Ferrari Four

Autor Redakcija portala, 21 Siječanj 2011, 16:21:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Redakcija portala

Nakon nekoliko mjeseci nagaÄ'anja, Ferrari S.p.A. danas je objavio fotografije FF (Ferrari Four), svog prvog four-wheel-drive modela.



FF će zamijeniti Ferrari 612 Scaglietti i biti će predstavljen na Geneva Auto Showu u ožujku.

Oko izgleda poigrao se Pininfarina sa dizajnom koji miješa elemente od 458 Italia, California, i 599 GTB Fiorano. FF ima četiri sjedišta sa 450 litara "teretnog" prostora na stražnjim sjedalima i 800 litara sa spuštenim stražnjim sjedalima.



Ispod haube nalazi se novi 660 KS snažni motor zapremine 6.3 litre i V12 konfiguracije sa direktnim ubrizgavanjem. Iako snažniji od modela 612 Scaglietti, FF ima manju emisiju CO2 sa svega 360 g/km dok Ferrari 612 Scaglietti sa motorom 5.75 litara i 540 KS ima 470g/km. Maksimalna brzina iznosi 335 km/h, a do 100 km/h ubrzava za svega 3,7 sekundi.



FF će biti u prodaji već ovog ljeta. Cijena nije objavljena, ali se očekuje da će početna biti oko 272.000 eura.

Ferrari Four Concept revealed - the making of

PRESS RELEASE

Superman

 :ok: :ok:
Super model i sve pohvale za pogon!! :ok: :ok:
Sada i Ferrari ima four wheel drive 4x4.
Bezbrižni na cesti i izvan nje sa novim pogonom :yahoo: :yahoo: :yahoo:

dj_xeur

covjece ovo boli koliko je dobro...  :slin:


Mateo



zeus

divan je....al čim sam ga vidio s boka ovo mi je palo na pamet...

 




zvrk


zvrk


mirzapulic

 :formula: :formula: :formula: :formula:

hocu i ja jedan ovakav
:kidam :kidam


zzip


zzip

Iako prodajna cijena još nije definirana do detalja, model "FF" u potpunosti je rasprodan do kraja 2012te.

Pretpostavlja se da će cijena biti oko 350.000 eura, naravno bez pripadajućih davanja u odreÄ'enim zemljama, a svi koji od ovog trenutka požele kupiti ovaj automobil, naravno ako ispune uvjete po kojima bi im "Ferari" prodao primjerak, morati će se staviti na listu čekanja, po kojoj bi svoj "FF" dobili tek za cca 18 mjeseci. 

Razlog je činjenica da je već stiglo oko 1.000 prijava, a kapacitet "Ferarijeve" tvornice je oko 800 primeraka "FF" godišnje. Očekuje se i uspješniji život od prethodnika, s obzirom da je "612" za sedam godina na tržištu prodan u oko 3.000 primjeraka.


JosoGT46

Citat: zeus  u 28 Siječanj 2011, 08:52:09
divan je....al čim sam ga vidio s boka ovo mi je palo na pamet...

 

i meni isto! bia si brzi tija san bas to napisat ;)



cuore


brle

po meni ferrari je jedina marka od koje me trnci prolaze kad naprave neÅ¡ta novo, predivan je  :devil: