Kupovina Lancie Y

Autor Gillet, 22 Travanj 2018, 16:16:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

Gillet

Za ovakav post trebalo je truda, te stoga zahvaljujem!malo sam zbunjen po pitanju servisa... pročitao sam da je servis svake dvije ili 30 000 km,no u srvisu Prikratki(ovlaÅ¡teni) su mi rekli da je servis svake godine ili 15 000 km,,da je garancija dvije godine a da dodatne tri daje uvoznik, te da je zato skraćen servisni interval....za sad me jedino zvuk da pojas nije vezan izluÄ'uje,,na servisu mi vele da to nemreju isključiti...gledam na netu ,ima neki postupak za večinu vozila je isti.zakopčaj pojas, daj kontakt, tri put zakopčaj i otkopčaj,makni kontakt,,,,,, i onda viÅ¡e nema zvučnog signala,, to se odnosi na Chrysler vozila,,,bumo vidli.. :nod:

Danielg

Ma tak su i meni jambrali u AC-u za servisne intervale, držao sam se knjige i nitko nije rekao da garancija ne vrijedi kad sam doÅ¡ao mijenjati nosač amoetizera, iako je bilo samo par dana prije isteka. Ne znam za Prikratkog, ali u AC je sve bilo ok. Za pojas ne znam zaÅ¡to bi isključivao zvuk,  autek ima airbagove svuda i nije dobro držati glavu u torbi ne vezajući se... Vjeruj mi, pojas me je spasio tak da je to prvo kaj uključim čim sjednem u auto. Eventualno možeÅ¡ smanjiti jačinu zvuka, da ne zvoni glasno. Par anegdota kad je auto bio par mjeseci star... Zvali me u AC, nadogradnja softwarea... Dodjem je tamo, gospon to bu trajalo par minuta, popite kavu... Prodje sat i pola, ustrčalo se pol servisa oko auta... uglavnom prebrisali sav softwer, auto mrtav, novi soft ne ide gore, herc otkazao kako meni, tak i njima. Dalazi Å¡ef servisa, kasni na posao, ulazi u servis i počinje galama... Uglavnom uÅ¡tekali laptop u krivi port na autu...OMG! Prebacili na pravi, auto živnuo za dvije min! Iako nisu znali vratiti corner lights na maglenkama, viÅ¡e se nisam usudio prigovoriti... Prvi tehnički, lik ne može nać serijski broj na Å¡asiji, diže tepih, nema, otvara prenju haubu, gleda mulde, nema... nigdje nema, ja isti tudum, pojma nemam, čitamo knjigu, baÅ¡ ko za vraga ne možemo nać... za one koji ne znaju broj je kraj rezervne u gepeku [emoji16][emoji16][emoji16]

Poslano sa mog Power 3S koristeći Tapatalk


Mike20

Za dijelove van garancije, nije problem em su jeftini, em svako zna/ima nekoga s 20-30% popusta po dućanima.

Inače, Prikratki je najgori servis u ovom dijelu, ja s njima imam samo neugodno-bezobrazna iskustva. Kod njih idem kupiti neki dio samo kad nigdje drugdje ga ne mogu nabaviti.

Gillet

još nisam našel gdje se stišava zvuk,, bum si dal truda,,,,Mike, koja je tvoja preporuka za servis u blizini?

Mike20

Bertol u Velikoj Gorici, niš bliže.

Gillet


Danielg

Najnoviji update za neotvaranje gepeka svaki x put... Isti problem se provlači od fiata 500. Naime, snop kabla koji izlazi iz krova u vrata na gepeku se od otvaranja i zatvaranja, te od toplo hladno, ljeto zima scenarija ošteti na ulazu (pregibu) u zadnju haubu. Detaljnije, na najdebljem kabelu koji vodi napajanje do zadnje brave jednostavno prhne izolacija (guma postane preplastična s vremenom) i oljušti se na dijelu koje se tare s limom zadnje haube. I struja šlusne na haubu pri stiskanju gumba na daljincu ili bravi (solenoid) te elektromagnet nema dosta struje zbog kratkog spoja, pa ne otvori bravu... 10 minuta posla i 20 cm izolir trake i sve radi kao prvog dana :) Dakle Lancia nakon 7 godina raubanja ima 0 grešaka!

Poslano sa mog Power 3S koristeći Tapatalk


Gillet

lijepo za čuti.. eto, 530 km sa lanciom,,, ugrabim svaku priliku da ženi uzmem ključeve pa se malo provozam,, gušt mi je vozikat se s njom,,,dojmovi,,, lijepo ide, tiho , drži se ceste ko karting,, probal isprovocirati esp , no nije mi uspjelo,, potrošnja ok, navodno se bi trebala i smanjiti nakon što se motor razradi do kraja..

kiky776

Citat: Danielg  u 27 Svibanj 2018, 20:59:14
Najnoviji update za neotvaranje gepeka svaki x put... Isti problem se provlači od fiata 500. Naime, snop kabla koji izlazi iz krova u vrata na gepeku se od otvaranja i zatvaranja, te od toplo hladno, ljeto zima scenarija ošteti na ulazu (pregibu) u zadnju haubu. Detaljnije, na najdebljem kabelu koji vodi napajanje do zadnje brave jednostavno prhne izolacija (guma postane preplastična s vremenom) i oljušti se na dijelu koje se tare s limom zadnje haube. I struja šlusne na haubu pri stiskanju gumba na daljincu ili bravi (solenoid) te elektromagnet nema dosta struje zbog kratkog spoja, pa ne otvori bravu... 10 minuta posla i 20 cm izolir trake i sve radi kao prvog dana :) Dakle Lancia nakon 7 godina raubanja ima 0 grešaka!

Poslano sa mog Power 3S koristeći Tapatalk



Istu stvar sam na 2 grande punta rješavao, dosta loše rješeno, jako nategnuti kablovi na pregibu
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

M.P.

Citat: Danielg  u 27 Svibanj 2018, 20:59:14
Najnoviji update za neotvaranje gepeka svaki x put... Isti problem se provlači od fiata 500. Naime, snop kabla koji izlazi iz krova u vrata na gepeku se od otvaranja i zatvaranja, te od toplo hladno, ljeto zima scenarija ošteti na ulazu (pregibu) u zadnju haubu. Detaljnije, na najdebljem kabelu koji vodi napajanje do zadnje brave jednostavno prhne izolacija (guma postane preplastična s vremenom) i oljušti se na dijelu koje se tare s limom zadnje haube. I struja šlusne na haubu pri stiskanju gumba na daljincu ili bravi (solenoid) te elektromagnet nema dosta struje zbog kratkog spoja, pa ne otvori bravu... 10 minuta posla i 20 cm izolir trake i sve radi kao prvog dana :) Dakle Lancia nakon 7 godina raubanja ima 0 grešaka!

Poslano sa mog Power 3S koristeći Tapatalk



I na svom 500 sam to rješavao, ista stvar - riknula zadnja brava i osvjetljenje tablice . Valjda su ti kabeli stavljeni na najgore moguće mjesto. Jednostavno prenategnuto, ne kužim zašto jednostavno nisu to stavili na sredini ko na većini auta i nema problema.

Gillet

Malo zapažanje nakon 800 km sa lanciom,, po putnom kompu prosječna potrošnja 8,9 l.. pa, najblaže rečeno, malo sam šokiran,, jes da je u pitanju 90% gradske vožnje, ali ipak,, nisam očekivao od tak malog motora ero 6 klase toliku potrošnju,, pa moj golf mk1 1600 benz je tak trošil,,,,,,, :dzizs: :sad-smiley-021:

kiky776

Nekako previÅ¡e, možda komp malo laže  :neznam:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Danielg

uf, puno previše, moja ypsilon za najgore zime izbacuje 7,4... I to grad Zagreb, gdje je u 4 popodne cesta parkiralište. Tak da ili komp nekaj zeza ili bu palo dok se malo motor razradi. Sad po ljeti, s klimom koja non stop pali-gasi je oko 6,5, s tim da prosječno jedan dan u tjednu vozim u Ivanić otvorenom cestom, to mi nekaj malo spusti prosjek, ali ne previše...

Poslano sa mog Power 3S koristeći Tapatalk


Michael

Mislim da piše negdje u knjižici vozila da će se potrošnja tek nakon nekoliko tisuća stabilizirati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Danielg

baš sam jutros gledao, imam na compu trip b koji mi mjeri prosjek zadnjih 21000 km, dakle skoro nekih 2 godine, kaže 7,1. Što je otprilike onako kako sam napisao ljeto/zima ciklus. S tim da mi je start/stop isključen već neke 3, 4 godine...

Poslano sa mog Power 3S koristeći Tapatalk