nekako limeni zvuk (po mojoj dijagnozi, koja ne mora bit točna, feder se ne okreće lagano (zbog neispravnog nosača na muldi pa odjednom preskoći, ali nema nikakvog utjecaja na vožnju, samo gas :) Zadnji lonac promjenjen proÅ¡li mjesec jer je vanjski lim lonca bio malo nagrižen od soli nakon ove zime, ali potpuno ispravan. U autoispuhu su mi čak rekli da nije joÅ¡ za mijenjanje, ali nakon prepirke s likom na tehničkom, da ga citiram: da, vidi se da tu malo puÅ¡e?!?(na rupici za kondenzat koja je na loncu od prvog dana) nije mi se dalo navlačiti s tehničarem na tehničkom pa sam promjenio. I da, zamjenski lonac isto ima rupu za kondenzat. Lonac NITKO koga sam pitao u HR nema, čak ni tokić, osim AC. BezobraÅ¡tinu od cijene u AC-u nebi spominjao javno. Srečom pa sam naletio na dečke u Sesvetama koji su samo pogledom na lonac vidjeli da je od fiata 500 (kod njih novi oko 400 kn s rukama). PaÅ¡e na Å¡araf kak bi rekli. S mehanikom(motor/mjenjač) ni najmanji bug, elektronika isto, NE, ček, lažem, zna me zezati otvaranje gepeka s daljincem, svaki x put ne otvori, al taj x je možda jednom u 6 mjeseci... Automatska klima je ZAKON, isto kao i handsfree, i defrost zimi. Govorne komande ne treba ni pokuÅ¡avati jer Å¡ta taj počne zvat prek telefona... zavrÅ¡iÅ¡ na pivi sa sileÄ'ijom iz srednje ili nedajbože javi ti se bivÅ¡a... Nakraju sam sebi izgedaÅ¡ ko majmun jer vičeÅ¡ iz petnih žila CANCEL, CAAAANCEEEEL!!! Prekidanje samog poziva je duuugo držanje tipke za javljanje na volanu, samo kažem, jer sam to tek nakon 4 godine skužio :) Motor i mjenjač je tipično fiatovski živ do nekih 80-90 km/h, nakon 90 bzvz..., samo se dere. Ali, zato potroÅ¡nja ispod 7 litara po gradu mi svakodnevno vrati osmijeh na lice :) Uglavnom da skratim, kvaliteta je stvarno najbolja strana Ypsilonke (dobro i dizajn ;) ) jer ako u 7 godina na autu ode samo lonac i dva nosača amortizera (iako jedan od ta dva nisam nikada vidio), gume i servisi, nije ni čudo da ih je puna Italija.
Ak bu sreće ko s mojom Ypsilonkom bit će žena presretna. Šteta što ljudi u HR podcjenjuju talijanska vozila jer uistinu mala Lancia nije loš proizvod, ali opet i sam g. Đemper(Marchionne) radi istu stvar. S druge pak strane baš je dobro imati auto kojeg ne srećeš po cesti, to joj ipak daje dozu ekskluzivnosti. Dosta mi je ljudi znalo prići na parkingu i pitat da kad je Lancia izbacila taj model???. Toliko o AC-u i njihovoj sposobnosti marketinga.

P.S. za rubriku nevjerujem kod fiata je činjenica da u 7 godina nisam promijenio žaruljicu jer - nije niti JEDNA pregorijela!

...kad ulovim vremena ubacim koju frišku sliku u galeriju, ne za prodaju, nego samo da se pohvalim :)