Prvi Ferrari skuplji od tri milijuna kuna prodan u Hrvatskoj

Autor zvrk, 24 Prosinac 2012, 21:24:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

Poznati osječki kolekcionar kupio je posebnu izvedbu Ferrarija GTB 599 Fiorano F1 Alonso




U studenome je registriran prvi ovogodiÅ¡nji Ferrari. I to kakav! Posebna serija Ferrarija GTB 599 Fiorano F1 Alonso stvorena je kao posveta 60. godiÅ¡njici Ferrarija u formuli 1 i inspirirana proÅ¡logodiÅ¡njim F1 bolidom Å¡panjolskog pilota. IzraÄ'en je u samo 40 primjeraka. Kupac, prema naÅ¡im izvorima bivÅ¡i osječki poduzetnik i najveći kolekcionar automobila u Hrvatskoj Branko Ostović, sigurno nije dvojio da će skupocjeni Ferrari, koji je i veliki zagaÄ'ivač, sigurno poskupjeti nakon uvoÄ'enja novih troÅ¡arina. Cijena posebne serije nije poznata, a "obična" verzija GTB 599 F1 stoji 3,1 milijun kuna. Pokreće ga 6-litreni V12 motor sa 612 konjskih snaga s kojim do stotke dolazi za 3,7 sekundi, maksimalno juri 330 km/h i ispuÅ¡ta 490 g/km CO2.

Auti vrijedni desetke milijuna

Kolekcionar Branko Ostović u svojoj kolekciji ima zaista posebne automobile. U osječkoj su garaži Alfa 8C i 8C Spider, Rolls-Royce Phantom, Jaguari XJ i XKR, Maserati Quattroporte, Ferrari 612 Scaglietti, Ferrari F430 Scuderia, Ferrari Testarossa...
___________
Izvor: vecernji.hr
Piše: Mladen Milčić

Bubi AKS

predivan prizor na Osiječkim ulicama. svaki dan u drugom autu

i još jedna pozitivna stvar - svi auti su mu na OS tablama za razliku od pojedinih faca koji se stide toga

Tony


Bubi AKS

Citat: Tony  u 24 Prosinac 2012, 22:09:13
Ako je legalno steko neka, svaka mu cast.

bivsi vlasnik Sonic banke u Osijeku koju je prodao talijanima i sad lagano zivi od kamata


FileFixer

Citat: Bubi AKS  u 24 Prosinac 2012, 22:12:08
bivsi vlasnik Sonic banke u Osijeku koju je prodao talijanima i sad lagano zivi od kamata

Branko Ostović bio je član Nadzornog odbora Kaptol banke kojoj je na čelu bio unuk Franje TuÄ'mana Dejan KoÅ¡utić.

Vidite da je legalno stekao... :D

                          E=mC^2 +/-3dB

Johnny

Taman i da je ilegalno, nek on ima! Ako mogu drugi varat narod, zašto nebi i on? I ja bi da imam te ovlasti.
Straight lines are for fast cars, but curves are for fast drivers...

Moja zvijer http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=24948.0

M.P.

legalno ili ilegalno, tema je auto, a auto je prekrasan i čovjek očigledno ima ukusa pošto vidim većinom talijane u garaži :)

Johnny

Ima se može se i neka tako bude svakome dao Bog. Neka ima i kod nas ovako "ekstremnih" primjera ljubavi prema automobilima. :ljubav:
Straight lines are for fast cars, but curves are for fast drivers...

Moja zvijer http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=24948.0

fornix

Ma daj...pišam ga sa bravom polupospan u 6 ujutro na hladno :formula: :rofl